– Da su današnje generacije itekako prmijenjene, i da na njih itekako negativno utječu društvene mreže, to se do sada pokazalo jako puno puta. Najbolji slučaj u cijeloj ovoj priči je Kosta Kecmanović. 

Austrijska javnost ostala je u šoku kada je četrnaestogodišnja djevojčica podrijetlom iz Crne Gore postala predmetom sumnje da je navodno pripremala napad u Grazu. Nakon temeljite pretrage njezine rezidencije, službenici za provođenje zakona otkrili su asortiman oružja, odjeće, kao i uznemirujuće fotografske i video dokaze koji prikazuju djela odrubljivanja glava. Policija je izvijestila da je djevojka koristila aplikaciju Telegram za planiranje napada i komunikaciju, a kupovala je i oružje poput sjekire i noža, te odjeću, s namjerom nasumičnih napada na pojedince u Grazu.

  • Prema izvješćima, ona je navodno dijelila slike svojih strategija napada s pojedincima koji su dijelili slična uvjerenja putem aplikacije Telegram. Plan se sastojao od neselektivnog ciljanja pojedinaca odjevenih u crnu odjeću i maksimiziranja eliminacije nevjernika. Unatoč nemogućnosti austrijske policije da odredi točan datum napada, bila je uvjerena u svoju procjenu da se napad sprema, na temelju njihove reakcije i detalja uhićenja. Iako je djevojka rođena u Crnoj Gori i trenutno živi u Grazu, nije dobila austrijsko državljanstvo.

Po nalogu državnog odvjetnika u Grazu izvršena je temeljita pretraga kuće u kojoj su pronađeni oružje i odjeća, a potom je i djevojka uhićena. Kako prenosi Telegraf.rs, djevojka je tokom ispitivanja bila škrta na riječima o svojim planovima, a iako su njeni roditelji navodno bili prisutni, nisu znali za njene namjere. Šokantna i nevjerojatna priroda ovog slučaja ostavila je i Austriju i Crnu Goru u nevjerici.

Dodatnom istragom i naknadnim sudskim postupkom očekuje se otkrivanje motiva i okolnosti ovog alarmantnog plana. Dodatni tekst: Dodatni sadržaj: Rekreirana rečenica: Dodatni materijal: Nakon saslušanja kod sutkinje istrage Višeg suda Suzane Mugoša, Jelena Perović, direktorica crnogorske Agencije za sprječavanje korupcije (ASK), puštena je na slobodu radi iznošenja obrane.

Kako je izvijestila savjetnica za odnose s javnošću Višeg suda Marija Raković, Jeleni Perović je oduzeta putovnica. Osim toga, stavljena je pod stroga ograničenja, uključujući zabranu napuštanja stana i susreta s određenim osobama. Vukas Radonjić, glasnogovornik i tužitelj Specijalnog državnog tužiteljstva, priopćio je jučer da postoje opravdani razlozi za sumnju da je Perović, u svojstvu službene i javne službenice, prekoračila granice službenih ovlasti od kolovoza 2020. do veljače 2024. godine.

Dokazi, podaci i informacije prikupljeni tijekom istrage upućuju na to da je sebi i drugima pribavila financijsku korist u ukupnom iznosu od preko 60.000 eura. Zgradu ASK-a ogradili su pripadnici SPO-a, a potom su izvršili detaljan pretres. Višemjesečno temeljito kriminalističko istraživanje proveli su policijski službenici Službe kriminalističke policije PU dubrovačko-neretvanske u suradnji s više uprava i agencija iz Hrvatske i Crne Gore. Ovim istraživanjem identificirane su dvije osumnjičene osobe, 25-godišnji hrvatski državljanin i 27-godišnji državljanin Crne Gore, za koje se sumnja da su u sklopu zločinačkog udruženja sudjelovali u neovlaštenoj proizvodnji i prometu drogama.

Preporučeno