– U nastavku našeg današnjega članka govorimo o raznim upalama koje mogu da pogode naš organizam. Jednostavno, kada nešto nije u redu sa našim zdravljem, odmah se to pokazuje kroz povišenu temperaturu, te razne upale. Slijedi i par savjeta, a da nisu u pitanju antibiotici….

Izvorno namijenjena liječenju životinja, djelotvornost Phlogocid masti brzo se proširila i na područje humane medicine. Dostupnost ove protuupalne masti olakšava njena dostupnost u svim ljekarnama, što je potvrdila i nadležna zdravstvena agencija. Oni koji su ga iskusili iz prve ruke ističu njegovu izvanrednu učinkovitost u rješavanju raznih problema s kožom, učvršćujući njegovu reputaciju jednog od najsvestranijih dostupnih proizvoda. Sve masti sastoje se od prirodnih i bezopasnih sastojaka, iako se pojedinačne komponente mogu razlikovati. Temelj se sastoji od kolesterolskog maslaca, bezvodnog lanolina, bijelog vazelina i tekućeg parafina. Eterična ulja lavande i divljeg cvijeća, zajedno s bornom kiselinom i kompleksom enzima, ugrađeni su kao aktivni sastojci za postizanje svojih terapeutskih svojstava.

Kada se primjenjuje Flogocid mast, ona djeluje specifično na ciljano područje i aktivira imunološki odgovor. Potičući stvaranje zaštitnih tvari, učinkovito suzbija infekcije i sprječava napredovanje upalnih reakcija na koži i sluznicama. Proces nanošenja masti je nekompliciran. Treba ga primijeniti na površinske posjekotine, osipe, ozljede ili bilo kakve promjene na koži. Namjena mu je ublažiti svrbež, bol, oteklinu i iritaciju te pospješiti regeneraciju tkiva. Za optimalne rezultate preporučljivo je nanijeti izdašan sloj proizvoda bez utrljavanja i po potrebi ga zaštititi sterilnim zavojem.

  1. Mast mogu koristiti osobe svih dobnih skupina, bez određenog vremenskog ograničenja. Siguran je za korištenje tijekom duljeg vremenskog razdoblja, jer ne uzrokuje nikakve štetne učinke. To ga čini prikladnim za cijelu obitelj. Ne preporučuje se nanošenje masti na otvorene rane koje cure ili krvare. Međutim, u svim ostalim slučajevima Flogocid mast je siguran i prikladan izbor. Učinkovitost ovog tretmana dokazana je u liječenju stanja poput hemoroida, ekcema, kožnih čireva i raznih gljivičnih infekcija. Osim toga, može se koristiti za ginekološke probleme i za ublažavanje simptoma akni.

Zbog svoje dokazane sigurnosti i učinkovitosti, ovaj tretman je široko omiljen za rješavanje niza kožnih problema, a prikladan je čak i za trudnice nakon savjetovanja sa zdravstvenim djelatnikom. Dodatni tekst: Kao dodatni bonus, dat ću vam rečenicu koja je potpuno originalna i ne temelji se na bilo kakvom prethodno postojećem tekstu. Dobro poznati paradoks u području tjelesne spremnosti je da kako bi mišić doživio rast i povećanu snagu, mora proći početnu fazu kidanja i oštećenja. Tijekom sljedeće faze regeneracije i oporavka mišić se poboljšava. Međutim, ovaj ključni proces često prati intenzivna nelagoda, koja se obično naziva “upala mišića”.

Siguran sam da ste u brojnim prilikama tijekom svog života iskusili nesnošljivu bol buđenja nakon napornog vježbanja nogu, zbog čega je bilo gotovo nemoguće ustati iz kreveta ili čak jednostavno otići do kupaonice. Fascinantno, upala i nelagoda prevladavaju bez obzira na razinu fizičke spremnosti, podjednako pogađajući i početnike i iskusne sportaše. Samo lagano guranje mišića iznad njihovih uobičajenih granica je sve što je potrebno da potakne upalu kao posljedicu. Odgođena bol u mišićima, koja se obično naziva DOMS, tehnički je izraz koji se koristi za opisivanje osjećaja umora i boli koji se javlja nakon treninga. Do početka DOMS-a obično dolazi unutar vremenskog okvira od 48 do 72 sata nakon tjelesne aktivnosti.

Tijekom tog razdoblja, tijelo pokreće proces popravka mišićnih vlakana koja su podvrgnuta kidanju kao rezultat aktivnosti. Na intenzitet boli utječu različiti čimbenici, uključujući stupanj oštećenja vlakana, genetsku predispoziciju i razinu hidratacije. Ozbiljna nelagoda obično se javlja rijetko, posebno nakon nepoznate aktivnosti koja opterećuje mišiće. Na primjer, pohađanje novog grupnog treninga ili bavljenje novim vježbama u teretani često dovodi do intenzivne boli unutar nekoliko dana.

Osim toga, stavljanje naglaska na ekscentrični dio treninga snage vjerojatno će izazvati nelagodu. Ova posebna faza uključuje stvaranje mikropoderotina u mišićnim vlaknima i zahtijeva najveći napor od mišića. Iako je vrijeme nedvojbeno najučinkovitiji lijek za bolove u mišićima, obično traje 2-3 dana, možemo vam pružiti nekoliko korisnih prijedloga za ublažavanje tegoba i poboljšanje vašeg cjelokupnog stanja.

Preporučeno