Došao Crnogorac sa ženom na porođaj.

Onda se na porodu onesvijesti, jednom, pa dva puta pa treći put, onda uđe babica i kaže:

Gospodine, imate kćer.

I on će:

I hvala Bogu, kad nije damski pati kao takva ovdje kao i ja!

BONUS TEKST:

Iako su katakombe prilično popularne, znatan dio podzemnih tunela u Parizu nije ucrtan ili zatvoren za strance. Postoje priče o tajnim odajama, skrivenim prolazima i zagonetnim nevidljivim područjima koja su jednostavno neotkrivena.

Iako su katakombe prilično popularne, znatan dio pariškog podzemnog sustava tunela većina ne istražuje ili nije otvoren za sve članove javnosti. Priče o tajnim sobama, skrivenim prolazima i tajanstvenim skrivenim prostorima ne prestaju stizati. Tamo čekaju, te tajne pod tvojim nogama.

Želite saznati više o podzemnim tajnama? Nastavite čitati xPažljivo su tijekom sljedećih desetljeća kosti premještane i raspoređene u katakombama. Ovdje se danas nalazi preko šest milijuna ljudskih ostataka. Isprva zatvorene za javnost, katakombe su na prijelazu iz 19. u 19. stoljeće otvorili turistima, što ih je učinilo jednom od najbizarnijih, ali i najzanimljivijih atrakcija Pariza.

U katakombe se može ući iz četvrti Denfert-Rochereau. Posjetitelji se nađu u mračnom, uskom tunelu koji se spušta duboko pod zemlju. Zidovi su obloženi kostima i lubanjama. Uredan raspored, stotinu pedeset i dva metra tibije i fibule – vješto složene; bezumno bedrene kosti s upravo pravom lubanjom postavljenom na krajevima. Atmosfera je prije jeziva nego odvratna; koraci odjekuju u potpunom mraku, potičući maštu da vidi nekoga ili nešto osim onoga što je tamo.

Dok su katakombe prilično popularne, znatan dio podzemnih tunela u Parizu je neistražen ili zatvoren za javnost. Postoje tajne tajnih soba, skrivenih prolaza i tajanstvenih skrivenih mjesta, koja čekaju da budu otkrivena.

Pariške katakombe predstavljaju više od pukih međusobno povezanih tunela ispunjenih kostima. Oni su mreža koja priča priču o ovom gradu, njegovoj povijesti, tajnama i nepoznatim misterijama. Svaki tunel, svaka komora krije dio prošlosti — a možda i druge neotkrivene priče koje tvore svoje tajne koje čekaju da budu razotkrivene. Dok se Pariz ponosno širi pod svjetlom tijekom dana, njegov nedovoljno osvijetljen svijet ostaje tajanstven — intrigantan i mračan, čekajući da bude otkriven.

Katafili su uglavnom dobro organizirani i dosta informirani o radu katakombi. Oni stvaraju karte, organiziraju tajne zabave, pa čak i pod zemljom izvode kazališne predstave. Unatoč tome, ono što rade je ilegalno, a s vremena na vrijeme pariška policija napravi neke male racije kako bi ih spriječila.

Pariška je policija 2004. godine otkrila tajno kino, duboko u utrobi napuštene podzemne prostorije. Potpuno opremljen opremom za kino, kabinom za projekcije i prostorom za sjedenje za gledanje te barom i restoranom. U blizini je pronađen i sef, no do danas nitko ne može tvrditi tko stoji iza ovog podzemnog kina i čemu je služilo.

Pariške katakombe predstavljaju više od običnog niza tunela posutih kostima; oni su labirint koji komunicira povijest grada, njegove tajne i neotkrivene misterije. Svaki tunel. Svaka komora. Svaki od njih krije dio prošlosti – a možda i druge neispričane priče koje će se na kraju ponovno pojaviti. Dok se Pariz ponosno širi pod svjetlom dana, njegovo je podzemlje nepoznato, tajnovito i mračno, ali ipak privlačno za istraživanje.

Pariške katakombe nisu samo tuneli puni kostiju; oni su višeslojni sustav koji pripovijeda povijest tajni i nepoznatih čudesnih priča koje se nalaze unutar grada. Svaki hodnik, svaki kamenolom mjesto je gdje su dijelovi prošlosti bili živi zakopani s nekim misterijama koje čekaju da budu otkrivene. Jer tijekom dana, Pariz otvara svoje ruke u svjetlu; ali ispod leži enigma – privlačna u svojoj tami – koju bi čovjek volio otkriti.

Preporučeno