Saša Popović trudi se da uživa u životu kako mu se približava 86. godina, kada mu je čuvena Baba Vanga predvidela da će zaspati i više se neće probuditi. Prema pisanju Blica, Saša Popović je već napisao svoj testament, iako ima tek 70 godina.

  • Sasha čvrsto vjeruje da će, budući da su se sva Vangina proročanstva ispunila za njega, isto vrijediti i za njegovu vlastitu smrt.Saša Popović je uz pomoć odvjetnika pedantno sastavio oporuku koja se pokazala nevjerojatno točnom. Među brojnim stvarima koje je prorekla, otkrila je čak i točnu dob u kojoj će Saša preminuti – 86 godina, prirodnom smrću, mirno u snu. Tada se Saša nije previše obazirao na ovo otkriće, ali sada, svjedočeći ispunjenju svih drugih predviđanja, pa tako i raspada ‘Slatkog Greha’ i Sašine uloge pjevača i direktora glazbene produkcije, osjećaju se primorani vjerovati i u ovom proročanstvu.

Budući da je Sašina flota, procijenjena na više od milijun eura, dokaz njihovog uspjeha, odlučili su ne tražiti financijsku korist od nje, shvaćajući da im je vrijeme preostalo na ovoj zemlji ograničeno. Za Sašu rođendani više nisu razlog za slavlje, koji je nakon pedesete prestao obilježavati rođendane. Sada, 24. travnja služi kao turobni podsjetnik da ih svaka nova godina približava stjecanju grobne parcele za sebe i još dvoje. Ta je spoznaja bacila sjenu na ono što je za Sašu nekad bio radostan dan.

Uz njegovu obitelj punu ljubavi, odanu suprugu i uspješnu profesionalnu putanju, Popovićeva jedina težnja sada se vrti oko njegove dobrobiti. – Naši su životi puni svega što nam treba, a preostaje samo željeti dobro zdravlje.

Unatoč Vanginom predviđanju da mu je preostalo još 16 godina života, Popović se već pripremio za budućnost sastavivši oporuku uz pomoć pravnika. Začudo, odlučio je sve ostaviti supruzi Suzani, iako ima kćer i Suzanina sina smatra svojim. Na pitanje o testamentu, pjevačica se vidno razbjesnila.

Suzana je izrazila nevjericu u ideju da se fizički zdrava osoba stavlja u situaciju da se prikazuje kao bolesna i prisiljena to dokumentirati. Istaknula je kako ova manipulacija emocijama nije ništa više od igre, podsjećajući sve da su ljudska bića, a ne puke igračke.

BONUS TEKST;

Uticaj Digitalnih Medija na Savremeno Društvo: Prednosti, Izazovi i Perspektive

U savremenom društvu, digitalni mediji igraju ključnu ulogu u oblikovanju svakodnevnog života i interakcije među ljudima. Razvoj tehnologije i širenje interneta doneli su brojne promene u način na koji komuniciramo, pristupamo informacijama i razvijamo društvene veze. Ovaj tekst istražuje uticaj digitalnih medija na različite aspekte društva, uključujući komunikaciju, obrazovanje, ekonomiju i kulturu, kao i izazove i perspektive koje se pojavljuju u ovom digitalnom dobu.

1. Transformacija Komunikacije

Digitalni mediji su drastično promenili način na koji komuniciramo. Preporod u komunikaciji doneli su društvene mreže kao što su Facebook, Twitter, Instagram i TikTok, koji omogućavaju instantnu interakciju i deljenje sadržaja sa velikim brojem ljudi. Ove platforme su olakšale održavanje kontakta sa prijateljima i porodicom, ali su takođe stvorile nove oblike komunikacije, kao što su meme, emotikoni i gifovi, koji dodaju vizuelnu dimenziju tradicionalnom tekstualnom komunikaciji. Iako je brzina i dostupnost komunikacije značajno poboljšana, digitalni mediji takođe donose izazove kao što su površna interakcija i smanjenje dubokih, ličnih odnosa.

2. Digitalni Mediji i Obrazovanje

U obrazovanju, digitalni mediji su otvorili nove mogućnosti za učenje i istraživanje. Online kursevi, obrazovne platforme i digitalni resursi omogućavaju studentima i profesionalcima da pristupe obrazovnim materijalima iz bilo kojeg dela sveta. Tehnologije kao što su interaktivne beleške, virtualne učionice i obrazovne igre čine učenje dinamičnijim i angažovanijim. Ipak, digitalizacija obrazovanja postavlja i izazove, kao što su digitalni jaz između onih koji imaju pristup tehnologiji i onih koji je nemaju, kao i potreba za prilagođavanjem nastavnih metoda novim tehnologijama.

3. Ekonomija i Digitalna Transformacija

Digitalni mediji imaju ogroman uticaj na ekonomiju. Razvoj e-trgovine omogućava potrošačima da kupuju proizvode i usluge iz udobnosti svojih domova, dok su digitalni marketing i društvene mreže postali ključni alati za promociju i prodaju. Start-up kompanije i tehnološki inovatori mogu brzo i efikasno doseći globalnu publiku, što stvara nove poslovne prilike i konkurenciju na tržištu. S druge strane, digitalizacija takođe donosi izazove kao što su bezbednost podataka, privatnost i potreba za stalnim prilagođavanjem brzom razvoju tehnologije.

4. Uticaj na Kulturu i Društvene Norme

Kultura i društvene norme su se značajno promenili pod uticajem digitalnih medija. Internet i društvene mreže omogućavaju brzu razmenu kulturnih proizvoda kao što su muzika, filmovi i knjige, čime se doprinosi kulturnoj globalizaciji. Međutim, ovaj fenomen može dovesti do homogenizacije kultura i gubitka lokalnih identiteta. Takođe, digitalni mediji često postavljaju nove standarde u pogledu lepote, uspeha i uspeha, što može imati uticaj na samopouzdanje i društvene norme.

5. Privatnost i Bezbednost na Internetu

Jedan od glavnih izazova u digitalnom dobu je očuvanje privatnosti i bezbednosti na internetu. Sa sve većim količinama ličnih podataka koje delimo online, rizici od cyber napada, krađe identiteta i povrede privatnosti postaju sve ozbiljniji. Zaštita podataka i upravljanje privatnošću postaju ključni za očuvanje sigurnosti korisnika. Organizacije i pojedinci moraju biti svesni opasnosti i primenjivati najbolje prakse za zaštitu svojih digitalnih informacija.

6. Budućnost Digitalnih Medija

Kako tehnologija nastavlja da se razvija, budućnost digitalnih medija će verovatno doneti nove inovacije i izazove. Razvoj veštačke inteligencije, virtualne i proširene stvarnosti, kao i napredak u tehnologijama obrade podataka može značajno promeniti način na koji komuniciramo, učimo i radimo. Iako ove tehnologije nude uzbudljive mogućnosti, one takođe postavljaju pitanja o etici, bezbednosti i uticaju na ljudsku interakciju.

Zaključak

Digitalni mediji imaju dubok i sveobuhvatan uticaj na savremeno društvo. Dok nude brojne prednosti, kao što su poboljšana komunikacija, pristup obrazovanju i ekonomske mogućnosti, takođe donose izazove u pogledu privatnosti, bezbednosti i društvenih normi. Razumevanje ovih uticaja i prilagođavanje novih tehnologija ključno je za stvaranje pozitivnog i održivog digitalnog okruženja koje može unaprediti kvalitet života i doprineti društvenom razvoju.

Preporučeno