Svjež i čist miris svatko želi za svoj dom. Ipak, jednostavno pospremanje možda neće biti dovoljno, a iako mnogi kupovni osvježivači zraka sadrže štetne kemikalije, opcija je napraviti vlastiti osvježivač zraka kod kuće. Koristeći neke jednostavne i isplative tehnike sa sastojcima koje vjerojatno već posjedujete, možete održavati ugodnu aromu u svom domu bez oslanjanja na skupe osvježivače zraka.

Počnite s izradom domaćeg osvježivača zraka od klinčića. Pomiješajte grubu sol s omekšivačem, zatim dodajte alkohol poput votke, a zatim dodajte klinčiće ili zvjezdasti anis. Ova mješavina stvorit će ugodan miris za vaš životni prostor, prikladan za raspršivanje u bilo kojem području. Jednostavan način da vaš dom zamiriše svježim je proizvodnja vlastitog spreja.

  • Da biste pripremili svoju otopinu, prikupite željeni omekšivač, alkohol i sredstvo za čišćenje ili deterdžent za namještaj. Pomiješajte omekšivač s alkoholom, zatim dodajte malu količinu sredstva za čišćenje, dobro miješajući dok otopina ne bude spremna za upotrebu. Ova mješavina je prikladna za prašenje; međutim, budite oprezni i izbjegavajte ga primjenjivati ​​na elektroničke uređaje kako biste spriječili potencijalnu štetu.

Za stvaranje divnog i postojanog mirisa, Monika preporučuje recept koji miješa baby ulje s eteričnim uljem. Pomiješajte 10 kapi odabranog mirisa sa 100-150 ml baby ulja, a zatim smjesu prebacite u staklenu posudu s nabodenim ražnjićima. Ovaj će osvježivač zraka dugotrajno ispuštati nježnu, ugodnu aromu po vašem izboru.

Ako volite koristiti osvježivače zraka u spreju, vrlo je jednostavno napraviti verziju s mirisom limuna. Sve što vam treba je pola litre vode, žličica sode bikarbone i žlica soka od limuna. Pomiješajte sastojke i ulijte smjesu u bocu s raspršivačem. Ovaj domaći osvježivač zraka ne samo da će vaš dom ispuniti revitalizirajućim mirisom, već će djelovati i kao prirodna zaštita od komaraca i muha. Slijedite ove jednostavne savjete kako biste uživali u prekrasnom mirisu i osvježavajućoj atmosferi u svom dnevnom boravku!

BONUS TEKST:

Tijekom intervjua za In Depth s Grahamom Bensingerom prije nekoliko godina, Novak je rekao: “Svoj dan započinjem ispijanjem tople vode pomiješane s limunom kako bih pomogao svom tijelu u detoksikaciji. Nakon toga pijem sok od celera na prazan želudac. Tijekom cijelog U ranim jutarnjim satima uživam u nizu voća i konzumiram dosta salata. Odabirem uglavnom biljnu hranu i klonim se brze hrane jer zahtijeva previše energije za probavu, umjesto toga biram lakšu hranu. slatki krumpir, kvinoja, proso i divlja riža.

U raznim intervjuima, poznata teniska zvijezda Novak Đoković često govori o svom posebnom režimu prehrane, koji svako jutro počinje toplom vodom pomiješanom s limunom, a zatim sokom od celera. Njegov plan prehrane naglašava znatan unos voća, salata i namirnica biljnog podrijetla. Prednost daje lako probavljivim namirnicama kao što su krumpir, slatki krumpir, kvinoja i divlja riža. Nutricionisti preporučuju početak dana s toplom vodom i limunom, jer vjeruju da topli napitci s limunom mogu imati zdravstvene prednosti.

Limun, uparen s toplom vodom, obiluje vitaminom C i pomaže u hidrataciji i probavi. Unatoč tome, malo je dokaza koji podupiru ideju da ova metoda učinkovito “detoksicira” tijelo. U tom smislu, “detoksikacija” se obično odnosi na prirodne funkcije tijela koje obavljaju jetra i bubrezi. Preporuka za konzumiranje toplih napitaka vjerojatno je više usmjerena na ugodu i hidrataciju nego na stvarnu detoksikaciju (izvor: Harvard Health Publishing).

Sok od celera: Porast popularnosti soka od celera može se pripisati njegovim mogućim zdravstvenim prednostima, uključujući poboljšanu hidrataciju i bogatstvo vitamina i minerala. Studije pokazuju da može pospješiti probavu i smanjiti upale, ali tvrdnje o njegovim detoksikacijskim učincima nisu potkrijepljene (izvor: klinika Mayo). Dovoljan unos voća: Voće je bogato vlaknima, vitaminima i mineralima.

Savjetuje se konzumiranje voća ujutro kako bi se podigla razina energije i povećala potrošnja nutritivnih tvari. Nutricionisti često preporučuju uključivanje raznovrsnog voća u prehranu za optimalno zdravlje; usprkos tome, specifična praksa jedenja samo voća ujutro nije nužno bolja od drugih prehrambenih izbora (izvor: American Heart Association).

Prehrana koja se temelji na biljkama – koja uključuje voće, povrće, cjelovite žitarice i mahunarke – često pokazuje povezanost sa smanjenim rizikom od kroničnih bolesti poput kardiovaskularnih bolesti, dijabetesa tipa 2 i raka. Iako ova metoda prehrane može poboljšati cjelokupno zdravlje i vitalnost, ključno je zajamčiti da su svi prehrambeni zahtjevi ispunjeni uključivanjem široke palete namirnica (izvor: Academy of Nutrition and Dietetics).

Preporučeno