– U današnje vrijeme jako je čudno i malo vjerojatno da jedna žena može da rodi čak 8 beba. Međutim, zemaljska kugla je ogromna, tako da je apsolutno sve moguće. Slijedi i istinita i jako emotivna priča na ovu temu….

Prije desetak godina Natali Sulman iz Amerike rodila je osmero žive djece. Njezin liječnik, dr. Kamrava, ugradio je 12 embrija u njezinu maternicu, odluka koja je na kraju rezultirala oduzimanjem njegove liječničke licence, budući da prihvaćeni protokol obično dopušta usađivanje samo dva do tri embrija. U tom je razdoblju Natalie, majka koja je prošla razvod, živjela sa šestero svoje djece. Sa snažnom odlukom da zagovara svih 14 svoje djece, planirala se vratiti u školu i samostalno ih financijski zbrinjavati, odlučivši ne ovisiti o javnoj pomoći.

Izjavila je: “Uvjerena sam da ću po završetku obrazovanja moći pružiti sve što im treba. Bilo bi egocentrično za mene jednostavno sjediti i gledati televiziju, ne poduzimajući ništa za svjetliju budućnost svoje djece. U potrazi za novčanom povlasticom nekoliko je puta istupila u javnosti, pa čak i sklopila ugovor za vlastiti reality show koji, nažalost, nikada nije realiziran. Natali trenutno živi u skromnoj kući s tri spavaće sobe u blizini Los Angelesa, gdje se brine o četrnaestoro djece.

DODATNI TEKST

  • Apiterapija, bitan aspekt prirodne medicine, uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za rješavanje određenih zdravstvenih problema i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi puku konzumaciju; također obuhvaća lokalizirane tretmane poput lokalne primjene meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, otopine propolisa za borbu protiv gljivičnih infekcija stopala i herpesa, terapijske primjene pčelinjeg otrova za reumatska stanja i ugradnju matične mliječi u kreme protiv starenja, među raznim drugim primjerima.

Ključno je naglasiti da tijelo ne odbija pčelinje proizvode na isti način na koji odbija sintetičke alternative. Zamršen sastav i sinergistička svojstva pčelinjih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Zbog njihovog pozitivnog djelovanja na organizam sve je veća upotreba pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ.

Kvaliteta meda i određeni biljni izvor iz kojeg potječe utječu na njegovu učinkovitost kao ljekovitog sredstva. Jedinstveni sastav meda daje mu važna antimikrobna i antioksidativna svojstva. Osim toga, djeluje kao lako probavljiva namirnica koja brzo vraća izgubljenu energiju, a redovita konzumacija poboljšava fizičku izdržljivost i psihičku ravnotežu. Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Štoviše, kada se koristi uz druge lijekove, sinergistički učinak flavonoida u medu, propolisu i peludi ima značajnu ulogu u prevenciji i liječenju tumora. Istraživanja su pokazala da redovita konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi koji imaju antibakterijsko djelovanje.

Ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade tradicionalna je medicina odavno priznala. Sveobuhvatne studije su učinkovito pokazale da med djeluje kao idealan prirodni zaslađivač za osobe koje imaju dijabetes tipa 2 i visoke razine kolesterola. Med se može pohvaliti širokim spektrom ljekovitih svojstava, poboljšavajući i apsorpciju i učinkovitost lijekova dok također pročišćava tijelo uklanjanjem štetnih tvari.

Njegova terapeutska upotreba obuhvaća liječenje raznih bolesti, kao što su gastritis, čir na želucu i crijevne infekcije, osim što pomaže u regulaciji lučenja želučane kiseline i olakšava detoksikaciju jetre. Štoviše, med se koristi za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i borbu protiv respiratornih bolesti, uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Osim toga, pomaže kod anoreksije ili gubitka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pruža olakšanje kod hemoroida.

Preporučeno