Anđelka Kolesova ima 33 godine. Pre nekoliko godina živela je u Novosibirsku, gde je predavala japanski i sama odgajala ćerku iz prvog braka. Čula je za agenciju koja pomaže devojkama iz Rusije da se upoznaju sa muškarcima iz Koreje, a često se ta poznanstva završavaju brakom.

  • Složivši se s prijedlogom, Anđelka je nastavila susresti Song Huna iz Koreje, koji je krenuo na putovanje u njegovu rodnu zemlju, a trenutno dokumentira svoja iskustva putem bloga koji se fokusira na život u toj zemlji.

    Zainteresirani ste postati korejska mladenka? Dopustite mi da podijelim svoje osobno iskustvo o tome kako sam pronašla svog muža preko bračne agencije u Novosibirsku. Proces je prilično jednostavan: djevojke kreiraju profil i daju pojedinosti o svojoj osobnosti i interesima. Kada muškarac izrazi interes, agencija obavijesti djevojku i podijeli muškarčev upitnik. Zatim je na djevojci da odluči želi li nastaviti sa sastankom ili ne. Tijekom ovih sastanaka uvijek su prisutni prevoditelj i predstavnici agencije kako bi se osigurala neometana komunikacija.

    Bez ikakvih prethodnih dogovora, prisustvovao sam sastanku. Međutim, među nama je postojala trenutna povezanost, a tijekom našeg drugog susreta iznenadio me zaprosbom (praksa neuobičajena u Koreji, gdje suživot prije braka nije norma). Prihvatio sam njegov prijedlog i u tom sam trenutku shvatio da ću se preseliti u Koreju. Datum je bio 17. ožujka 2019. Samo tri dana nakon našeg prvog sastanka, odmah smo predali svoju prijavu u matični ured.

    Korejski pristup stvaranju obitelji duboko je ukorijenjen u njihovu kulturu. Statistički podaci pokazuju da se muškarci obično žene u dobi od 34 godine. To se može pripisati značajnim financijskim ulaganjima koja su potrebna, ne samo za samo vjenčanje već i za osiguranje doma. Korejci obično započinju karijeru oko 26. godine, nakon godina intenzivnog učenja na privatnim akademijama i odsluženja vojnog roka. Kako bi dobili vizu, budući zaručnici također moraju dokazati znanje korejskog jezika, za što često snose troškove tečajeva jezika. Osobno sam imao samo dva mjeseca da se pripremim za ispit znanja jezika, koji sam uspješno položio u lipnju 2019., postigavši ​​impresivnu drugu razinu znanja jezika u roku od dvije godine.

    Zbog zdravstvenih ograničenja koja sprječavaju roditelje mog muža da putuju u Rusiju, odlučili smo se za večeru u restoranu u Novosibirsku s mojim roditeljima radije nego da se vjenčamo.Svečanosti oko korejskih vjenčanja nisu tako raskošne kao one u našoj kulturi. Proslava se sastoji od sjedenja i uživanja u obroku, koji obično traje 2 do 3 sata. Nasuprot tome, naša su vjenčanja puno složenija i veselija, obuhvaćaju širi raspon aktivnosti i traju dulje.

    Preseljenje s mojom trogodišnjom kćeri nakon napuštanja prethodne veze bio je izvor zabrinutosti za mene. Prijem koji ćemo primiti bio mi je težak um. S jednim zakonitim brakom i drugim koji nije bio službeno priznat, shvatio sam da se, prema korejskim standardima, prolazak kroz čak i jedan razvod može smatrati problematičnim, jer označava neuspjeh u prolaženju najvažnijeg životnog testa – izgradnje uspješne obitelji. Međutim, bili smo prigrljeni kao dio obitelji. Ovo me iskustvo natjeralo da se zapitam kakvi su doista korejski muškarci?

    Iako postoji određeni romantični element u tim običajima, on se može ispraviti pružanjem objašnjenja tradicionalnog ruskog pristupa udvaranju ženama. Nasuprot tome, u korejskoj kulturi prioritet je obitelj. Najrazorniji udarac za čovjeka je gubitak posla, jer statistike pokazuju da je on obično hranitelj kućanstva. Vrijedno je napomenuti da je u zemlji relativno malo žena koje nastavljaju raditi nakon poroda.

    Rijetko imamo priliku okupiti se s prijateljima. Međutim, u korejskim tvrtkama postoji tradicija poznata kao “hvaešig” gdje šef preuzima inicijativu da pozove kolege na piće. Odbijanje takvog poziva može rezultirati gubitkom poštovanja unutar tima. U suštini, Koreja djeluje na hijerarhijskom sustavu gdje se najstariji, bilo po dobi ili društvenom položaju, uvijek smatra ispravnim. Odbijanje njihovog poziva smatra se znakom velikog nepoštovanja. Unutar korejskih obitelji običaj je da muž cijelu svoju plaću preda ženi. Muškarac preuzima brigu o poslovima na poslu, dok žena vodi poslove kod kuće i upravlja proračunom u skladu s tim.

Ova dinamika vrijedi i za našu obitelj. Općenito, mogu potvrditi da su muškarci njegujući i da mnogi pomažu u brizi o djeci i kućanskim poslovima. To se može pripisati povijesnom nedostatku žena u usporedbi s muškarcima. Danak japanske okupacije i povijesno obezvređivanje kćeri imali su trajne posljedice. U današnje vrijeme liječnici taje spol djeteta od roditelja kako bi spriječili tajne pobačaje koji se još uvijek događaju kada žena nosi djevojčicu umjesto dječaka.

