Snežana Đurišić već duže vreme uživa u ljubavi sa ginekologom Vanjom Miloševićem. Međutim, pre nego što je započela vezu s njim, suočila se sa velikim problemima i vodila tešku borbu nakon gubitka supruga Slobodana Gvozdenovića, sa kojim je provela 36 godina.

Snežana je izjavila: “U svojim mislima se nisam osjećala depresivno, ali sam prepoznala da nešto nije u redu, jer sam uživala u samoći. Iritirala su me čak i moja djeca i svi koji su se zadržavali u kući više od trideset minuta. Išla bih na posao i brzo se vraćam kući samo da provedem malo vremena sama. Gledala sam serije i igrala igrice samo da bih bila sama.

  • “Doživjela sam gubitak brata, potom supruga, pa oca. Posebno je teško pao suprugov odlazak, a pomirujući se s ranjivošću koju čovjek može imati… Ja sam i odlučna osoba, agilna i proaktivna , i ostvario sam sve što sam želio, nakon 36 godina sam doživio srčani udar. Pitam se kako je to moguće?

  • “Cijeli moj svijet se srušio oko mene. Cijelu godinu sam se našla u suzama kad god bi se spomenulo ime mog supruga. Shvatila sam da moram ostati pri sebi dok bol ne prestane. Tada mi je kolega koji je doživio sličnu situaciju preporučio Svećenik mi je prikupio sve te informacije, i tek nakon mjesec dana, kada sam bio shrvan tim napadom, došao sam do jednog razgovora kojeg se ne mogu točno sjetiti Laknulo mi je i kod psihologa i nakon godinu dana konačno sam osjetila olakšanje”, ispričala je Snežana u emisiji RTS Ordinacija. “U početku je taj pritisak da se družim i bavim drugima bio zastrašujući… Nije mi bilo ugodno.

“Djeca i ja smo se dogovorili da spavaju, uzmu tablet i igraju neke trivijalne igrice. Ta se rutina nastavila cijelu noć. No, nisam osjećao nikakvu strepnju… Potrajalo je godinu i pol. Stvari su se popravile kada sam počela raditi i nisam se odmah vratila kući prije nego što sam se ponovno srela s čovjekom s kojim trenutno živim”, primijetila je pjevačica.

BONUS TEKST:

Kupus (Brassica oleracea) je povrće koje se široko koristi u ishrani i poznato je po svojim zdravstvenim prednostima. Postoji nekoliko vrsta kupusa, uključujući beli, crveni, kelj i briselski kupus, a sve imaju slične nutritivne vrednosti.

Osnovne karakteristike: Kupus je dvogodišnja biljka koja se najčešće gaji kao jednogodišnja. Ima gustu glavicu lišća koja može biti zelena, ljubičasta ili čak plava, zavisno od sorte. Kupus se može gajiti u različitim klimatskim uslovima i obično se sadi u proleće ili jesen.

Zdravstvene prednosti: Kupus je bogat vitaminima C i K, kao i vlaknima, što ga čini odličnim za probavu. Smanjuje rizik od hroničnih bolesti, poboljšava imunološki sistem i može pomoći u regulaciji krvnog pritiska. Takođe, sadrži antioksidanse koji pomažu u borbi protiv slobodnih radikala u telu.

Upotreba u kuhinji: Kupus se može konzumirati sirov, kuvan ili fermentisan. Sirov kupus je odličan za salate, dok se kuvan često koristi u čorbama i varivima. Fermentacija kupusa, poznata kao kiseli kupus, je popularan način očuvanja ovog povrća, a takođe povećava njegovu hranljivost i probavljivost.

Gajenje: Kupus zahteva plodno, dobro drenirano tlo i dovoljno sunčeve svetlosti. Preporučuje se redovno zalivanje i gnojidba kako bi se postigao dobar prinos. Često se sadi zajedno s drugim povrćem, kao što su šargarepa i paradajz, zbog njihovog međusobnog koristi u suzbijanju štetočina.

Kupus je svestran i hranljiv sastojak koji se može lako uključiti u različite obroke, pružajući brojne zdravstvene koristi.

Preporučeno