Lepa Brena je preko 40 posljednjih godina na estradnoj sceni, a jednostavno nema osobe, pa čak i koja ne voli narodnu muziku, a da nije čula za Fahretu Jahić. Mnoge pjevačice je i kopiraju, a veliki broj njih je čak obradio neke njene velike hitove….

Zbog zdravstvenog stanja, Lijepa Brena bila je prisiljena na velike promjene u načinu života. Njezino dobro poznato zdravstveno stanje, trombofilija, natjeralo je ovu poznatu pjevačicu da nakon nekoliko hospitalizacija napravi značajne promjene u svom životnom stilu. Iako je njezino stanje postalo javno poznato, mnogi nisu bili svjesni ozbiljnosti izazova s kojima se suočavala prije više od deset godina.

Folikularna diva hitno je operirana nakon što joj je otkrivena cista na jajniku, ali to nije bio kraj njezinim zdravstvenim mukama. U 2010. godini, Brena je prošla kroz tešku operaciju kako bi se riješila ciste, no ubrzo je saznala i za ozbiljan zdravstveni problem. Na temelju savjeta svog liječnika, dr. Saše Ljubića, podvrgnula se BRCA testu, koji je otkrio prisutnost mutiranog gena, čime je rizik od razvoja raka dojke bio znatno povećan. Tada su joj, osim toga, bile alarmantno povišene razine tumorskih markera, zbog čega je morala na hitnu operaciju.

„Bila sam toliko zatečena da se neko vrijeme nisam mogla sjetiti svog broja telefona“, priznala je pjevačica u jednom intervjuu, otkrivajući koliko ju je strah i neizvjesnost ponekad paralizirala. Razmišljanje o budućnosti, o tome hoće li moći nastaviti svoju karijeru i provoditi vrijeme s obitelji, stvorilo je dodatni emocionalni pritisak. Unatoč svim izazovima, Lepa Brena je naglasila važnost suočavanja s teškom stvarnošću i prihvaćanja neizvjesnosti, bez obzira na to koliko bila zastrašujuća. „Ne možete bježati od problema, morate ih pogledati u oči i naučiti kako se nositi s njima“, izjavila je, pokazujući nevjerojatnu snagu i odlučnost.

Lijepa Brena trenutno se priprema za dva velika samostalna koncerta, što je još jedan pokazatelj njezine upornosti i volje da prevlada sve životne izazove, kako profesionalne, tako i osobne. Njezina hrabrost u suočavanju s teškim situacijama postala je inspiracija mnogima, a njezina sposobnost da balansira između osobnog života, karijere i zdravstvenih problema pokazuje koliko je važno ostati pozitivan i vjerovati u vlastitu snagu.

Savjeti za njegu lišća orhideja:

Orhideje vole visoku vlažnost zraka, pa ako vam je zrak u stanu suh, posebno zimi, dobro je staviti posude s vodom na radijatore kako biste povećali vlažnost u prostoriji. Također, orhideje vole prskanje svojih listova i zračnih korijena – iako to nije obavezno, ponekad može biti korisno. Međutim, važno je napomenuti da vlaga ne smije ostati u središtu orhideje jer to može dovesti do truljenja, što je najčešći način na koji orhideje propadaju, posebno vrste poput Phalaenopsis koje rastu iz jedne stabljike.

Za postizanje sjaja lišća, nemojte koristiti koru banane, jer to može povećati rizik od bolesti zbog prisutnog škroba i drugih ugljikohidrata koji pogoduju razvoju mikroorganizama. Također, izbjegavajte sintetička sredstva za prskanje jer ona sprječavaju disanje listova i zagađuju zrak u vašem domu. Orhideje vole čist zrak, pa neka vaše biljke slobodno dišu.

Kada lišće postane prašnjavo, najbolje je obrisati ga ili čak istuširati cijelu orhideju kako bi lakše disala. Za zdrave korijene, koji su najosjetljiviji dio biljke, obavezno obratite posebnu pažnju. Ispravno zalijevanje i pravovremena presadnja ključ su za dugovječnost vaše orhideje.

Preporučeno