Milorad Čavić ostao je zapamćen u srpskoj, ali i svetskoj javnosti kao jedan od sportista koji su doživeli najveću krađu na takmičenjima.

Čavić je davno shvatio da slava nije uspjeh. Godine 2008. izbio je u narodnog heroja, no samo dvije godine kasnije suočio se s nepravdom nezapamćenom na našim prostorima. Milorada danas vjerojatno ne biste prepoznali zbog njegove značajne transformacije u izgledu, prenosi “Glossy.

  • Naime, tijekom Olimpijskih igara u Pekingu osvojio je srebrnu medalju u finalu na 100 metara leptir, unatoč tome što je završio ispred Michaela Phelpsa, koji je kući odnio zlato.Godine odlučuje završiti svoju sportsku karijeru te se nakon toga skriva. Nakon toga osniva svoju Akademiju u Kragujevcu, koja je radila dvije godine.

Zatim se suočio s još jednim velikim razočaranjem. Umjesto da se bavi djecom i bazenom, bavio se manjim poslovima i papirologijom, što ga je natjeralo da se potpuno povuče iz javnog života. Izabrao je da napusti Srbiju i počne iznova u Americi. U početku je preuzeo ulogu pomoćnog trenera na Sveučilištu Louisiana u Baton Rougeu, nakon čega su uslijedile četiri godine u King Aquatic Clubu u Seattleu. Nakon pandemije koronavirusa donio je odluku o osnivanju vlastite škole.

  • Rođen 31. svibnja 1984. u Anaheimu u južnoj Kaliforniji, Čavić ima dvojno državljanstvo, ali je uvijek bio jasan oko toga koju će zastavu predstavljati na natjecanjima.Iako je bio pionir, u Partizan je došao pod utjecajem Petra Popovića, bivšeg reprezentativca i direktora plivačkog pogona crno-bijelih. Njegov najveći napredak dogodio se na Kalifornijskom sveučilištu Berkeley.Njegov upis na studij političke ekonomije proizašao je iz njegova interesa za političke znanosti. Ipak, nikada se nije bavio politikom.


Već nekoliko godina sa suprugom i ljubimcem boravi u Americi, gdje je i trener i menadžer u prestižnom plivačkom klubu, a uz to je i profesor na Sveučilištu Louisiana. Često u svom domu organizira okupljanja za prijatelje i dijeli zadivljujuće fotografije sa svojom publikom na društvenim mrežama. Čavić je tijekom godina transformirao svoj izgled, sada ima tamnu bradu i brkove, a vidljivo je da je ubacio i nekoliko kilograma viška koji mu sasvim dobro stoje. Trenutačno mu je najveći izvor motivacije njegov sin Maxim, koji je pokazao veliko zanimanje za plivanje, želeći krenuti očevim stopama.

BONUS TEKST:

Papirci su sitni, obično papirni komadići koji se koriste za razne svrhe, uključujući beleške, poruke, oznake ili kao deo kreativnih projekata. Evo nekoliko važnih informacija o papirima:

Poreklo i vrste-Papirci se obično prave od recikliranog papira ili novog papira i dolaze u raznim veličinama, bojama i oblicima. Mogu biti jednostavni, kao što su obični beleški ili post-it papirići, ili dekorativni, sa uzorcima i slikama.

Upotreba-Papirci imaju široku primenuBeleške: Često se koriste za pisanje kratkih beleški, podsetnika ili poruka.Oznake: Mogu se koristiti za označavanje stranica u knjigama, fajlovima ili drugim dokumentima.

Kreativnost: U umetnosti i zanatima, papirci se koriste za izradu kolaža, čestitki, dekupaža i drugih kreativnih projekata.Organizacija: U kancelarijama se često koriste za organizaciju zadataka ili planiranje.
Zdravstvene koristi

Iako papirci sami po sebi nemaju direktne zdravstvene koristi, pisanje beleški ili vođenje dnevnika može imati pozitivan uticaj na mentalno zdravlje, pomažući ljudima da se oslobode stresa i organizuju misli.

Ekološki aspekt-Mnogi papirci se danas prave od recikliranih materijala, što doprinosi smanjenju otpada i očuvanju šuma. Korišćenje ekološki prihvatljivih papira može pomoći u zaštiti životne sredine.

Zaključak-Papirci su mali, ali vrlo korisni alati u svakodnevnom životu. Njihova svestranost i jednostavnost korišćenja čine ih neizostavnim delom u radu, učenju i kreativnom izražavanju.

Preporučeno