Poznata pevačica Zorica Brunclik već duži niz godina zabavlja publiku svojim raskošnim glasom i divnim pesmama koje su i danas hitovi. Poznato je da će Zorica i još nekoliko njenih kolega i koleginica dobiti nacionalnu penziju, ali ipak postoje određene poteškoće.

 

  • Zorica Brunclik, cijenjena pjevačica, s radošću može obilježiti izuzetno trijumfalnu profesiju ukrašenu bezbrojnim hitovima na vrhu ljestvica i vječnim remek-djelima koja su postala nerazlučiva od lokalne glazbene scene. Svojom izvanrednom sposobnošću i nepokolebljivom predanošću, Zorica je ostavila trajan pečat na kulturnoj panorami zemlje, što je kulminiralo njezinom zasluženom nominacijom za cijenjeno priznanje “nacionalna mirovina”. Ovo cijenjeno priznanje dodjeljuje se pojedincima koji su izvršili izniman utjecaj na kulturu i umjetničko djelovanje nacije.

    Zalaganjem Maje Gojković ovo je cijenjeno priznanje, uz novčanu pomoć, vraćeno nakon duljeg izbivanja. Važno je napomenuti da je Zorica Brunclik još 2013. godine bila nadomak ovog prestižnog priznanja, ali joj je, nažalost, državna mirovina ukinuta na prijedlog bivšeg ministra kulture Ivana Tasovca. Unatoč vraćanju nacionalne mirovine prije dvije i pol godine, Zorica nije uvrštena na popis primatelja, što je izazvalo razočaranje njezinih vjernih pratitelja.

Kako piše Kurir, Zorica Brunclik je predložena za nacionalnu penziju, pridruživši se uglednim umetnicima poput Vide Ognjenović, Dragana Velikića, Svetozara Cvetkovića i Gorice Popović. Nominacije je objavilo Udruženje estradnih umjetnika Srbije, a pobjednici će biti poznati uskoro. Vrijeme ulaska Zorice Brunclik u nacionalnu mirovinu je prikladno, poklapa se s njezinim nadolazećim 69. rođendanom.

  • Ova mirovina, u iznosu prosječne plaće bez odbitaka i doprinosa, oko 73.114 dinara, služi kao priznanje za njen značajan doprinos u kulturi. Iako ova svota možda neće imati značajan financijski utjecaj na Zoricu, s obzirom na njezin golemi uspjeh i široku reputaciju, ona ima golemu simboličku vrijednost, učvršćujući njezin status jedne od najcjenjenijih umjetnica u zemlji. Očekuje se da će Zorica Brunclik i njen talentirani suprug harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš ovu čast obilježiti na osebujan način odgajajući svoje četvero djece.

    Nacionalna mirovina za Zoricu ima značaj i izvan financijske pomoći; služi kao prikaz časti i priznanja za njezinu opsežnu karijeru i neprocjenjive doprinose u području kulture. Uz svoje glazbeno djelovanje, Zorica je poznata i po svom dobrotvornom radu. Nagađa se da bi dio, ako ne i cijelu, njezine državne mirovine mogla biti usmjerena u humanitarne svrhe, s obzirom na njezine stalne aktivne nastupe i pozamašne zarade od koncerata i drugih angažmana.

    Izniman talent i karakter Zorice Brunclik oslikavaju njezina nepokolebljiva predanost zanatu i njezina nesebičnost. Nacionalni mirovinski program odaje priznanje i nagrađuje pojedince koji su dali značajan doprinos kulturnom tkivu nacije. Posebno Zorica Brunclik ovo priznanje vidi kao potvrdu svoje postojane posvećenosti, izvanredne vještine i značajnog utjecaja na glazbenu industriju u Srbiji.

    Nadalje, to je dokaz njezine nepokolebljive predanosti očuvanju živopisne kulture i umjetničkog naslijeđa nacije. U današnjem brzom svijetu ključno je dati prioritet mentalnoj dobrobiti. Početna radnja da se to postigne je odvajanje osobnog vremena. Angažiranje u razdobljima smirene introspekcije i samoprocjene može potaknuti duboku vezu s nečijim unutarnjim osjećajima i težnjama.

    Bavljenje praksama poput meditacije, joge ili jednostavno mirne šetnje prirodom može znatno ublažiti teret stresa i tjeskobe. Ključno je uspostaviti dostižne ciljeve i odrediti jasne prioritete. Neodoljivi osjećaji mogu proizaći iz viška odgovornosti. Neophodno je njegovati vještinu pristojnog odbijanja zahtjeva kada je potrebno i koncentrirati se na ono što je istinski važno.

    Stjecanje osjećaja kontrole i smirenosti može se postići primjenom učinkovitog upravljanja vremenom i strateškog planiranja. Njegovanje društvenih veza ključno je za naše emocionalno blagostanje, bilo da se radi o održavanju redovitog kontakta s voljenima putem telefona ili video poziva. Podrška i ljubav koju dobivamo iz našeg društvenog kruga igraju ključnu ulogu u očuvanju našeg mentalnog zdravlja. Neophodno je njegovati zahvalnost.

Stvaranjem navike priznavanja stvari za koje smo zahvalni svaki dan, možemo pomaknuti fokus na pozitivne aspekte života. Ova jednostavna praksa ima potencijal poboljšati naše emocionalno stanje i cjelokupnu perspektivu. Ako se nađete u potrebi, nemojte se ustručavati potražiti pomoć stručnjaka. Terapeuti i savjetnici posjeduju stručnost i resurse da vam pruže učinkovite tehnike i strategije za prevladavanje izazova. Zapamtite, traženje pomoći nije znak slabosti, već dokaz vaše snage i iskrene zabrinutost za vašu dobrobit.

 

 

Preporučeno