Legendarni Dragomir Bojanić Gidra retko je pričao o svom privatnom životu. Zbog toga mnogi ne znaju da je bio u braku sa glumicom Ljiljanom Kontić, sa kojom je imao ćerku Jelenu. Njihova ljubav rodila se na prvi pogled, a venčali su se 1966. godine, nekoliko godina nakon što su se upoznali.

  • “Nikad nisam mislio da bih se mogao naći u tolikoj zamci.” “Kao mladić, nikad ne bih mogao zamisliti da ću jednog dana osjećati tako duboku povezanost sa svojom obitelji”, rekao je glumac.Gidrine primjedbe o supruzi pokazuju da mu je jako stalo do nje, ali su se također suočavali s izazovima u svom odnosu.

  • Trideset godina bili su zajedno, doživjeli dva razvoda i usput se tri puta zavjetovali na vječnu ljubav. Putevi su im se prvi put susreli dok su oboje studirali glumu, a Ljiljana je bila dvije godine starija Gidra.Vjenčali su se 1966., a četiri godine kasnije dobili su kćer Jelenu.

Ljiljanu Kontić naša je publika najviše prepoznala po ulozi Ljeposave u seriji “Đekna još nije umrla, a kada će, ne zna se”. U kultnoj seriji “Žikina dinastija” ekrane je dijelila sa suprugom u prilogu “Što kad ljubav rodi”, gdje je uz Natašu preuzela ulogu učiteljice glazbe Miše. Osim rada u “Žikinoj dinastiji”, Ljiljana i Gidra surađivali su na filmu “13. juli” iz 1982. godine.

BONUS TEKST:

Krastavci (Cucumis sativus) su jedno od najstarijih povrća koje ljudi uzgajaju, a potiču iz tropskih i suptropskih područja Indije. Smatra se da su kultivisani pre više od 3000 godina, a danas su prisutni širom sveta kao deo svakodnevne ishrane. Njihova popularnost proizlazi iz svežeg ukusa i visoke nutritivne vrednosti, ali i jednostavnosti uzgoja.

Karakteristike krastavca
Krastavac je jednogodišnja biljka iz porodice bundeva (Cucurbitaceae). Njegovi plodovi su izduženog oblika, obično svetlozelene do tamnozelene boje. Krastavci sadrže oko 95% vode, što ih čini idealnim za hidrataciju, posebno u letnjim mesecima. Osim vode, krastavci su bogati vitaminom K, koji je važan za zgrušavanje krvi i zdravlje kostiju, kao i vitaminima B i C. Takođe sadrže minerale poput kalijuma, magnezijuma i mangana.

Zdravstvene koristi krastavaca
Zbog visokog sadržaja vode, krastavci pomažu u hidrataciji tela, što je ključno za održavanje normalnih telesnih funkcija. Njihova niska kalorična vrednost čini ih idealnim za ljude koji žele da smanje unos kalorija ili kontrolišu težinu. Krastavci sadrže antioksidante, poput beta-karotena i flavonoida, koji pomažu u borbi protiv slobodnih radikala i smanjuju upalne procese u organizmu.

Jedna od najpoznatijih koristi krastavca je njegova uloga u nezi kože. Mnoge kreme i maske za lice koriste ekstrakte krastavca zbog njegovih umirujućih i osvežavajućih svojstava. Takođe, stavljanje kriški krastavca na oči može pomoći u smanjenju podočnjaka i otoka.

Uzgajanje krastavaca
Krastavci su relativno lako povrće za uzgoj, pod uslovom da im se pruže odgovarajući uslovi. Biljke najbolje uspevaju u toplim i sunčanim područjima, sa temperaturama između 20°C i 30°C. Potrebno im je dosta prostora, jer njihove puzavice mogu brzo da se šire. Zato se često koriste potporni sistemi poput mreža ili stubova da bi se biljke podigle sa zemlje.

Tlo u kojem se uzgajaju krastavci treba biti bogato organskom materijom, dobro drenirano i blago kiselo do neutralno (pH između 6 i 7). Redovno zalivanje je ključno, posebno tokom sušnih perioda, ali je važno izbegavati prekomerno natapanje kako bi se sprečila pojava bolesti poput plamenjače. Krastavci su takođe osetljivi na niske temperature, pa se preporučuje sadnja nakon što prođe opasnost od mraza.

 

Preporučeno