Moguće je da ste se susreli sa scenarijem u kojem ste kupili zadivljujuću biljku, donijeli je u svoj dom, a zatim vidjeli kako počinje venuti i odbacivati ​​lišće u roku od samo nekoliko dana. To može biti nevjerojatno iritirajuće, osobito nakon što ste se potrudili odabrati idealnu biljku.

Ovo je stanje često povezano s naglim promjenama temperature i promjenama čimbenika okoliša. Obično su biljke dostupne u vrtovima ili supermarketima navikle na specifične uvjete, a kada se premjeste u novo okruženje, mogu doživjeti stres, što se može prikazati kroz znakove poput venuća.

Ipak, postoji lijek za ovu nevolju! Možete bez napora napraviti prirodno gnojivo kod kuće koje će pomoći vašim biljkama da se pomlade i ponovno procvjetaju. Ova formula, preuzeta s YouTube kanala “Spirit of Homes”, zahtijeva samo nekoliko sastojaka koje vjerojatno već imate u svojoj kuhinji.

Cimet, poznat po svojim povoljnim svojstvima, glavna je komponenta ovog gnojiva. Da biste ga napravili, jednostavno pomiješajte jednu čajnu žličicu mljevenog cimeta s jednom litrom vode. Započnite dodavanjem mljevenog cimeta u zdjelu, zatim ulijte vodu i dobro promiješajte. Ova se mješavina može nanijeti izravno na korijen biljke. Bogat esencijalnim nutrijentima poput fosfora, kalcija, kalija, željeza, natrija, cinka i magnezija, cimet je odličan izbor za hranjenje vaše biljke.

Spathiphyllum je fantastičan izbor za ljubitelje biljaka početnike zbog svojih relativno jednostavnih zahtjeva za njegu, a njegovo upečatljivo zeleno lišće u kombinaciji s prekrasnim bijelim cvjetovima može poboljšati estetiku svakog doma. Ova biljka je poznata po svojoj sposobnosti pročišćavanja zraka eliminacijom štetnih tvari.

Osim cimeta, postoji još nekoliko prirodnih materijala koji mogu poslužiti kao gnojiva. Na primjer, iskorištene vrećice čaja izvrsno funkcioniraju za obogaćivanje tla, posebno za biljke ruža; jednostavno ih osušite i ugradite u tlo. Osim toga, kore banane i ljuske jaja bogate su hranjivim tvarima i mogu pospješiti rast biljaka; možete ih samljeti i umiješati u tlo ili napraviti otopinu za zalijevanje.

Intrigantan prijedlog uključuje korištenje klinčića. Obogaćivanje tla željezom može se postići postavljanjem nekoliko klinčića u zemlju, što će pozitivno utjecati na zdravlje biljaka. Osim toga, možete napraviti izvanredan eliksir koristeći toplu vodu, šećer i kvasac kako biste dodatno potaknuli cvjetanje i rast vaših biljaka. Ovo prirodno gnojivo se može primijeniti jednom u 30 dana tijekom jesenskih i zimskih mjeseci, a čak i svakih 10 dana tijekom proljeća i ljeta. Zauzvrat, vaše će vas biljke nagraditi bujnim cvjetanjem i živopisnim izgledom. Puno sreće u njezi vaše biljke!

BONUS TEKST;

Ono što izdvaja med je njegova izvanredna sposobnost da ostane neiskvaren neograničeno vrijeme kada se pravilno skladišti. Arheolozi su u drevnim egipatskim grobnicama iskopali posude s medom koje su stare preko 3000 godina i još uvijek sigurne za konzumaciju! Ključ izvanrednog vijeka trajanja meda leži u njegovom kemijskom sastavu.

S visokom razinom kiselosti i niskim sadržajem vlage, med učinkovito inhibira rast bakterija i plijesni. Osim toga, pčele uvode enzim poznat kao glukoza oksidaza, koji, kada se pomiješa s vodom, stvara vodikov peroksid, nudeći dodatnu zaštitu od kvarenja. Zanimljivo je da su stari Egipćani med koristili ne samo kao izvor hrane, već i kao sredstvo za balzamiranje i konzerviranje, vjerujući u njegova antiseptička svojstva.

Razmislite o ideji jedenja hrane koja ne samo da je opstala tisućljećima, već je i zadržala istu nutritivnu vrijednost i divan okus kao u davna vremena. Ova stvarnost služi kao podsjetnik na mudrost prirode i naglašava važnost uključivanja tradicionalne hrane u našu prehranu.

Preporučeno