Glumac Nikola Kojo je jedan od najcenjenijih u svojoj profesiji, a iako je skoro četrdeset godina u svetu glume, s ponosom ističe da mu je najvažnija životna uloga uloga oca.Retko govori o svom privatnom životu, ali ima mnogo razloga da bude ponosan. Oženjen je Aleksandrom, koja je 12 godina mlađa od njega, i zajedno imaju ćerku Anu i još dve devojčice bliznakinje.

Nakon samo osam mjeseci veze, donijeli su važnu odluku da jedno drugome kažu “da”. U rujnu 2007. proslavili su običnu svadbu u Beogradu i od tada su uspjeli živjeti bez skandala, što je mnogima, a posebno mladima, poslužilo kao inspiracija da prava ljubav zaista postoji. Iz gradske vreve često se povlače u vikendicu u Sopotu, gdje uživaju u kvalitetnim trenucima sa svojom djecom.Nikola priznaje da je roditeljstvo najveća odgovornost.

Izreka vrijedi: veća djeca donose veće izazove. Ova uloga je najznačajnija i najodgovornija u životu. Muškarac mora posjedovati ljubav i poštovanje prema djeci koje nadilazi njegov vlastiti interes, utjelovljujući tu bezuvjetnu ljubav. Kojo smatra da je to sasvim prirodno. Sa suprugom Aleksandrom 2008. dobio je prvo dijete, kćerkicu Anu, a potom su se 2013. obitelji pridružili blizanci, iako je odlučio ne otkriti njihova imena.“Radije neću otkriti njihova imena jer nisu od rođenja birali biti javne osobe”, izjavio je jednom prilikom glumac.

BONUS TEKST:

Mrkva (Daucus carota) je jedno od najvažnijih korenastih povrća koje se koristi širom sveta. Njeno poreklo se povezuje sa područjem današnjeg Avganistana, gde je pre nekoliko hiljada godina prvi put počela da se uzgaja. U početku, mrkva nije bila narandžasta, već ljubičasta, crvena ili bela. Tek kasnije, u 17. veku, holandski uzgajivači razvili su narandžastu sortu koja je danas najrasprostranjenija.

Nutritivna vrednost i zdravstvene koristi
Mrkva je izuzetno bogata beta-karotenom, pigmentom koji se u telu pretvara u vitamin A, ključan za održavanje zdravlja očiju, posebno za noćni vid. Redovno konzumiranje mrkve može pomoći u prevenciji makularne degeneracije i drugih problema sa vidom. Osim toga, mrkva sadrži vlakna koja su važna za dobru probavu, kao i vitamin C, koji je ključan za imunitet, i vitamin K, koji pomaže u zgrušavanju krvi.

Upotreba u kulinarstvu
Mrkva je izuzetno svestrana u kulinarstvu. Može se jesti sirova, kao hrskava užina ili dodatak salatama. Kuvana mrkva se često koristi u supama, varivima, sosovima i kao prilog uz mesna jela. Pečena mrkva ima posebno bogat, slatkast ukus koji se dobro slaže sa začinima kao što su med, timijan ili ruzmarin. Takođe, mrkva je čest sastojak u sokovima i smutijima, gde se njen slatkast ukus sjajno kombinuje s voćem poput jabuka ili pomorandži.

Uzgoj mrkve
Uzgoj mrkve zahteva nekoliko specifičnih uslova kako bi se dobio kvalitetan prinos. Tlo u kojem se sadi treba da bude lagano, peskovito i dobro drenirano, kako bi se omogućio nesmetan rast korena. Mrkva voli sunce, ali može podneti i delimičnu senku. Važno je održavati ravnomernu vlažnost tla, posebno u fazi klijanja i ranog rasta, jer nedostatak vode može dovesti do deformacija korena.

Mrkva se obično sadi u proleće, a berba može početi nakon 70 do 80 dana, u zavisnosti od sorte. Zanimljivo je da se mrkva može ostaviti u zemlji i preko zime, pod uslovom da je tlo dovoljno blago, što omogućava svež prinos tokom hladnijih meseci.

Zdravstvene prednosti mrkve
Pored toga što poboljšava vid, mrkva ima i antioksidativna svojstva zahvaljujući beta-karotenu i drugim fitonutrijentima. Ovi antioksidanti pomažu u zaštiti tela od slobodnih radikala, smanjujući rizik od hroničnih bolesti, uključujući kardiovaskularne bolesti i rak. Mrkva takođe pomaže u održavanju zdrave kože i jačanju imuniteta.

Preporučeno