– Na internet portalima se svakodnevno mogu pronaći svakojake zanimljive priče. Mnogo je pametnih i zanimljivih likova diljem svijeta, koje imaju jaako zanimljive ideje. Sljedeća priča je skoro nevjerojatna, a ovaj čovjek je odlučio da živi u putničkom avionu….

Preuredio je napuštene zrakoplove u jedinstveni smještaj koji nudi savršen bijeg za one koji su strastveni u zrakoplovstvu. Bivši pilot John Kotwicki postupno transformira svoj zrakoplovni san na Aljasci pretvarajući dva aviona u fantastičan smještaj za svoje goste. Nudeći sofisticirani osjećaj opuštanja, ovaj prostor ima podno grijanje, hidromasažnu kadu i roštilj. Transformirani zrakoplov, američki DC-6 iz 1950-ih, pretvoren je u Airbnb s dvije spavaće sobe i jednom kupaonicom koji prikazuje kamin smješten unutar krila. Štoviše, DC-9 je opremljen s tri spavaće sobe, dvije kupaonice i luksuznim sadržajima uključujući saunu, hidromasažnu kadu i podno grijanje. Avioni pretvoreni u jedinstvene životne prostore nude savršeno utočište za ljubitelje zrakoplovstva, s luksuzom poput sauna i kamina.

  • Ljubitelji zrakoplovstva otkrit će savršen bijeg u ovim zrakoplovima pretvorenim u osebujne životne prostore. Na Aljasci, bivši pilot John Kotwicki marljivo gradi svoj osobni raj, nakon što je dva aviona uspješno pretvorio u izvanredan smještaj za svoje goste. Kotwickijeva hrabra težnja da stvori “vlastiti mali zabavni park u zračnoj luci” u ranoj je fazi. Prelazeći s upravljanja letačkom školom na Floridi na posao komercijalnog pilota, Kotwicki primjećuje da je njegova lokacija koja se brzo razvija kontinuirani projekt s novim značajkama koje su već planirane.

Izvorno mjesto je počelo samo s pistom, ali je sada naraslo na nešto više od 100 hektara, uključujući izgradnju kabina za njegove studente letenja i, kasnije, smještaj za turiste željne panoramskih letova. Kotvicki je za CNN rekao: “Predložio sam da podignemo ideju. Pretvaranje starog zrakoplova u dom bilo bi nevjerojatno. Trebali bismo ga uljepšati ugradnjom jacuzzija u dnevni boravak i dodavanjem roštilja. Ako uspijemo nabaviti još dva, imat ćemo ukupno tri! Imam talenta za uljepšavanje!”

Također je spomenuo: “Predivno je, bilo da se radi o odraslima koji uživaju u tom području ili o djeci koja jure niz dužinu aviona, nestrpljiva da ulete u kokpit. Iako ovi projekti zasigurno mogu biti frustrirajući, stresni, naporni i skupi, krajnji je rezultat nedvojbeno vrijedan truda.” Prvobitni zrakoplov koji je prošao konverziju bio je američki DC-6 iz 1950-ih, koji se prethodno koristio za prijevoz tereta i goriva do udaljenih sela na Aljasci. Ovaj je avion sada pretvoren u Airbnb s dvije spavaće sobe i jednom kupaonicom s kaminom na palubi krila, a cijene noćenja počinju od otprilike 448 USD.

Nedavno su otvorene rezervacije za DC-9, koji nudi tri spavaće sobe, dvije kupaonice, saunu, hidromasažnu kadu i podno grijanje, ugostiteljski objekt za do sedam gostiju po cijeni od oko 849 dolara po noći. U tijeku je rad na razvoju uzbudljive nove značajke, Boeinga 727, namijenjenog posluživanju kao mjesto za druženje i interakciju gostiju. Kotvicki je prenio CNN-u: “Unutra će biti prostrana kuhinja i popriličan blagovaonski stol za zajedničke obroke.

Dodatno planiramo dodati whirlpool na krilima zajedno s kaučima. Posebno sam oduševljen krovnom terasom na kojoj će biti udoban kamin za zajedničko uživanje.” Nedavno je Kotvicki svojoj kolekciji dodao četvrti zrakoplov—Fairchild C-119 Flying Boxcar, vojni transportni avion koji se proizvodio od 1949. do 1955. Osim toga, gradi se kontrolni toranj sa staklenom kupolom od 60 stopa (18,3 metra), dizajniran da funkcionira kao Airbnb smještaj, omogućujući gostima da dožive zapanjujuću sjevernu svjetlost Aljaske dok se opuštaju u svojim krevetima.

Kotvick napominje da pronalaženje novog zrakoplova za lokaciju općenito zahtijeva osam do devet mjeseci, ali je otkrio da je dobivanje dozvola za njihovu transformaciju u smještaj relativno jednostavno zbog rijetke naseljenosti područja u ruralnoj Aljasci. On Aljasku naziva “samo hladnom prašumom”, karakterizacijom koja komplicira održavanje zrakoplova i rezultira troškovima grijanja koji se mogu popeti na 2000 dolara mjesečno tijekom hladnih zimskih mjeseci. Međutim, smatra da zapanjujući krajolici istinski potvrđuju poteškoće i “čine ga posebnim.

Preporučeno