Aleksandar Vučić je u posljednjih par mjeseci jako zaposlen, i ima puno radnih sastana širom svijeta. Savet bezbjednosti je definitivno mjesto, na kojem se uvijek mora pojaviti, a poznato je da uvijek uđe u dijalog sa nekim od kolega, tako je bilo i ovaj puta….

Na posljednjem redovitom sastanku Vijeća sigurnosti UN-a o Kosovu vodila se žustra rasprava između srbijanskog predsjednika Aleksandra Vučića i Vanesse Frazier, predsjedateljice sjednice s Malte. Razmjena je završila tako što je Frazier udarila šakom po stolu, uspješno “ušutkavši” Vučića. Do rasprave je došlo kada je predsjedavajući sjednice predsjedniku Aleksandru Vučiću dao riječ, uz napomenu da ima tri minute za izlaganje, kako je ranije bilo dogovoreno. Umjesto prezentacije, Vučić je ustvrdio da dogovora nema i napomenuo: “Ali nema veze”. Kao odgovor, Frazier je izjavio da je “to dogovoreno.

  • Na inzistiranje srbijanskog predsjednika da “nije bilo dogovora”, Frazier je reagirala udarivši šakom o stol. Istaknula je da je to dogovoreno sa zastupnicom i izjavila da neće dopustiti da je itko prikazuje kao lažljivicu. Vanessa Frazier stalna je predstavnica Malte pri Ujedinjenim narodima, a po zanimanju je diplomatkinja s Malte. Svoju diplomatsku karijeru započela je kao studentica 1992. godine, a samo dvije godine kasnije imenovana je prvom tajnicom u Ministarstvu vanjskih poslova Malte, nadzirući odnose sa SAD-om prije nego što je prešla u Odjel za Mediteran.

Frazier je bio veleposlanik Malte pri NATO-u, kao i u Bruxellesu, Belgiji i Luksemburgu. Godine 2013. ova je uloga premještena u Italiju, gdje je Frazier također imao akreditaciju za San Marino i razne agencije Ujedinjenih naroda sa sjedištem u Rimu. Godine 2021. izabrana je za predsjednicu Drugog odbora UN-a, koji se u okviru Ujedinjenih naroda naziva i Ekonomski i financijski odbor. Ona je prva žena na mjestu stalne predstavnice Malte u Ujedinjenim narodima.

DODATNI TEKST

Osjećate li umor, nedostatak energije i osjećaj letargije nakon buđenja? Možda mislite da su ovi znakovi jednostavno posljedica proljetnog umora. Unatoč tome, ključno je biti oprezan jer ovi simptomi mogu ukazivati ​​na ozbiljniji temeljni problem. Usred opsežne rasprave oko proljetnog umora, važno je biti oprezan i priznati da bi ovaj umor mogao signalizirati ozbiljnije temeljne zdravstvene probleme.

Potencijalni čimbenici koji doprinose vašem trajnom umoru uključuju lošu prehranu, nedostatak tjelesne aktivnosti, probleme sa štitnjačom, anemiju i kronične bolesti. Ako osjetite umor unatoč dovoljnom odmoru, bitno je uzeti u obzir dijabetes kao mogući uzrok. Ovo razmatranje je posebno važno za osobe starije od 45 godina, one s prekomjernom tjelesnom težinom ili one s obiteljskom poviješću dijabetesa. Simptomi depresije uključuju više od pukog emocionalnog nemira; često se pojavljuju kao trajni umor i stalni osjećaj umora.

Ovaj problem mentalnog zdravlja nadilazi puku tugu i može se pokazati fizičkim pokazateljima kao što su kronična iscrpljenost, neredoviti obrasci spavanja i smanjeni apetit. Kako biste poboljšali svoje cjelokupno blagostanje i održali visoku razinu energije, preporučuje se uključivanje veće količine svježe hrane u vašu prehranu, osobito one bogate vitaminom C. Dodatno, fokusiranje na unos vitamina B kompleksa i vitamina D ključno je, jer te su hranjive tvari važne za jačanje živčanog sustava i održavanje uravnotežene razine energije.

Također je preporučljivo smanjiti konzumaciju šećera i prerađene hrane kako biste izbjegli brz skok energije nakon kojeg bi uslijedio nagli pad i osjećaj umora. Još jedna opcija o kojoj treba razmisliti je vježbanje. Iako se možda ne čini kao najatraktivniji izbor, pridržavanje redovite rutine tjelesne aktivnosti može značajno poboljšati vaše emocionalno blagostanje i povećati razinu energije. Vijesti.me predlažu da svakodnevne šetnje na otvorenom postanu navika.

Preporučeno