– Za danas smo vam spremili jednu jako zanimljivu priču a koja je povezana sa nekim stvarima i talismanima koji vam mogu donijeti sreću i radost u vaš dom. Vjerujemo da ste svi vi odmah pomislili na feng shui, ali nećemo govoriti o drevnom azijskom vjerovanju….

Osjećate se nemirno i sami? Onda je možda i vaš stan jednako loš. Psihologija zajedno s feng shuijem uči koliko naše okruženje može utjecati na naše emocionalno i fizičko zdravlje. Evo savjeta kako prilagoditi svoj prostor za bolju energiju i sreću: 1. Ne težite pretjeranom minimalizmu Minimalizam može stvoriti red, ali pretjerano minimalistički pristup može učiniti mjesto ledenim i negostoljubivim. Unesite malo topline i duše u svoj životni prostor. To može biti uz pomoć ukrasnih jastuka, svijeća ili čak izlaganjem omiljenih šalica za čaj.

  • Ove sitnice čine prostor ugodnijim i pomoći će vam da se osjećate bolje. 2. Ponudite udoban krevet Vaš je madrac važan za vaš san i cjelokupno zdravlje. Prema feng shuiju, trebao bi biti širok i imati uzglavlje. Postavite ga dalje od zida kako bi energija mogla slobodno cirkulirati. Redovito mijenjajte posteljinu i održavajte prostor ispod kreveta čistim; to može imati pozitivan učinak na kvalitetu vašeg sna i energije. 3. Ispravno organizirajte prostor

Pravilan raspored namještaja može utjecati na vašu sreću i uspjeh. Ne postavljajte svoj krevet na način da spavate glavom okrenutom prema sjeveru; ovo može negativno utjecati na vašu karijeru. Koristite nježne nijanse sa slabim osvjetljenjem kako biste sobi dali onaj ugodan osjećaj. Zidni satovi i televizori ne bi trebali naći mjesto u spavaćoj sobi kako bi se izbjegle smetnje. 4. Omekšajte oštre rubove Oštri kutovi u kući mogu izazvati atmosferu nelagode i usamljenosti.

Ako tijekom popravka nije moguće izravnati oštre kutove, pokušajte ih omekšati uz pomoć sobnih biljaka, vaza ili komoda. Nemojte koristiti kaktuse – smatraju se negativnim; umjesto njega stavite spathiphyllum— poznat je po svojoj pozitivnoj energiji. 5. Skidanje starih stvari Na energiju može utjecati prisutnost stvari koje se više ne koriste, kao što su darovi bivših partnera. Uklonite nered i posvetite se recikliranju. Energija se oslobađa iz čistog prostora, a nova pozitivna iskustva dobivaju priliku da se dogode. Sljedeće se može uzeti kao osnovno pravilo: vaš dom je odraz vašeg unutarnjeg svijeta i može igrati ključnu ulogu u vašem osjećaju sreće i ispunjenja.

Prilagodite prostor da bude topao i ugodan, organizirajte ga po feng shuiju i riješite se nepotrebnih stvari kako bi nova pozitivna iskustva imala priliku dolaziti u izobilju. Evo jedne zanimljive sitnice: “zlatna pravila” prirode i arhitekture, koncept koji se često pojavljivao u dizajnu i umjetnosti tijekom stoljeća. Također je poznat kao “zlatni rez” ili “božanski omjer”, matematički odnos koji prevladava u brojnim prirodnim fenomenima i ljudskim kreacijama. Zlatni rez je iracionalan broj oko 1,618 i specificira taj omjer gdje je omjer većeg dijela prema manjem dijelu isti kao omjer cijelog dijela prema većem dijelu. To daje vizualni dojam sklada i proporcije između dviju komponenti.

U pravokutniku koji se temelji na zlatnom omjeru, duljina duljih stranica je 1,618 puta veća od duljine kraćih stranica. Koristi se u umjetnosti i arhitekturi jer stvara vizualno atraktivne kompozicije. U prirodi, primjeri zlatnog reza mogu se pronaći u strukturi cvjetova, načinu na koji je lišće raspoređeno duž biljaka ili čak u spiralnim oblicima koje nalazimo u školjkama i galaksijama. U umjetnosti je jedan od najpoznatijih primjera Vitruvijev čovjek Leonarda da Vincija; temelji se na zlatnom rezu.

Građevine poput Partenona u Ateni također su projektirane korištenjem aspekata ovog omjera. Što je još zanimljivije, studije su pokazale da pojedinci instinktivno percipiraju zlatni rez kao estetski ugodan. Zbog toga je uporaba ovog matematičkog koncepta toliko česta u dizajnu, od web stranica do reklamnih kampanja: omogućuje stvaranje atraktivnih i uravnoteženih vizualnih iskustava. Stoga, sljedeći put kad se nađete kako cijenite umjetničko djelo ili raskoš neke arhitekture, možda ćete jednostavno shvatiti da – ugrađena u tu ljepotu – leži matematička formula koja je pomogla oblikovati svijet oko nas.

Preporučeno