Magnezijum je ubjedljivo najvažniji mineral za zdravlje jedne osobe. Osobito je bitan za kosti, pa tako sve osobe koje pređu 50 godina starosti, moraju ga uzimati u naknadnoj varijanti poput pilula, te pojačati unos ribe i namirnica koje su bogate sa njim…..
Za dnevne potrebe savjetuje se unos između 310 i 420 miligrama magnezija. Dodaci prehrani imaju specifičnu funkciju, kao što je istaknula dr. Carolin Dean, istaknuta nutricionistica i autorica knjige “Magnezijevo čudo”. U svojoj publikaciji ona raspravlja o bitnoj funkciji magnezija u aktiviranju enzima ključnih za probavu i apsorpciju hranjivih tvari. Dodaci prehrani igraju ključnu ulogu u pomaganju ljudima da zadovolje svoje potrebe za magnezijem, posebno za one koji su izloženi većem riziku od nedostatka zbog problema kao što su probavni poremećaji, dijabetes ili visoki unos alkohola.
Dr. Dean snažno podržava prah magnezijevog citrata, ističući njegovu izvrsnu vrijednost i dokazanu učinkovitost. Kako bi se poboljšala apsorpcija i smanjila potencijalna nelagoda, poput bolova u trbuhu, preporučljivo je uzimati magnezij uz obrok. Treba naglasiti da prekoračenje dnevnog unosa od 5000 mg magnezija može dovesti do toksičnih učinaka. Osobama sa srčanim ili bubrežnim tegobama preporučuje se konzultacija sa zdravstvenim djelatnikom.
Uz to, konzumacija magnezija može utjecati na apsorpciju nekoliko minerala i lijekova, uključujući kalcij, cink, lijekove za razrjeđivanje krvi, lijekove za dijabetes i diuretike. Prije kupnje dodataka magnezija, važno je prepoznati značaj ovog vitalnog minerala u brojnim tjelesnim funkcijama. Evo nekoliko ključnih točaka koje treba uzeti u obzir: Magnezij se prirodno pojavljuje u tijelu i može se nalaziti u kostima, mišićima i stanicama. Za dnevne potrebe savjetuje se unos između 310 i 420 miligrama magnezija. Dodaci prehrani služe specifičnoj funkciji, kako je detaljno opisala dr. Carolin Dean, istaknuta nutricionistica i autorica knjige “Magnezijsko čudo”.
- U svojoj knjizi govori o bitnoj funkciji magnezija u aktiviranju enzima koji su ključni za probavu i apsorpciju hranjivih tvari. Suplementi igraju ključnu ulogu u pomaganju pojedincima da postignu odgovarajuće razine magnezija, posebno onima koji su izloženi većem riziku od nedostatka, poput onih s probavnim problemima, dijabetesom ili onih koji pretjerano konzumiraju alkohol. Pri odabiru dodatka prehrani bitno je odlučiti se za onaj koji tijelo lako apsorbira i koji se otapa u vodi. Dr. Dean snažno podržava prah magnezijevog citrata kao izvrsnu opciju, koja nudi veliku učinkovitost i vrijednost za novac.
Za optimalnu apsorpciju i smanjenje rizika od nelagode, uključujući bolove u trbuhu, savjetuje se uzimanje magnezija uz obrok. Stephanie Schiff, cijenjena nutricionistica, preporučuje ljudima da razmisle o uzimanju magnezija prije spavanja jer on može pomoći u opuštanju mišića i boljem snu. Iako su slučajevi predoziranja magnezijem neuobičajeni, neki se pojedinci mogu susresti sa simptomima poput nelagode u trbuhu i proljeva. Bitno je znati da dnevni unos veći od 5000 mg magnezija može dovesti do toksičnih učinaka.
Osobe koje pate od bolesti srca ili bubrega trebaju se posavjetovati sa zdravstvenim djelatnikom. Uz to, konzumacija magnezija može spriječiti apsorpciju nekoliko minerala i lijekova, uključujući kalcij, cink, lijekove za razrjeđivanje krvi, lijekove za dijabetes i diuretike. Prije početka suplementacije magnezijem, ključno je potražiti liječnički savjet. Pridržavanje ovih preporuka omogućuje vam da donesete informiranu odluku o korištenju dodataka magnezija, što vam pomaže da poboljšate zdravstvene prednosti uz smanjenje mogućih rizika.
DODATNI TEKST
Životno putovanje je sve samo ne jednostavno, postaje posebno zamršeno kada pojedinac stari i suočava se sa samoćom. Iako je točno reći da vrijeme često donosi iskustvo i mudrost, te osobine same po sebi ne osiguravaju sreću. Složenost ljudskog uma navodi ljude da ili romantiziraju ili se opterećuju sjećanjima iz svoje prošlosti. Dok neki pojedinci mogu osjetiti žaljenje zbog prošlih briga, drugi se odlučuju suočiti s budućnošću s nadom, neopterećeni osjećajima krivnje.
Život je često sputan nevidljivim barijerama, a tek kad se suočimo sa značajnim prijetnjama ili nesrećama, čovjek istinski prepoznaje važnost preživljavanja. U početnim fazama odrasle dobi prihvaćanje života obično je jednostavnije zbog mnogih ljudi koji pružaju ljubav i brigu, poput roditelja, baka i djedova, učitelja, prijatelja i romantičnih partnera. Međutim, kako vrijeme prolazi, ti se odnosi mogu smanjivati, što dovodi do toga da pojedinci njeguju ljubav iznutra kako bi je mogli dijeliti s drugima. Što više daju, to više radosti doživljavaju.
Pojedinci koji nemaju razumijevanja za nesebičnost imaju tendenciju da nestanu, poput bunara koji je presušio. Dok čovjek plovi kroz život, bezbroj emocija ispliva na površinu u vezi s njihovom mladošću – tu su zavist, žaljenje i čežnja za “onim” danima. Nadalje, postoji osjećaj ljubomore prema onima koji trenutno uživaju u svojim najboljim godinama, dok istovremeno shvaćaju da će i oni s vremenom ostariti i izgubiti sposobnost da uživaju u životu kao činili su u svojim kasnim tinejdžerskim godinama i ranim dvadesetima.
Učenja Japanaca nude važan uvid u brzo postizanje sreće. Dok je šetao snježnim krajolikom, mudar čovjek iz Japana naišao je na stariju ženu koja je djelovala vrlo uzrujano i plakala. Upitao je: “Što je uzrok tvojih suza?” Žena je odgovorila izražavajući svoje osjećaje o svom životu, prisjećajući se svojih mladih godina, ljepote koju je nekada doživljavala i ljubavi koju je nekada iskusila.