– Oko nas je u današnje vrijeme jako puno ljubomornih ljudi, pogotovo ako ste bar malo uspješni u onome što radite. Slijedi i pra savjeta, kako prepoznati osobu sa kojom se viđate stalno a da vam i nije baš dobar prijatelj. Poslušajte ove savjete i sebi olakšajte život. 

Identificiranje pojedinaca sa zlonamjernim namjerama može predstavljati poteškoće u svakoj interakciji. Međutim, moguće ih je rano otkriti ako ste svjesni sljedećih pokazatelja:

Postoji određena sklonost kod nekih pojedinaca da izvlače zadovoljstvo iz tuđe nesreće. Ti ljudi ne samo da predviđaju vlastite probleme, već i aktivno stvaraju nepovoljne okolnosti za uživanje u naknadnoj patnji. Želju za kontrolom često prikrivaju pojedinci koji se osjećaju nelagodno kada im nedostaje kontrole u raznim aspektima života. Oni mogu usvojiti prijateljski i asertivan stav kako bi prikrili ovu opsesiju. Kako se njihovi odnosi produbljuju, njihova čežnja za kontrolom postaje sve očiglednija.

Dosljedna obmana: Dok je laganje uobičajeno ljudsko ponašanje, patološko laganje uključuje kontinuirano manipuliranje istinom. Te se osobe mogu prepoznati po njihovim narativima koji se stalno mijenjaju.

Štetan utjecaj na emocije: energetski vampiri izazivaju osjećaj krivnje kod onih oko sebe. Kao što nezdrava hrana može negativno utjecati na vašu kožu, njihova energija ima štetan učinak na vaše raspoloženje.

U carstvu neljubaznosti i zle volje često se mogu naći pojedinci koji gaje negativne namjere prema drugima. Njihove neljubazne primjedbe i postupci često služe kao odraz njihovih osobnih frustracija. Manipulatori često koriste strategiju pretvaranja da su empatični i ljubazni. Međutim, njihova djela “ljubaznosti” obično su vođena skrivenim namjerama, kao što je stjecanje materijalnih dobara, traženje seksualnih usluga, zahtijevanje poslušnosti ili čak sudjelovanje u opasnijim radnjama.

Ako ste u mogućnosti prepoznati ove pokazatelje, možete se učinkovito izbjeći štetnih utjecaja i zaštititi svoje blagostanje.

BONUS VIJEST:

  • Brakovi između vladara i kćeri vlastitih sestara bili su istaknuto obilježje dinastije Habsburg, koja je dugo vremena imala vlast nad Europom. Ta se tradicija održala nakon vjenčanja Leopolda I., koji je vladao kao car Svetog rimskog carstva od 1658. do 1705. godine. Značajna razlika između cara Leopolda I. i njegovih prethodnika i potomaka leži u istinskoj i iznimnoj ljubavi koju je gajio prema svojoj rođakinji Margareti Terezi od Španjolske, o čemu svjedoče dostupni povijesni izvori. Sama mogućnost da je oženi donijela mu je neizmjernu sreću.

Poznati umjetnik Diego Velazquez često je snimao sliku Margarete Terezije, potomka kralja Filipa IV od Kastilje i Aragona i njegove druge supruge, Mariane od Austrije, koja je slučajno bila Leopoldova sestra. Brojne Velazquezove slike prikazuju je, uključujući kultnu “Mladu plemkinju”.

Serije slika koje prikazuju Margaretin rast, uključujući i ovaj poseban rad, predstavljene su bečkom dvoru, zbog čega je Leopold bio potpuno očaran zadivljujućom princezom.

Unatoč značajnoj razlici u godinama od 11 godina, Leopold je strpljivo čekao Margaretino sazrijevanje jer je njihov brak bio predodređen od njezine mladosti. Tijekom ljeta 1666. Margareta je napustila Španjolsku i uputila se u Austriju, gdje ju je Leopold srdačno primio. Par je izmijenio zavjete u Beču 12. prosinca kada je princeza imala samo 15 godina. Značajno, Leopold je imao uloge i muža i rođaka Margarete, služeći joj kao ujak i brat preko njezine tetke po ocu.

Leopold se našao očaran prisutnošću svoje mlade rođakinje i njezina supruga. Bezbrojne su sate provodili zajedno, danju i noću, unutar granica zajedničkih odaja. Šaputanje je kružilo dvorom, sugerirajući da bi tijekom intimnih trenutaka Leopold zahtijevao da ga princeza oslovljava s “ujak”.

U samo sedam godina na svijet je donijela petero djece.

Ubrzo je mnoštvo djece stiglo na svijet, ali nijedno od njih nije ispunilo Margaretina očekivanja. Nažalost, Margareta nije mogla iznijeti trudnoću do termina, što je rezultiralo nizom pobačaja koji su uzeli danak na njezinu dobrobit i značajno pogoršali njezino cjelokupno zdravlje.

U razdoblju od manje od sedam godina, Margareta je iskusila tugu poroda u pet odvojenih prilika, samo da bi joj djeca umrla nedugo nakon toga. Jedina je iznimka bila njezina kći Maria Antonia, koja će kasnije postati cijenjena vladarica Bavarske. Nažalost, štetni učinci trajnih obiteljskih incestuoznih veza također su pogodili njezino potomstvo, što je rezultiralo time da nitko od njih nije doživio odraslu dob.

U dobi od 21 godine, carica i kraljica Margareta Terezija umrla je 1673., iscrpljena danakom višestrukih pobačaja, porođaja i brakova. Car Leopold I., ožalošćeni suprug pokojne carice, nije žalio mnogo. Samo šest mjeseci kasnije ponovno je stupio u brak. Kao što ste mogli predvidjeti, njegova nova supruga bila je još jedna rođakinja.

Preporučeno