Za danas jedna jako korisna tema, sa kojom se svako od nas morao susresti bar jednom u životu. Naime, govorimo o vlagi koja se pojavljuje u uglavnom starijim životnim prostorima jedne osobe, ali ne treba da ni čudi kada se ista pojavi u stanu ili kući koja je napravljena prošle ili pretprošle godine. Pitanje je ssamo kako se izboriti sa istom, i odakle ona zapravo u našoj kući ili stanu?
Mnogi misle da se vlage iz životnoga prostora mogu da reše jako brzo, ali jednostavno to je jako dugotrajan proces, baš kao što je primera radi i borba protiv gljivica. Problem je kada krov od zgrade ili kuće prokišnjava, i tada se definitivno ništa ne mže uraditi po tom pitanju. Također, ako je nedovoljna ili jako loša toplinska izolacija vašeg doma, kao i to da vam je stolarija jako loša i da jednostavno po tom pitanju ništa ne možete uraditi sem da je zamenite.
Sca godišnja doba kroz koja prolazimo su itekako nelagodna, a prema procenama stručnjaka, u jako lošim stanovima, na godišnjem nivou može da se nakupi od 5 do 7 litaraa vode, u vidu same vlage. Kondenzacija vode u životnom prostoru se najbolje vidi p ocrnim ili žutim mrljamaa koje su uglavnom stvaraju po ćoškovima sobe, pa čak i kada se prkreče, opet nakon izvesnog vremena izbiju napolje.
Sama ventilacija je jako bitna u kući, zato je jako bitno da se bar jednom dnevno prozrači celi životni prostor, i nikakko više ne biste trebali da imate problema sa samom vlagom.