– U nastavku našeg današnjega članka govorićemo o ženama, i njihovoj prirodi. Jako je bitno za svaku osobu da poštuje sebe, a sljedeća priča je povezana sa ženama koje i ne drže baš do sebe….

Mihail Labkovski, visoko cijenjeni ruski psiholog, može se pohvaliti s više od četrdeset godina iskustva specijaliziranog za muško-ženske odnose. Često se obraća svojoj publici, govoreći o njihovim brigama i dilemama. Nedavno je na Instagramu odgovorio na upit o ideji “savršene” žene. Kako prenosi Ženablic.rs, Labkovski ističe da je kod ovih žena najvažniji kvalitet samopoštovanje, a prenosimo kompletan transkripciju njegovog teksta. Kad su mi postavili pitanje o karakteristikama idealne žene, više puta sam rekla da nitko nikome ništa nije dužan! Stoga, prije mog odgovora, dopustite mi da preformuliram pitanje. To bi trebalo biti uokvireno ovako: “Kakva bi se ponašanja žena koja poštuje sebe nikada ne bi upustila?

  • To je moj odgovor! Žena koja ima visoko samopoštovanje i visoko cijeni sebe nikada neće postupiti na sljedeći način: **Prenijeti dužnost vlastite sreće na druge — bilo da su to roditelji, partneri, prijatelji ili djeca… Oslanjajući se isključivo na sebe, koristeći vlastite snage i resurse.** Ključni element je financijska ovisnost o drugoj osobi. Žena koja cijeni i poštuje sebe sposobna je biti samodostatna. Njezina autonomija zaslužuje divljenje muškaraca, jer označava njezinu neovisnost. Kao rezultat toga, rijetko nailazi na narcisoidne ili egocentrične muškarce, koji obično zanemaruju žene s financijskim stabilnostima. ** **Krivite druge za svoje probleme. Nasuprot tome, žena s jakim samopoštovanjem nastoji samostalno rješavati svoje poteškoće umjesto da se oslanja na nekoga drugoga da je spasi. Iako shvaća da je traženje pomoći opcija, posegnut će samo kada je to apsolutno neophodno.

Nadalje, ove žene uživaju u pružanju podrške onima kojima je potrebna. **Ona traži potvrdu od drugih. Umjesto toga, slijedi svoje želje: posvećuje se poslu koliko god želi, bira odjeću koja joj se sviđa i provodi vrijeme s osobama koje je čine sretnom. ** Usporedite se s drugima — prijateljima, kolegama, glumicama, utjecajnim osobama na društvenim mrežama… Jedina osoba s kojom se trebate uspoređivati ​​je vaš vlastiti put.

Žena koja ima snažno samopouzdanje prepoznaje da će uvijek biti drugih koje su bogatije, uspješnije, imaju gušću kosu i duže noge; stoga ne vidi nikakvu zaslugu u usporedbama. ** Ciljajte na brak bez obzira na situaciju. Za ženu koja je svjesna sebe, postojanje prstena nije važno; ono što se uistinu računa je ljubav i poštovanje koji se dijele u vezi. Službeni dokument ili rođenje djece nikada joj nije bio cilj. Spremna je čekati partnera dostojnog nje, a i bez takve osobe posjeduje sposobnost da samostalno pronađe radost.

DODATNI TEKST

Stvaranje pijeska u bubrezima događa se postupno i često bez upozorenja, što u konačnici rezultira jakom i onesposobljujućom boli u donjem dijelu leđa, osobito kada uzrokuje upalu ili se nakuplja u velikim količinama. Dok bubrežni pijesak utječe na pojedince svih spolova, opaženo je da je tri puta češći kod muškaraca nego kod žena; usprkos tome, posljednjih je godina primjetan porast pojava kod žena. Taj se pomak može pripisati čimbenicima kao što su promjene u prehrani, pretilost i povišeni krvni tlak.

Ovo se stanje često javlja u regijama obilježenim i suhom i vlažnom klimom, gdje se prehrana pretežno temelji na soli i mesnim proizvodima. Tipično se manifestira između trećeg i petog desetljeća života, s otprilike 50 posto slučajeva koji se ponovno pojavljuju unutar prvih pet godina nakon dijagnoze. Nadalje, znatan postotak pojedinaca može se suočiti s kompromitiranom funkcijom bubrega. Koja se metoda koristi za otkrivanje? Pijesak u bubrezima često se otkrije neočekivano tijekom standardnog ultrazvuka abdomena ili mokraćnog sustava.

Iako mnogi pacijenti ne osjećaju nikakve simptome, neki mogu primijetiti osjećaj težine u donjem dijelu leđa. Znakovi nelagode mogu se očitovati u donjem dijelu leđa ili sa strane, što ukazuje na moguće probleme s bubrezima. Dolje je pet simptoma koji mogu ukazivati ​​na prisutnost pijeska u bubrezima. Nakon što se taloži, pijesak može pokazati nekoliko simptoma: Može se pojaviti tupa, uporna bol ili oštra bol u donjem dijelu leđa ili sa strane, osobito kada se pijesak kreće kroz mokraćni trakt.

Ljudi mogu primijetiti povećanu učestalost mokrenja u malim količinama, popraćenu mutnom mokraćom koja može sadržavati tragove krvi. Osim toga, osjećaj pečenja ili bol tijekom mokrenja obično se javlja kada pijesak prolazi kroz mokraćni trakt. Nadalje, iritacija ili nelagoda unutar mokraćnog sustava može dovesti do mučnine ili povraćanja. Iako ovi simptomi mogu ukazivati ​​na postojanje pijeska u bubrezima, oni također mogu označavati druge probleme povezane s bubrezima. Preporučljivo je potražiti hitnu medicinsku pomoć ako se pojave ovi simptomi. Što podrazumijeva prevencija? Ključno je osigurati odgovarajuću hidrataciju, uz preporučenu dnevnu konzumaciju od najmanje dvije do tri litre vode.

Ova tekućina pomaže u uklanjanju pijeska dok istovremeno sprječava njegovo nakupljanje. Osim toga, predlaže se sudjelovanje u fizičkim aktivnostima poput vožnje bicikla i penjanja uz stepenice kako bi se pomoglo u uklanjanju pijeska. Za suzbijanje infekcija preporučuju se različiti čajevi, posebice oni od peteljki vinove loze, brusnice i višnje. Iako se savjetuje izbjegavanje alkohola, umjerena konzumacija piva je dopuštena zbog njegovog diuretičkog djelovanja.

Preporučeno