– U nastavku našeg današnjega članka govorićemo o ljepoti žene, koja polako kreće prema dole nakon 50 godina života. Jako je bitno održavati ljepotu lica, te njegovati, ali prije svega sa prirodnim supstancama….
Mango, voće poznato po svojim izvanrednim zdravstvenim prednostima, izvrstan je dodatak vašoj prehrani kao međuobrok. Evo kako uključivanje manga može poboljšati vaše blagostanje: Mango se može pohvaliti visokom koncentracijom vitamina C, koji je nadaleko poznat po svojoj sposobnosti jačanja imuniteta. Ovo voće može osigurati čak 46% dnevne preporučene količine ovog esencijalnog vitamina. Mango je dovoljan izvor polifenola, koji posjeduju antioksidativna svojstva koja se bore protiv slobodnih radikala.
U konačnici, ovi antioksidansi pomažu spriječiti prerano starenje kože, uključujući bore i opuštenost. Beta-karoten služi kao izvrstan izvor pigmenta poznatog po svojim antioksidativnim svojstvima. Nadalje, podržava zdravlje stanica i može smanjiti rizik povezan sa starenjem. Pomaže kod skidanja kilograma: osim toga, mango je niskokaloričan i sadrži lutein koji pomaže detoksikaciju. Ključni minerali: Mango obiluje esencijalnim mineralima poput kalija, kalcija i magnezija, koji svi igraju ključnu ulogu u održavanju zdravlja kostiju, mišića i srca.
Poboljšava pamćenje i podiže raspoloženje: sadržaj vitamina B u mangu pomaže u poboljšanju pamćenja i podizanju raspoloženja. Poboljšava kvalitetu sna: Pomaže u reguliranju ciklusa spavanja povećanjem razine serotonina, što može dovesti do boljeg odmora. Mango nadilazi definiciju običnog voća; obiluje brojnim nutrijentima koji poboljšavaju cjelokupno zdravlje. Kad god je to moguće, odlučite se za svježe voće uzgojeno kod kuće kako biste izvukli najveću korist.
DODATNI TEKST
- Apiterapija, bitan aspekt prirodne medicine, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema, zajedno s njihovim uključivanjem u svakodnevnu prehranu kako bi se poboljšalo dobrobit i spriječile bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi samo oralni unos; također sadrži lokalizirane terapije, kao što je lokalna primjena meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa u borbi protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, korištenje pčelinjeg otrova u terapiji reumatskih stanja i uključivanje matične mliječi u kreme protiv starenja , među raznim drugim primjerima.
Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, tijelo ne odolijeva pčelinjim proizvodima. Zamršen sastav i sinergijska svojstva ovih pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Zbog njihovog pozitivnog djelovanja na organizam sve je veća upotreba pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ. Kvaliteta meda i određeni biljni izvor iz kojeg je dobiven presudni su za njegovu učinkovitost kao ljekovitog sredstva. Jedinstveni sastav meda daje važne antimikrobne i antioksidativne prednosti.
Osim toga, djeluje kao lako probavljiva namirnica koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redovita konzumacija poboljšava fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu. Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Štoviše, u kombinaciji s drugim lijekovima, sinergistički učinak flavonoida u medu, propolisu i peludi ima značajnu ulogu u prevenciji i liječenju tumora. Istraživanja su pokazala da redovita konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi koji imaju antibakterijsko djelovanje.
Ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade tradicionalna medicina priznaje od davnina. Opsežne studije jasno su pokazale da je med odličan prirodni zaslađivač za osobe s dijabetesom tipa 2 i visokim razinama kolesterola. Med se može pohvaliti širokim spektrom ljekovitih svojstava; ne samo da poboljšava apsorpciju i učinkovitost lijekova, već i čisti tijelo uklanjanjem štetnih toksina.
Njegova ljekovitost obuhvaća liječenje brojnih bolesti poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, a pomaže i u regulaciji proizvodnje želučane kiseline i detoksikaciji jetre. Osim toga, med se koristi za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih bolesti, uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Štoviše, pomaže kod gubitka apetita ili anoreksije, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pomaže kod hemoroida.