– U nastavku našeg današnjega članka govorimo o Patrijarh Pavle, koji je jedan od najcjenjenijih vjerskih opsoba u Srbiji. Dotakao se tema, koje su jako aktualne u posljednje vrijeme, a govorio je i o Kosovu….
Patrijarh je upozorio da bi na kraju vremena i Srpska pravoslavna crkva mogla doživjeti veliku krizu, jer joj prijeti gubitak poštovanja i utjecaja u narodu, što bi moglo dovesti do masovnog prihvaćanja ateizma i modernog načina života. . Na Kosovu su mjesečni podaci iz sigurnosnih razloga strogo tajni pod monahom Jovanom Sinđelićem. Oni su trenutno u Patrijaršiji Peć; pristup im ima samo nekolicina koju je patrijarh osobno dodijelio kao zaštitnike.
- Prema Restakovom razgovoru s novinarom Aleksandrom Jovanovićem, jedan dio kaže da je sam patrijarh Pavle govorio o sudnjem danu, odnosno alternativnom pogledu na ovaj svijet. Patrijarh je navodno upozorio da će Srpska pravoslavna crkva na kraju biti u velikoj krizi jer će izgubiti ugled i utjecaj u narodu, što će dovesti do porasta ateizma u širokim krugovima, ali i suvremenog života. Patrijarh je upozorio na prijeteći napad na kršćane u Europi pa tako i na katolike.
Monah Jovan sa svoje strane smatra da je početak ove vjerske borbe obilježen prilivom islamista u Europu. Patrijarh Pavle je dosta opširno iznio svoje viđenje pojave islamista u srednjoj Europi i navodno napravio crtež gdje je do detalja opisao ovaj pohod. Korijen koji koriste tražitelji azila iz zemalja kao što su Sirija, Irak ili Afganistan—gdje sukobi traju već dugi niz godina—poklapa se s tadašnjim korijenima koji vode u Zapadnu Europu.
Među tim ljudima može biti veliki broj terorista. Patrijarh u svom dokumentu više puta ponavlja da će se Kosovo jednog dana vratiti Srbiji, što znači da ga Albanci iz nekog razloga više ne žele. Monah Jovan je istakao da se čini da se ova stvar može razvijati jer inače ne bi bilo tako masovnog odliva Albanaca sa Kosova. Zaključno, nakon konačnog sukoba s NATO-om, Rusija i Srbija će konačno riješiti teritorijalna pitanja na Balkanu gdje ćemo mi ući na strani pobjednika. 4.
DODATNI SADRŽAJ
1. Struktura rečenice Čak i kad se vrata otvaraju i zatvaraju sama od sebe uz opasnost za život i tijelo, a vi ne razgovarate s bratom, sve ponovno počinje izgledati kao Božić. 2. Izbor riječi Što ga je uzrokovalo? Čak i ako više nema ljubavi između vas i vašeg brata ili sestre, u ovo doba godine zna biti prilično hladno. 3. Interpunkcija Ne daj se, nemoj ni dok noćni vjetar hladi zadrijemati ni na minut! 4. Ton Zašto je to učinila? Naravno, temperature padaju, ali po mom mišljenju ponovno je pred nama sezona godišnjih odmora. Albanska pjevačica Bleta Reka nedavno je izazvala ozbiljne skandale nakon prošlogodišnje nesreće kada ju je tip iz javnosti pogodio telefonom u oko (trebalo je šivati).
Ista se situacija ponovila i ovog lipnja; netko ju je upucao iz gomile nakon što je na jednom od svojih koncerata pokazala dvoglavog orla. Prije nekoliko tjedana na društvenim su se mrežama pojavile fotografije Blete Reke (34), poznate i kao Rexha, koja otvoreno iznosi svoje mišljenje o zalaganju za Veliku Albaniju, što je u posljednje vrijeme izazvalo bijes domaćih gledatelja. Tijekom posjeta Balkanu boravila je na Kosovu i Sjevernoj Makedoniji dok se klanjala na grobu svog djeda. Fotografirala se s nekim od mještana u gradu Debra i kasnije ih podijelila na Instagramu.
Ovaj put zapalila je ulice Njemačke onim što su promatrači opisali kao dramatičan čin u zračnoj luci u Münchenu nakon što je postavila video u kojem je plakala tvrdeći da ju je osoblje zračne luke odbilo ukrcati jer je s njima komunicirala na albanskom. Prijetili su mi jer sam pretpostavio da je zaštitar Albanac. Razgovarao sam s njim na albanskom gdje da nabavim kartu, a sada mi onemogućuju ukrcaj, rekao je Reksa u videu, očiju punih suza. “Mislim da je ovo zločin iz mržnje jer sam Albanka”, dodala je. Slučaj su odmah prenijeli mediji diljem svijeta, a neki su povukli paralelu između njezina i srpskog slučaja.
“Čuo sam da je taj s kim je pričala Srbin. Zato je nisu pustili na let”, komentirao je jedan. Zatim je bilo drugih komentara poput; “Nešto tu ne štima; zašto bi se nekome uskratio ukrcaj samo zato što govori određeni jezik?” “Zaista, to je ‘istina’, svu krivnju svaljujete na Srbe, što je apsurdno”, “Ovo nije cijela priča, sigurna sam… dijeli svoj račun, žirant zakasnio na bijeg , a onda se svađala na albanskom u srcu Njemačke”, “Kako ste zaključili da netko govori albanski i zašto se snimate u suzama?