Iako se čini da je reč o prikazu mladog para koji je duboko zaljubljen, stvarnost je potpuno drugačija. Fotografija, snimljena negde tokom 19. ili 20. veka, na prvi pogled deluje kao jednostavan prikaz ljubavi između dvoje ljudi. Međutim, ispod površine krije se uznemirujuća tajna.
Ako nema temeljne priče, uobičajeno je vidjeti ženu na slici odjevenu i našminkanu na uobičajen način. Da biste dobili potpunu perspektivu, kliknite na ovu poveznicu kako biste vidjeli cijelu sliku.
Samo 48 sati nakon što je žena umrla, snimljena je fotografija. Nakon pažljivog ispitivanja, postaje očito da on nevjerojatno sliči preminulom pojedincu. Dok detalji oko njezine smrti ostaju obavijeni velom neizvjesnosti, njezin je suprug odlučio ukrasiti je, našminkati i zajedno napraviti posljednju uspomenu.
BONUS TEKST:
U vrijeme trajanja sezone postoji jedno stablo koje rađa plodom čije ime odmah budi pomisao na maloprodajnu terapiju. Možete li zaključiti o kojem voću mislim? To nije nitko drugi nego kupina. Kao bliski srodnik maline, kupina nas mami svojim izvrsnim okusom, čineći je idealnim izborom za revitalizirajuće ljetno uživanje. Kupina se može pohvaliti nizom ljekovitih svojstava koja mogu pozitivno pridonijeti dobrobiti osobe.
Kupine, kako je izjavila viši dijetetičar-nutricionist Jasna Vujičić, imaju značajnu ljekovitu vrijednost i postale su nezaobilazan sastojak u prehrani različitih dobnih skupina, uključujući djecu, adolescente, trudnice, dojilje i starije osobe. Kako bi se povećali korisni učinci ovog voća, preporuča se kombinirati ga s drugim bobičastim ili sličnim voćem, jer to pojačava njegova ljekovita svojstva.
Prema riječima višeg dijetetičara-nutricionista Jasne Vujičić, uvrštavanje kupina u redovitu prehranu može imati presudnu ulogu u prevenciji upale dišnih putova i tromboze. Konzumacijom kupina tijelo dobiva značajnu količinu biljnih vlakana za koja je poznato da smanjuju rizik od razvoja dijabetesa i divertikuloze. Ovo je posebno korisno za pojedince koji se oporavljaju od bolesti ili imaju oslabljen imunološki sustav i odluče uključiti kupine u svoj režim prehrane.
Istraživanja su potvrdila da unos kupina ima nekoliko blagotvornih učinaka na organizam. Utvrđeno je da konzumacija kupina može povećati apetit, pospješiti pravilnu proizvodnju žuči i urina te pozitivno utjecati na metabolizam. Jasna Vujičić dalje tvrdi da konzumacija kupina ne samo da pomaže u zaštiti vida, već pomaže i u regulaciji probave, snižava krvni tlak i pospješuje cirkulaciju krvi. Zanimljivo je da kupine prirodno sadrže salicilnu kiselinu, aktivnu komponentu koja je prisutna u aspirinu, poznata po svojim svojstvima ublažavanja bolova.
Nadalje, kupine imaju sposobnost snižavanja tjelesne temperature i ispoljavaju protuupalni učinak. Razni konzumni proizvodi dobiveni od kupina sastoje se od marmelada, sokova, džemova, sirupa, deserta i vina. Internet služi kao vrijedan alat za otkrivanje recepata koji sadrže ove proizvode na bazi kupine. Iako su prerađene kupine dostupne tijekom cijele godine, to se ne može reći za svježe kupine. Stoga se savjetuje da što prije posjetite tržnicu i nabavite ovo neobično voće.
Kupina, pripadnica porodice ruža, ne samo da pojačava apetit, već potiče izlučivanje žuči i mokraće te pozitivno utječe na metabolizam. Ova cvjetnica, koja pripada obitelji ruža, cvate od lipnja do kolovoza i može se naći diljem sjeverne hemisfere u regijama koje karakterizira kontinentalna klima, poput Europe, Azije i Sjeverne Amerike.
U kupinama postoji bogatstvo minerala i vitamina koji samo čekaju da budu istraženi. Ovi slatki plodovi imaju energetsku vrijednost od 43 kcal na 100 g, od čega ugljikohidrati čine 9,6%, masti 1,4%, a vlakna 0,5%. Kupine također nude impresivan niz minerala, uključujući kalij, kalcij, magnezij, željezo, mangan, cink i bakar. Osim toga, obiluju vitaminima C, A, E i K.