Pošto nam dolazi polako i vikend, sve domaćicce vole bar jedan obrok da naprave u svojoj kuhinji. Međutim, nijedno jelo ne može da prođe bez hljeba ili pogače. Danas vam tako donosimo jedan sjajan recept, za ultra meku pogaču….

POTREBNI SASTOJCI: Za smjesu je potrebno 300 mililitara toplog mlijeka, što odgovara 1,5 šalici, pola žličice ulja, jedna vrećica kvasca od 10 grama, jedna žlica šećera, jedna žličica soli i bjelanjak od jednog jajeta (žumanjak ostaviti ). Dodatno, u smjesu treba dodati četiri i pol šalice brašna. Količina od trideset grama maslaca Za pripremu premaza pomiješajte jednu žlicu mlijeka s pojedinačnim žumanjcima.

Dimenzije kalupa: 26 cm. priprema: Za početak pripreme tijesta pomiješajte toplo mlijeko, šećer i kvasac. Nakon toga dodajte preostale sastojke dok ne dobijete mekano tijesto koje se ne lijepi za ruke. Kada je to postignuto, pokrijte tijesto i ostavite da odstoji 40 minuta. Započnite stvaranjem krugova čašom za vodu, a zatim čašom za čaj izrežite manje dijelove. Ostavite te krugove sa strane, a zatim preoblikujte preostalo tijesto da napravite dodatne krugove koristeći šalicu za čaj. Na predviđeni lim za pečenje najprije stavite veće komade kao što je prikazano u videu, preko njih premažite maslacem, a zatim stavite manje komade koje je potrebno namazati uljem.

Ostavite ovu smjesu da odstoji 15 do 20 minuta. Prije pečenja površinu tijesta namažite mješavinom žumanjaka i mlijeka, a zatim stavite peći u pećnicu zagrijanu na 180 stupnjeva. Pecite 20 do 30 minuta, pažljivo promatrajući cijeli proces; važno je napomenuti da je moja serija postala pomalo prekuhana. Preporučljivo je izbjegavati prženje, kao što sam ja učinio; kada vrh dobije smeđu nijansu, rezultat će biti i mekši i estetski ugodniji.

DODATNI ČLANAK:

Preporučljivo je pojesti bananu prije spavanja, a razlog za ovaj prijedlog je sljedeći. Banane, budući da obiluju kalijem i magnezijem, posebno su korisne za konzumaciju prije spavanja upravo iz ovog razloga. Banane sadrže visoke razine kalija i magnezija, ključnih elemenata koji ih čine korisnima za konzumaciju prije spavanja. Ovi vitalni minerali doprinose opuštanju mišića i poboljšavaju kvalitetu sna. Nadalje, prirodni ugljikohidrati prisutni u bananama pomažu u smanjenju razine glukoze u krvi, čime se pomaže u procesu padanja u san otprilike jedan sat nakon konzumiranja.

Osim toga, banane su prepoznate kao vrhunski izvor triptofana, esencijalne aminokiseline koja pomaže u sintezi serotonina u tijelu, čime potiče opuštanje i pomaže u indukciji sna. Slično tome, mlijeko je priznato kao vrijedan izvor triptofana, što objašnjava povijesnu praksu da su ga majke davale svojoj djeci prije spavanja, kako je istaknuo Remedy Daily. Koja se vrsta banane smatra najpoželjnijom za konzumaciju? Kako banane prolaze kroz proces sazrijevanja, dolazi do progresivnog pretvaranja sadržaja škroba u šećer. Prisutnost škroba povezana je s produljenim osjećajem sitosti.

Istraživanja pokazuju da nedovoljno zrele banane imaju udio ugljikohidrata u rasponu od 80 do 90 posto, koji se pretvaraju u slobodne šećere kako voće sazrijeva. Stoga se osobama s dijabetesom preporučuje da se odluče za banane koje nisu potpuno zrele. S druge strane, zrele banane olakšavaju probavu, što ih čini omiljenim izborom za osobe koje imaju probavne poteškoće. Konkretno, nedovoljno zrele banane posjeduju otporan škrob, što može predstavljati izazov za probavni sustav nekih ljudi. Budući da se otporni škrob pretvara u jednostavne šećere tijekom procesa zrenja, probavljivost banane je znatno poboljšana.

Treću kategoriju čine banane koje su postigle vrlo zrelo stanje, koje karakterizira prisutnost smeđih mrlja. Ove banane obiluju šećerima koji potječu iz škroba, a također su bogate antioksidansima koji štite tijelo od slobodnih radikala. Osim toga, kako navodi Hayat, ovi antioksidansi igraju značajnu ulogu u usporavanju procesa starenja, smanjenju razine kolesterola, smanjenju rizika od raka te očuvanju srca i krvnih žila.

Preporučeno