U nastavku našeg današnjega članka, malo se dotičemo kontakta između snaja i svekrva koje ponekad znaju da budu jako neobične. Naime u većini situacija imamo svađe između njih, a onaj koji najviše trpi u toj priči jeste muškarac koji se nalazi između njih….
Sredinom srpnja majka moga supruga uputila je službeni poziv da on i naša djeca pođu s njom na ljetovanje. Namjeravamo otputovati u Hrvatsku posjetiti njegovu sestru i brata dok ćemo uživati na moru. Namamila je djecu obmanjujućim obećanjima o kulama i gradovima na mjestu za koje je inzistirala da nema mjesta za nju, samo da bi kasnije izmanipulirala sina da je odveze kamo god je pokazala kao način za bijeg. U početku sam odlučila šutjeti, ali kasnije sam sa suprugom i djecom podijelila svoje namjere da posjetim Tursku.
Putovanje će biti sveobuhvatno, s raskošnim hotelom s 5 zvjezdica i ulazom u uzbudljivi aqua park. Žena dosljedno izražava svoju želju da nas prati. Koristim priliku da je ljubazno obavijestim da nisam zainteresiran za zajedničko ljetovanje, jer mi nije uputila poziv da je otpratim u Hrvatsku. Bila je prilično eksplicitna u pogledu svoje sklonosti društvu, a ja sam dao do znanja da ću, ako se odluči za Tursku, tražiti druge planove. Unatoč tome, čini se da se ja nekako smatram odgovornim za ono što se dogodilo.
DODATNI TEKST:
Istražite terapeutske prednosti određenih biljaka koje su se kroz povijest koristile u narodnim lijekovima za promicanje zdravlja gušterače. Gušterača, iako mala, igra vitalnu ulogu u zdravlju probavnog i endokrinog sustava obavljajući dvije bitne funkcije. Prvo, proizvodi enzime koji pomažu u probavi masti i proteina. Osim toga, proizvodi se inzulin koji igra ključnu ulogu u regulaciji razine glukoze. Kada gušterača ne funkcionira pravilno, sposobnost tijela da apsorbira vitalne hranjive tvari iz hrane je ometena.
Na zdravlje gušterače značajno utječu izbori prehrane i načina života. Iako je još uvijek potreban konačan dokaz, rane studije pokazuju da bi konzumacija određene biljne hrane mogla biti korisna za zdravlje gušterače. Preslica porijeklom iz Poljske bogata je silicijem, što je čini vrijednim resursom za popravak tkiva oštećenog pankreatitisom. Osim toga, istraživanje pokazuje da ekstrakt preslice može pomoći u regulaciji razine glukoze u krvi i podržati pomlađivanje gušterače.
Origano, poznat u tradicionalnoj medicini, koristi se za liječenje niza bolesti, uključujući dijabetes, zahvaljujući svojim visokim antioksidativnim svojstvima. Specifična studija otkrila je da origano može smanjiti učestalost hiperglikemije, što je ključna briga za osobe s dijabetesom tipa 2 koje imaju poteškoća u kontroli razine šećera u krvi.
Dokazano je da Haritaki smanjuje šanse za razvoj stanica raka. Nadalje, može usporiti napredovanje raka gušterače. Medicinski stručnjaci vjeruju da je ovaj učinak povezan s haritakijevom sposobnošću da pokrene apoptozu, prirodni proces koji omogućuje stanicama raka da odumiru bez oslobađanja štetnih tvari. Osim toga, haritaki može pomoći u regulaciji krvnog tlaka, što može pomoći u prevenciji bolesti srca i kardiovaskularnih problema. Istraživanje nevena pokazalo je da ekstrakt dobiven iz ove biljke ima i protuupalna i antivirusna svojstva. Španjolski istraživači otkrili su da ekstrakt nevena može potaknuti proizvodnju limfocita.
Štoviše, dokazano je da neven podupire regeneraciju tkiva gušterače, a lokalna primjena melema od nevena može učinkovito zaštititi od isušivanja kože. Što se tiče maslačka, studije su otkrile njegovu učinkovitost u inhibiciji rasta stanica raka. Istraživanje je pokazalo da korijen maslačka može poboljšati obranu tijela protiv stanica raka, dok istovremeno čuva zdrave stanice. Uz to, ispijanje čaja od maslačka pomaže u detoksikaciji probavnog sustava i potiče popravak i pomlađivanje oštećenog tkiva gušterače. Kada je riječ o promicanju zdravlja gušterače, senf je među najboljim izborima. Gorki korijen značajno pojačava rad gušterače i žuči.
Nadalje, neophodan je za održavanje zdravlja želučane sluznice i podupire oslobađanje enzima gušterače i probavnih sokova. Lišće stabla masline sve je više prepoznato po svojim ljekovitim svojstvima. Ovo lišće sadrži moćne spojeve koji pospješuju cirkulaciju krvi, čiste krvotok, smanjuju štetne slobodne radikale i pomažu u održavanju zdrave razine krvnog tlaka. Nadalje, listovi masline podržavaju funkcioniranje bitnih organa, uključujući jetru, štitnjaču i gušteraču.
Spojevi koji se nalaze u lišću masline imaju protuupalna svojstva, što ih čini korisnim za ublažavanje boli i oteklina povezanih s pankreatitisom. Osim toga, maslinovo lišće sadrži oleinsku kiselinu, važan element koji pomaže u smanjenju štetnih slobodnih radikala, čime se smanjuju šanse za stvaranje stanica raka. Sladić se često koristi u tradicionalnoj kineskoj medicini zbog svoje učinkovitosti u liječenju niza poremećaja gušterače. Njegova snažna protuupalna svojstva učinkovita su u ublažavanju nelagode i oteklina koje su tipično povezane s pankreatitisom.