Prije nego što smo razgovarali o tome, moj suprug i ja nismo imali zajedničku djecu. Osigurati moju sreću za njega je prioritet, zbog čega u potpunosti prihvaća i smatra moju kćer svojom.Koje su prakse samonjege koje korejske žene slijede kako bi održale svoju dobrobit?

Ljepota ima veliki značaj u korejskom društvu. Posjedovanje ljepote otvara vrata povećanim društvenim vezama i mogućnostima pridruživanja prestižnim krugovima. Opće je poznato da će na konkurentnom tržištu rada pojedinci s jednakim kvalifikacijama često favorizirati estetski ugodnijeg kandidata tijekom intervjua.Postupke laserskog liftinga obično pokreću Korejke u dobi od 25 do 27 godina. Nije neuobičajeno da se pojedinci odluče na plastičnu kirurgiju odmah nakon završetka škole ili fakulteta.

Korejke, u svojoj potrazi za ljepotom, uvijek idu u korak s kozmetičkim tržištem koje se stalno razvija. Njihova prednost leži u proizvodima koji koriste snagu prirodnih sastojaka kao što su ginseng i propolis. Dopustite mi da podijelim nekoliko dodatnih insajderskih savjeta:1. Kada su u pitanju prehrambene navike, brojne Korejke drže se strogih dijeta, a prioritet im je konzumacija ribe i povrća.Korejci imaju snažan afinitet prema dodacima prehrani i tradicionalnoj medicini, što je dokazano njihovom konzumacijom ekstrakta korijena ginsenga, kao i izravnom konzumacijom korijena ginsenga.

Zaštita od ultraljubičastog zračenja je imperativ, a to je praksa koje se Korejke marljivo pridržavaju. Umjesto sunčanja, odlučuju se za niz zaštitnih proizvoda koji sadrže SPF. Ova posvećenost zaštiti od sunca proteže se i na njihov izbor kupaćih kostima dok su na odmoru, često birajući specijaliziranu odjeću koja podsjeća na ronilačko odijelo.Kolagen koji koristimo ja i kolegice iz Koreje obogaćen je hijaluronskom kiselinom i vitaminom C, što pomaže u učvršćivanju kože lica, očuvanju njezine elastičnosti te potiče zdravlje kose, noktiju i zglobova.

U dobi od 14-15 godina Korejke počinju s režimom njege kože.Što se tiče tjelesne aktivnosti, parkovi u Koreji opremljeni su oznakama udaljenosti za večernje šetnje. Mještani se bave brzim hodanjem kao popularnom rutinom vježbanja. Osim toga, Korejke preferiraju prakticiranje joge i pilatesa. Vrijedno je napomenuti da se izrazito mišićava tjelesna građa ne smatra modernom u ovoj kulturi, jer muškarcima to nije privlačno.

U Koreji se žene koriste širokim spektrom vrlo uspješnih tehnika kako bi poboljšale svoj izgled. Ove metode uključuju masaže lica, korištenje različitih lifting lasera koji potiču proizvodnju kolagena, što rezultira dugotrajnim učincima koji traju i do osamnaest mjeseci. Međutim, netko se može zapitati zašto su Korejcima potrebna dva hladnjaka.

Korejci imaju dnevnu prehranu koja se sastoji od riže i raznih grickalica. Uobičajeno je da kućanstva imaju dva hladnjaka, a jedan je namijenjen isključivo za čuvanje grickalica i kimchija, začinjenog ukiseljenog povrća, uglavnom napravljenog od kineskog kupusa. U korejskoj kuhinji naglasak je na konzumaciji povrća i začinskog bilja, dok se meso, posebice govedina, smatra luksuzom zbog skupoće.

Obično se Korejci koji žive neovisno o roditeljima odlučuju objedovati u običnim korejskim restoranima. U prosjeku, bezmesni obrok u takvim objektima ima cijenu od 8-10 dolara, dok se šalica kave u kafiću kreće od 4 do 7 dolara.

Kupovina u supermarketima je besmislena zbog potencijalnih većih troškova, koji se kreću od 500 do 1200 dolara mjesečno. Cijena dvije litre mlijeka je 4 dolara, dok je kilogram piletine 5 dolara. Svinjetina može koštati od 10 do 30 dolara, dok se govedina kreće od 30 do 70 dolara. Jaja se prodaju po cijeni od 5 dolara po pakiranju.

Možete li pružiti informacije o tipičnim rasponima plaća u Koreji?Kao bloger, moj glavni fokus je pružiti svojim pretplatnicima autentičan uvid u život u Koreji, nudeći im uvid u bogatu kulturu te zemlje. Osim toga, nudim i izbor korejske kozmetike za prodaju. Ove sam proizvode ili ja osobno testirao ili su ih same Korejke preporučile. S druge strane, moj suprug radi kao logističar, osiguravajući nesmetano poslovanje u raznim aspektima. Vrijedno je napomenuti da minimalna plaća u Koreji iznosi 8 dolara po satu, dok se prosječni mjesečni prihod kreće oko 2500 dolara prema women.ru.

 

Preporučeno