BONUS TEKST:

Jednog dana, programer, matematičar i inženjer našli su se napušteni na pustom otoku. Kako bi osigurali svoj opstanak, odlučili su otići u ribolov. Inženjer je rekao: “Lako mogu izraditi udicu i mamac od prirodnih materijala ovdje za lov ribe.” Matematičar se ubacio: “Čekaj, zapravo ne trebamo napraviti udicu.”

Umjesto da kompliciramo stvari, možemo uzeti jedan komad kabela, oblikovati ga u petlju i upotrijebiti ga kao kuku. Još jedan segment sajle može nam poslužiti kao štap za pecanje. Programer se nasmijao i odgovorio: “Pfff, zašto se mučiti s izradom udice i štapa? Ovo je naša strategija: počet ćemo mameći ribu da nam dođe.”

“Potom ćemo uputiti ribe na njihove postupke, a one će radosno doplivati ​​do obale i skočiti u našu kantu za ribu.” Ova priča ističe različite pristupe rješavanju problema dok se također bezbrižno ismijava programerima koji često smišljaju rješenja koja, iako učinkovita, ponekad mogu biti nepraktična.

DODATNI TEKST:

Suočavanje s masnom kožom tijekom vrućih ljetnih mjeseci može biti izazovno jer jedan pogrešan korak može povećati šanse za izbijanje prištića i druge probleme. Imajte na umu ove savjete za njegu masne kože kako biste zadržali kontrolu. Osobe s masnom kožom često se susreću s poteškoćama povezanim s pojačanim znojenjem i lučenjem sebuma, osobito pri naglim vremenskim promjenama.

Kombinacija znoja i ulja može blokirati pore, što dovodi do akni i nedosljedne boje kože. Kako biste učinkovito njegovali masnu kožu, pridržavajte se ovih jednostavnih preporuka. Proces čišćenja u dva koraka ključan je za masnu kožu, osobito tijekom naglih promjena vremena kada se znoj i višak ulja mogu brzo nakupiti.

Započnite svoju rutinu njege kože s blagim sredstvom za čišćenje bez ulja i osigurajte dvostruko čišćenje lica. Ovaj pristup, kako ističe dermatolog dr. Vidushi Jain, učinkovito uklanja prljavštinu, šminku, znoj, pa čak i mikroskopske dijelove mrtve kože s vašeg tena. Kako biste spriječili prištiće, koji često nastaju zbog naglih promjena vremena, odlučite se za sredstvo za čišćenje koje sadrži 1 do 2 posto salicilne kiseline.

Kako biste učinkovito očistili i uklonili nečistoće, a istovremeno osigurali da vaša koža ostane hidratizirana, nastavite s nježnim pjenastim sredstvom za čišćenje lica. Za svjež i čist ten, perite lice dva puta dnevno, ujutro i navečer. Uključite nježni piling u svoj režim jer je redoviti piling neophodan za masnu kožu kako bi se spriječilo nakupljanje mrtvih stanica kože i održale čiste pore.

Preporučuje se piling 2-3 puta tjedno blagim pilingom koji sadrži glikolnu ili mliječnu kiselinu. Ovi sastojci pomažu u uklanjanju mrtvih stanica kože, što dovodi do glatkijeg tena koji je manje osjetljiv na akne. Preporučljivo je izbjegavati jake pilinge jer mogu iritirati kožu i izazvati povećanje proizvodnje masnoće.

Kreme, losioni i gelovi za hidrataciju su neophodni. Čak i masna koža zahtijeva hidrataciju, osobito tijekom ljetne sezone. Dr. Jain preporučuje da se odlučite za laganu hidratantnu kremu bez ulja ili alternativu na bazi gela ili vode koja daje vlagu bez suvišnog sjaja ili masnoće. Potražite komponente kao što su glicerin ili hijaluronska kiselina jer pružaju hidrataciju bez začepljivanja pora. Za optimalno zdravlje kože, nanesite ga dva puta dnevno nakon vašeg režima čišćenja.

Preporučeno