U nastavku našeg današnjega članka, malo se dotičemo teme, koja se zove zdravlje. Naime, prenosimo vam razmišljanje osobe, koja je doživjela 108 godina starosti, a da faktički nikada nije otišao do doktora…..

Trenutačno većina pojedinaca shvaća da njihov izbor prehrane značajno utječe na njihovo zdravlje, što ih navodi da modificiraju svoje jelovnike kako bi uključili veći izbor hranjivih namirnica. Predstavljamo uvide imunologa koji je doživio nevjerojatnu dob od 108 godina. Izraz “Živio 100 godina” služi kao česta rođendanska želja koja se prenosi našim dragim osobama. Ipak, imunolog William Frankland bio je taj koji je istinski shvatio način da zajamči da će tih 100 godina biti obilježeno zdravljem i prosperitetom. Dr. William Frankland, istaknuti britanski imunolog, uživao je u snažnom i plodnom životu koji se produžio na 108 godina. Njegove mentalne sposobnosti ostale su oštre, a njegovo fizičko stanje bilo je vrijedno pažnje.

  • Tijekom više od 70 izvanrednih godina, igrao je ključnu ulogu u ovom području, postavljajući temelje za transformativno razdoblje u razumijevanju i upravljanju alergijskim stanjima. U suradnji s cijenjenim alergologom Arturom Soferom, Frankland je značajno unaprijedio razvoj antihistaminika, čime je napravio revoluciju u liječenju alergija. Unatoč tome, Franklandov utjecaj proširio se izvan područja alergologije; bio je ključan u formuliranju imunoloških seruma i cjepiva koji su se pokazali ključnima u borbi protiv raznih bolesti. Njegova nepokolebljiva predanost dovela je do očuvanja brojnih života i poboljšanja kvalitete života mnogih pacijenata. Prema Williamu Franklandu, snažna tjelesna građa se razvija od mladosti uz pomoć svježeg zraka, fizičkog rada i prehrane koja se sastoji od jednostavne hrane.

Ona marljivo slijedi mediteransku prehranu, poznatu po svojim zdravstvenim prednostima i sposobnosti da promiče dugovječnost. Dnevni unos sastoji se od 2-3 žlice ekstra djevičanskog maslinovog ulja, koje obiluje mononezasićenim mastima i antioksidansima, posebice polifenolima koji su poznati po svojim protuupalnim svojstvima. Liječnik uključuje masnu ribu u svoje obroke 2-3 puta tjedno i jamči konzumaciju ne manje od pet porcija jarkog voća i povrća svaki dan.

S dozom humora, on primjećuje: “Pokušavam urediti svoj stol na način da podsjeća na dugu.” Njegove prehrambene preferencije uključuju kruh od cjelovitih žitarica, smeđu rižu i zobene pahuljice. Naglašava važnost vlakana u hranjenju naše mikrobiote. Osim toga, cjelovite žitarice obiluju esencijalnim mineralima i vitaminima B skupine. Frankland uključuje skromnu količinu oraha u svoj dnevni režim, izjavivši: “Nikad ne pretjerujem.” Ovaj pristup je u skladu s japanskim principom jedenja dok želudac nije pun 80%. Štoviše, dopušta si da svaki tjedan popije 1-2 čaše crnog vina, primjećujući: “Resveratrol koji se nalazi u crnom vinu može pružiti prednosti, ali samo ako se konzumira umjereno.

Znanstvenik se pridržavao dosljednog dnevnog režima prehrane koji pomaže u održavanju stabilne razine šećera u krvi i promicanju zdravog cirkadijalnog ritma. “Kretanje je sinonim za život”, izjavio je Frankland, naglašavajući važnost bavljenja šetnjama na otvorenom u trajanju od minimalno 30 minuta svaki dan, uključivanjem laganih treninga snage za održavanje mišićne mase i sudjelovanja u vrtlarenju, koje spaja fizičku aktivnost s prirodom. Svaki dan, Frankland je odvojio vrijeme za pregledavanje znanstvenih časopisa, rješavanje križaljki i sudoku zagonetki i sudjelovanje u raspravama o znanstvenim teorijama sa svojim kolegama.

Primijetio je: “Stres je glavni protivnik dugovječnosti”, ističući njegove učinke na zdravlje kao i važnost odgovarajuće prehrane. Dok istražuje nove znanstvene discipline i stječe uvide u suvremene tehnologije, Frankland daje svoje smjernice. “Optimizam i smisao za humor najbolji su vitamini”, primijetio je Frankland uz smijeh. Nastoji otkriti radost u svakom danu i kloni se negativnih misli. William Frankland istaknuo je da se niti jednom faktoru ne može pripisati dugovječnost; umjesto toga proizlazi iz sveobuhvatnog pristupa zdravlju. Zaključio je ustvrdivši da bitne komponente za postizanje dugog i ispunjenog života obuhvaćaju uravnoteženu prehranu, redovitu tjelesnu aktivnost, mentalnu angažiranost i optimističan pogled.

Preporučeno