– Ovih dana je u epicentru pisanja domaćih m,edija jeste nestanak malene Danke Ilić. Samim time, srpski mediji izvlače slučajeve koji su isto tako misteriozni poput Dankinog slučaja. Većina njih se završavalo na tragičan način, a jedan od njih je i slučaj Jelene Marjanović.
Pre tačno osam godina, 2. aprila 2016. godine, Jelena Marjanović tragično je izgubila život na nasipu u Crvenki.
Naime, ona je 2. aprila oko 15 časova misteriozno nestala dok je trčala nasipom u naselju Crvenka u Borči, gde su je bili suprug Zoran i njihova ćerka Jana.
Nakon trke, nameravao je da se vrati kući pre nego što je posetio svoju bolesnu majku, pokojnu Zoricu, koja je živela u Borči. Međutim, slijed događaja dobio je neočekivani obrat. U nedjelju, 3. aprila, umjesto da izvrši svoje prvobitne planove, njeno beživotno tijelo otkriveno je u kanalu u blizini nasipa, sa tragovima brutalnog nasilja. Istraga je pokazala da ju je napadač više puta smrtonosno udario u potiljak, sve dok joj se život nije ugasio.
Nakon pronalaska Jeleninog tela, Zoran Marjanović je odmah priveden i priveden. Tužilaštvo je dobilo uvjerljive dokaze koji ga povezuju sa zločinom. Blato pronađeno na njegovim pantalonama, koje je odgovaralo blatu iz kanala u kojem je pronađeno Jelenino beživotno tijelo, uz tragove krvi pjevačice u “mercedesu” koji je tog kobnog dana bio na licu mjesta, dali su dovoljan osnov da se Marjanović privede. i pokrenuti detaljnu istragu protiv njega.
Nakon privođenja 15. septembra 2017. godine, aktivno je osporio pritvor, koji je Apelacioni sud ukinuo 12. juna 2018. godine, nakon 10 mjeseci. Prije hapšenja, više puta je bio pritvaran, ali je svaki put pušten nakon policijskog ispitivanja i poligrafskog testiranja, jer nije bilo dovoljno dokaza za nastavak.
Nakon opsežnog suđenja, Viši sud u Beogradu je 22. jula 2022. godine izrekao presudu kojom je Marjanović osuđen na 40 godina zatvora zbog gnusnog ubistva supruge. Sud je također odredio da on ostane u pritvoru do premještanja u popravni dom, odnosno do isteka kazni predviđenih u prvotnoj presudi.
U značajnom preokretu, Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je kaznu od 40 godina zatvora Zoranu Marjanoviću, koji je optužen za ubistvo supruge Jelene Marjanović u aprilu 2016. godine. Zbog toga je pušten iz pritvora 3. oktobra prošle godine. , a njegov slučaj je vraćen na ponovno suđenje.
DODATNA VIJEST:
U Višem sudu u Beogradu sutra će početi ponovljeno suđenje Zoranu Marjanoviću, optuženom za ubistvo supruge, proslavljene pevačice Jelene Marjanović. Marjanović je nakon pripremnog ročišta 14. februara prvobitno opovrgao navode, dok je njegov advokat iznio nove dokaze, kao što su sveobuhvatna rekonstrukcija incidenta i razgovori sa svim licima prisutnima na nasipu tog kobnog 2. aprila. prijedlog da ispitaju njihovu kćer, koja je tog dana bila u njihovom društvu.
Postoje razlozi za traženje novog suđenja.
Kako je Apelacioni sud ukinuo prvobitnu presudu, suđenje se ponovo vodi. Marjanović je ranije osuđen za teško ubistvo i osuđen na najstrožu moguću kaznu od 40 godina zatvora. Nadalje, 3. oktobra prošle godine Apelacioni sud je Marjanoviću ukinuo pritvor.
Odbrana Marjanovića.
- U iščekivanju ponovljenog suđenja, Marjanović se vredno sprema da iznese sveobuhvatnu odbranu. Od početka suđenja, on je uporno tvrdio da je nevin u vezi sa smrću svoje supruge, ali je odlučio da ne odgovara na upite tužilaštva tokom postupka. Nakon hapšenja 15. septembra 2017. godine, energično se branio dok je bio u pritvoru, status koji mu je Apelacioni sud konačno ukinuo nakon 10 mjeseci, tačnije 12. juna 2018. godine. Prije hapšenja je bio više puta privođen, da bi nakon policijskog ispitivanja i poligrafskog testiranja bio pušten zbog nedovoljnih dokaza.
Fokus medija i prisustvo pojedinca u javnim angažmanima
Prije hapšenja, Marjanović je u vezi sa ovim slučajem izazvao značajnu medijsku pažnju, čak je i učestvovao u televizijskom rijalitiju. Značaj identiteta žrtve, zajedno sa opsežnim medijskim pokrivanjem i javnim nastupima okrivljenog, doprineli su značajnom interesu javnosti oko ovog slučaja.