Željko i Jovana Joksimović vlasnici su jedne od najraskošnijih vila u Beogradu, koja se procjenjuje na 2,5 milijuna eura. Vila je udovoljena potrebama Jovane, Željka i njihove djece Koste, Ane i Srne. Mina Joksimović, Joksimovićeva kćerka iz prethodnog braka, često posjećuje Senjak i na društvenim mrežama prenosi iskustva iz očeve rezidencije. Željkova nasljednica ugrabila je priliku da okine selfie u raskošnoj kupaonici koju krase raskošna ogledala i unikatne pločice.

 

Među ukućanima je bazen uokviren bujnim zelenilom omiljeno mjesto, savršeno za uživanje dok ne iskoriste priliku za odmor tijekom ljetnih mjeseci. Obitelj Joksimović rado organizira okupljanja u svom domu, a često ih posjećuju roditelji Branislav i Vesna te brat Saša. Željkova majka obožava kuhinju, jer je to mjesto gdje rado pomaže svojoj snahi u kuhanju. Unutar kuće, podovi su prekriveni mramorom, a sadrži stilski, vrhunski namještaj, kamin, veliko ogledalo i dvije garaže.

  • Pjevač Željko Joksimović i voditeljica Jovana Joksimović trude se da sačuvaju svoju privatnost, ali bilo je trenutaka kada je Željkova majka sa svojom snahom razgovarala o nesuglasicama. Vesna Joksimović ispričala je da su ona i Jovana nekada imale prekrasan odnos, ali da je on posljednjih godina prilično narušen. Jovana savršeno pristaje tipu djevojke kakav Željko preferira. Neko sam vrijeme provodio puno vremena s njom i dijelile smo blisku vezu.

No, nakon što sam u novinama objavila svoju želju za unucima, počeli smo se udaljavati. Naknadno je izašao naslov “Željkova majka otkrila da je Jovana trudna”, što je potpuno neistinito, a ja nisam snosio nikakvu krivnju i odgovornost za nastalu štetu. Izgleda da mi to nije mogla oprostiti i od tog trenutka između nas se stvorila distanca, kako je tada Vesna citirala za “express.ba”. Željko je svojedobno ispričao kako je upravo njegova glazba odigrala presudnu ulogu u oblikovanju njihove ljubavi. Kad su tek počeli izlaziti, Jovana ga je povela u vožnju, a Željko priča o tom iskustvu kao zabavnoj anegdoti.

Željko se prisjetio trenutka kada su se on i ona prvi put upoznali, a ona ga je provozala svojim divljim, impresivnim automobilom. Dok su ga vozili, bio je na rubu otvoriti ladicu da provjeri što je unutra kada je uz svoj primijetio i neke prazne CD-ove. Uzbuđeno je uzviknuo: “Čekaj, čekaj, slušaš me!” Taj je trenutak učvrstio njegov izbor. Iako je u početku imao neke sumnje, pogled na CD mu je sve razjasnio.

DODATNI TEKST:

Amerika je definitivno obećana zemlja, i jednostavno ko god voli izazov i probati nešto novogaa u životu, život i posjet Americi je definitino san svakoga od nas. Međutim, imamo osoba koje provedu tamo jako malo vremena, i onda se prave veći amerikanci od njih samih…

Nedavno su domaći mediji imali priliku intervjuirati glumicu Ivanu Jovanović o njezinim iskustvima u Americi. Nakon što se proslavila u Srbiji glumeći Nedu u seriji “Grijeh njene majke”, u potrazi za srećom preselila se u Ameriku, a sa sobom je povela i sina. U početku je bila uključena u planiranje privatnih događaja, držala satove joge, putovala, komunicirala s poznatim glumcima, a sada se preselila u Idaho. “Trenutno živim u slikovitoj državi Idaho. Moji dani uključuju sječu drva i kupovinu, podsjećajući na život u 18. stoljeću. Osjećam se nevjerojatno!

Često putujem! Nakon sedam godina provedenih u Los Angelesu, sada cijenim mir i prirodu okolini”, istaknula je. Ono što je privuklo pozornost ljudi na negativan način bio je njezin naglasak. Čini se da je Ivana previdjela činjenicu da govori srpski. “Rekli su mi da mi je američki naglasak dosta grozan, ali vjerujem da će se vratiti. Kad bih ostala ovdje mjesec dana, vjerujem da bi se sve vratilo”, rekla je Ivana. Kako 44-godišnjakinja može promijeniti naglasak, raspitali smo se kod psihologinje Jelene Marić. “Nije isključeno promijeniti naglasak, osobito uz dovoljno izloženosti, motivacije i pritiska da se prihvati određeni način govora.

Nekoliko ključnih čimbenika igra ulogu u određivanju mjere u kojoj će pojedinac uspješno svladati i usvojiti poseban naglasak. 1. Dob igra značajnu ulogu u usvajanju jezika; djeca mlađa od 10 godina lakše se prilagođavaju i uče nego odrasli. Iako može postati veći izazov smanjiti izvorni naglasak nakon desete godine, još uvijek ga je posve izvedivo ublažiti.

2. Motivacija i izloženost: Pojedinci koji su željni upoznati se s kulturom zemlje u kojoj žive i često razgovaraju s izvornim govornicima jezika imaju tendenciju bržeg usvajanja naglaska. Dosljedna interakcija na stranom jeziku može poboljšati tečnost govora i umanjiti utjecaj izvornog naglaska. 3. Vježbanje i svijest o fonetici: Neki pojedinci posjeduju jači prirodni talent za oponašanje zvukova i naglasaka, dok je drugima možda potreban dodatni napor. Govorna praksa, slušanje izvornih govornika i prolazak fonetske obuke mogu pomoći u mijenjanju naglaska. 4. Emocionalni i društveni utjecaji:

Za neke pojedince njihov izvorni naglasak ima emocionalno značenje jer je povezan s njihovim identitetom. Osim toga, kulturni i društveni utjecaji mogu utjecati na želju osobe da zadrži ili promijeni svoj naglasak. Iako potpuno uklanjanje izvornog naglaska možda nije uvijek izvedivo, značajne modifikacije se mogu postići, osobito uz zalaganje i prikladnu jezičnu praksu, smatra Jelena Marić, psihologinja u Centru za odgoj i obrazovanje NARATIV Obrenovac.

Preporučeno