– U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o ženi, koja je u posljednje dvije godine nestala sa medijske mape. Bila je poznata po vezi sa popularnim srpskim pjevačem Šaban Šaulićem, a nakon toga je u potpunosti nestala iz medija….

Sudjelovanjem u glazbenom natjecanju Zvezde Granda Ivona Negovanović Cuca stekla je prepoznatljivost kod domaće publike. Nakon neuspješnog natjecateljskog angažmana, pjevačica se otisnula u sfere realityja, sudjelujući u jednoj sezoni Parova, a nedugo zatim iu Farmi. Nakon neuglednog i zanemarenog izgleda, odlučila je istražiti svijet estrade. Nakon što je objavila svoju navodnu ljubavnu vezu s poznatom ikonom narodne glazbe Šabanom Šaulićem, postala je poznata u javnosti.

No, nakon pjevačičine prolaznosti i bezuspješnih nastojanja da zadrži svoju prisutnost u sferi popularne glazbe, naglo je nestala iz središta pozornosti. Pojavila su se nagađanja o Cucinom kratkotrajnom braku, a sada je na raznim društvenim mrežama osvanula iznenađujuća fotografija. Uhvaćena na fotografiji, pjevačica zrači veseljem dok u bijeloj vjenčanici izmjenjuje zavjete sa znatno starijim gospodinom. Jedan od brojnih komentara bilo je pitanje zašto se Cuca, od pokojnog Šabana Šaulića, odlučila udati za 80-godišnjeg djeda u Turskoj, što je mnoge začudilo.

Dok je svijeta i vijeka, imenom Dok je sveta i vijeka govorit će oni koji cijene njegovu glazbu, ali i njegovi kolege glazbenici, prijatelji i obitelj. Među njima je i renomirani glazbenik Miodrag Simić, koji je duže vrijeme surađivao s tragično ozlijeđenom pjevačicom. Uz to, velikodušno je s nama podijelio jedinstvenu fotografiju snimljenu tijekom produkcije albuma omiljene ikone folk glazbe.

S desna na lijevo na slici su Mirko Kodić, harmonikaš, zatim Novica Urošević, Šaban Šaulić, Mića Đorđević i Tahir Durkalić. Naime, Tahir Durkalić je bio ton majstor u Studiju 5 Radio televizije Beograd, a istovremeno je bio i urednik u PGP RTB i bubnjar u orkestru Dragana Aleksandrića. Na fotografiji Vesna Zmijanac stoji kao jedina žena u pratnji Dragana Aleksandrića koji je imao više uloga kao producent, voditelj orkestra i aranžer. Uz njih se, podsjećamo za Kurir, pojavljuje i Miodrag Simić koji je dao ekskluzivne uvide u to razdoblje. Godine 1981. snimljena je fotografija u sklopu studija pet, prostora koji je ostao netaknut do danas.

Nažalost, studio je doživio značajne promjene i više ne posjeduje nekadašnju raskoš. Njegove su dimenzije nekada bile dovoljno prostrane da u njih stane cijeli simfonijski orkestar. Na fotografiji je Šaban Šaulić, umjetnik poznat po svojoj pedantnosti. Držao je strogu kontrolu nad svojim radom i rijetko je zalazio u neistražena područja. U to doba vladao je orkestar Dragana Aleksandrića, uz kojeg bi bez sumnje snimao svaki zaslužan glazbenik.

Orkestar je slavljen zbog svoje iznimne profesionalnosti i izazvao je ogromno poštovanje unutar industrije. Duboko zamišljen, glazbenik je promišljao Šabanovu osobnost i umjetnički doprinos. Posjedovao je nedodirljivu auru koja je sve privlačila k sebi, jer su nastojali izvući korist iz njegove prisutnosti na neki način. Pouzdano mogu potvrditi njegove iznimne kvalitete, iako možda zvuči kao klišej, to je neporeciva istina. Šaban nikada ni o kome nije rekao negativnu riječ i nikada se nije ponašao kao zvijezda; upravo suprotno, zapravo! Imao sam priliku blisko surađivati ​​s njim i pratiti ga na turnejama.

Postojao je jedan poseban aspekt njegove rutine koji sam teško pratio. Na primjer, nakon svakog koncerta tijekom jednomjesečne turneje vraćali bismo se u hotel i ostajali do zore. Okupili bismo se oko stola ispunjenog obiljem pića i hrane, uz pratnju glazbenih instrumenata. Bilo je to čisto i očaravajuće iskustvo, a Šaban je bio pravi majstor u tom području. Bez napora je prešao s pjevanja vlastitih autorskih pjesama na širok raspon drugih melodija.

Njegovo majstorstvo vokalne tehnike i besprijekorna dikcija mogli su se mjeriti s onima koji su petnaest godina studirali na prestižnoj Sorboni. Ne može se naći niti jedna snimka gdje njegov glas nije kristalno jasan. Pedantno je pazio na tekstove, usredotočujući se na raspored samoglasnika i suglasnika s urođenim instinktom. Unatoč tome što nije završio fakultet, posjedovao je prirodni talent koji mu je podarila viša sila. Imao sam priliku nastupiti u orkestru koji je nalikovao reprezentaciji, za razliku od naše današnje nogometne momčadi, nego pravoj i idealnoj reprezentaciji.

Preporučeno