– Svake nedjelje većina domaćica obožava da radi neki desert, bilo da se radi o kolaču ili torti. Međutim, kako su se vremena promijenila, danas ispadne puno lakše da se kupi torta, nego da se napravi. Slijedi jedan jako jednostavan recept za kuglof….

Potrebne komponente za ovaj recept su sljedeće: Za nadjev od skute potrebno vam je 500 grama quarka, 4 žlice šećera, 1 pakiranje vanilin šećera, 1 pakiranje smjese za puding od vanilije i 150 ml mlijeka. Što se tiče glavne smjese, pomiješajte 3 jaja, 120 grama šećera, 50 ml ulja, cimet u prahu, 2 žlice kakaa u prahu, 100 ml mlijeka, 300 grama brašna i 1 pakovanje praška za pecivo. Koji je postupak za njegovu pripremu?

Za pripremu jednostavno pomiješajte sve sastojke za nadjev od skute. Za tijesto umutite šećer i cijela jaja dok ne nastane pjenasta smjesa. Postupno dodavati ulje i mlijeko, a zatim smjesu brašna, kakaa i praška za pecivo. Namastite i pobrašnite tepsiju, pa ulijte tijesto. Složite polovicu nadjeva od skute, zatim još jedan sloj tijesta, preostali nadjev i na kraju preostalo tijesto.

Kolač pecite u prethodno zagrijanoj pećnici na 210°C 10 minuta, zatim smanjite temperaturu na 160°C i nastavite peći još 30 minuta dok kolač ne bude potpuno pečen.

Dodatni tekst:

Rukola je postala nezaobilazan sastojak brojnih salata, tjestenina i pizza. Nadopunjuje mesna i riblja jela, a sve je zastupljenija njegova ugradnja u tijesto. Izrazit okus i miris ove biljke osvojili su nepca bezbrojnih ljubitelja hrane. U posljednje vrijeme rikula je doživjela veliki porast popularnosti, krasi naše stolove u domovima, restoranima i pizzerijama.

  • Prema dostupnim podacima, oni proizvođači koji se odluče za uzgoj rikule u Srbiji mogu očekivati ​​da će ostvariti jedan od najunosnijih prinosa u oblasti poljoprivrede. Prema podacima Privredne komore Vojvodine, rikula je prije samo tri godine na tržnicama koštala 2000 dinara po kilogramu, a od njene prodaje mogla bi se zaraditi više od tri milijuna dinara po hektaru. Prema riječima mladog proizvođača s kojim je razgovarao portal MONDO, početna ulaganja potrebna za uzgoj rukole i postizanje rasta kreću se od 12.000 do 15.000 eura po hektaru. Međutim, ovo se ulaganje pokazalo vrlo isplativim jer se u potpunosti povrati u roku od godinu dana.

Što se tiče uroda, može se dobiti impozantnih 20.000 kilograma rukole. Tada je Stefan Kojadinović (28) iz okolice Loznice izrazio uvjerenje da je plastenička proizvodnja najunosniji pothvat, posebno s obzirom na ograničen broj proizvođača rikule u Srbiji i sve veću potražnju u urbanim sredinama. Stefan, zajedno sa svojim bratom i sestrom, vidio je ovo kao izvrsnu priliku da iskoriste sve veći interes za rikulu i povećaju svoju zaradu.

Tvrdi da je svega nekoliko tvrtki koje se bave ovom industrijom, dok je u Srbiji mnoštvo tvrtki koje se bave uzgojem vinograda, malina ili jabuka. Stefan je priznao da u usporedbi s poljoprivrednicima koji rade cijeli život, njihovo znanje u poljoprivredi nedostaje. S tom sviješću, namjerno su odabrali krenuti u područje s manje konkurencije. Nakon opsežnog istraživanja na internetu, otkrili su tržišnu nišu s ograničenom ponudom.

Na temelju smjernica koje su dali stručnjaci, rikula uspijeva u tlu koje je dobro drenirano, a preferira dovoljno vlage i redovito zalijevanje. Ova otporna biljka može izdržati niske temperature i vrlo je otporna na mraz. Važno je napomenuti da su za sjetvu rikule potrebne dnevne temperature iznad četiri stupnja. Rikula uspijeva na sunčanim mjestima, ali može podnijeti i sjenu. Kako bi se osigurao uspješan rast tijekom cijele godine, tijekom razdoblja visokih temperatura neophodna je sjena. Bez potrebne sjene, listovi rikule će razviti nepoželjan okus. U prosjeku, proces sjetve do žetve obično traje oko četiri tjedna.

Preporučeno