Nastup Maje Berović u Budvi izazvao je opšte oduševljenje publike. Poznata po svojoj profesionalnosti i temeljnom planiranju svakog koraka u karijeri, Maja Berović se istakla kao velika pevačica na estradi.

  • Nastup Maje Berović istaknula je impresivna suradnja s Vesnom Đogani. Uz uspješnu glazbenu karijeru, Maja se nedavno okušala iu svijetu filma, osiguravši ulogu u filmu “Megdan”. Ovaj dugo iščekivani film imao je svoj debi na Ishia Global Festivalu u Napulju, a zasluge za produkciju pripale su Aleksu, sinu poznatog umjetnika Đorđa Balaševića. Glavnu ulogu u filmu preuzima Vojin Ćetković, dok se Maja Berović nakratko pojavljuje kao Moldavka.Nedolazak Maje na jučerašnju premijeru filma koji je inspiriran pjesmom Đorđa Balaševića “Čovjek s mjesecom u očima” mnoge je iznenadio zašto nije otputovala u Italiju.

Neki će možda cinično tvrditi da zamamna plavuša nije pozvana na festival, gdje se mogla družiti s renomiranim ličnostima iz svijeta filma, domaćeg i svjetskog. No, istina je da je njen nedolazak na premijeru bio zbog unaprijed dogovorenog nastupa u cijenjenom klubu “Omnia” u Budvi.Pokazujući pravi profesionalizam, Maya je ostala pri svom dijelu dogovora i odlučila putovati u Crnu Goru, a ne u Italiju. Iznimna izvedba Maje Berović izazvala je val oduševljenja među okupljenima, a pjevačica je tijekom cijele revije imala blistav osmijeh, pokazujući kako je neizmjerno zadovoljna svojim odabirom.

Na Omnie eventu prisutni su mogli i plesati uz popularnu Majinu pjesmu “Alcohol” koja je prikazana u Netflixovoj emisiji “Plivačice”. Tijekom nastupa na Omniji pjevačica je dobila veliku podršku s pozornice.Tijekom Majinog izvođenja popularne Cecine pjesme “Ne računaj na mene”, slučajno je u separeu primijetila Đoleta Đoganija i razigrano mu s bine poslala poljubac.

Na oduševljenje publike, Berović je uputio poziv svojoj voljenoj partnerici Vesni da mu se pridruži na pozornici. Gromoglasni pljesak koji je uslijedio bio je potvrda neosporne privlačnosti ovih dviju zanosnih plavuša, koje su svojim iznimnim nastupom na Omnia pozornici osvojile publiku. Njihova skladna suradnja doista je bila spektakl koji je razgalio i osjetila i dušu.Đoleta, koji je u svom separeu frktao i pljeskao, na noge su podigle djevojke čiji su zajednički napori uspjeli. Izbor za nastup u Budvi nedvojbeno je potvrdio oduševljeni odaziv i Maye i publike.

BONUS TEKST:

Paradajz je jedno od najomiljenijih povrća širom sveta, poznato po svojoj raznovrsnoj upotrebi u kulinarstvu, bogatstvu hranljivih sastojaka i karakterističnom slatko-kiselom ukusu. Botanički klasifikovan kao voće zbog prisustva semena, ali se često koristi kao povrće u kulinarskim jelima, paradajz je neizostavan sastojak mnogih jela širom različitih kuhinja i kultura.

Poreklom iz Južne Amerike, paradajz je postao globalno rasprostranjen nakon kolonizacije Amerike u 16. veku. Danas postoje stotine sorti paradajza, od malih i sočnih cherry paradajza do velikih i mesnatih beefsteak paradajza, svaki sa svojim jedinstvenim ukusom, teksturom i bojom.

Hranljivo, paradajz je niskokaloričan i bogat vitaminima i mineralima. Sadrži visok nivo vitamina C, koji je važan za imunološki sistem, kao i vitamin A, K, folat i kalijum. Takođe je izvor antioksidanasa kao što su likopen i beta-karoten, koji pomažu u zaštiti tela od oštećenja slobodnim radikalima i mogu smanjiti rizik od hroničnih bolesti.

U kulinarstvu, paradajz se koristi na različite načine. Može se jesti sirov, kao sastojak salata ili kao osvežavajući dodatak sendvičima i burgerima. Kuvani paradajz se često koristi u sosovima, supama, gulašima i varivima, dodajući bogatstvo ukusa i teksture jelima. Kiseljeni paradajz je takođe popularan u mnogim kulturama, kao deo tradicionalnih jela ili kao samostalni užitak.

Pored svoje kulinarske upotrebe, paradajz je takođe važan i u industriji. Velike količine paradajza se koriste za proizvodnju konzervi, umaka, kečapa, soka i drugih prehrambenih proizvoda. Ulje semenki paradajza se često koristi u kozmetičkoj industriji zbog svojih hidratantnih svojstava i antioksidativnih svojstava za kožu.

Uzgajanje paradajza je relativno jednostavno i može se obavljati kako na otvorenom polju tako i u baštama ili kontejnerskom uzgoju. Ovo povrće zahteva sunčano okruženje, dobru drenažu i redovno zalivanje za optimalan rast i razvoj plodova.

Ukratko, paradajz je ne samo ukusan već i izuzetno hranljiv i raznovrstan sastojak koji je neizostavan u mnogim kuhinjama širom sveta. Njegova univerzalna primena, bogatstvo nutrijenata i sposobnost da poboljša ukus i teksturu raznih jela čine ga jednim od omiljenih povrća među potrošačima i kuharima svuda.

 

 

Preporučeno