– Haris Džinović u posljednjih par tjedana, uopšte se ne bavi svojom karijerom, nego se vodi bitka sa sada već bivšom suprugom. Podsjećamo, obzbnanio je vijest da se rrazvodi od Meline, supruge sa kojom ima dvoje djece. N kraju se ispostavilo da ga je varala jako dugo vremena.
Kako prenosi portal “Alo”, čini se da su informacije o Melininoj izvanbračnoj aferi već obišle brojne pojedince prije nego što su mediji saznali za skori razvod para. Šuška se da je Melina dulje vrijeme bila u vezi s uglednim poduzetnikom iz Beograda prije nego što je konačno otišla iz obiteljske rezidencije na Senjaku.
Povjerljivi izvor, koji je želio ostati neidentificiran, otkrio je da je Melinin dečko već bio poznat u susjedstvu i prije nego što se ona preselila u svoj stan. Navodno se Melina hvalila ljubavnom vezom te često spominjala partnera tijekom posjeta lokalnoj teretani. Nagađa se i da je njezin novopečeni suputnik ugledni poduzetnik, koji slovi za jednog od najtraženijih muškaraca u Beogradu.
Medijski i estradni krugovi bili su preplavljeni pozornošću i nagađanjima zbog ove situacije. Haris Džinović javno je optužio Melinu za prijevaru, što je dodatno potaknulo javnu raspravu oko njihovog razvoda i Melininih romantičnih eskapada.
BONUS PRIČA:
- Arnica montana, koja se obično naziva Arnica, popularan je lijek narodne medicine za pospješivanje zacjeljivanja rana. Ova biljka, koja doseže maksimalnu visinu od 60 cm, ima sitne listove i jarke žute ili narančaste cvjetove. Uspijeva na livadama i brdskim predjelima. Arnika u svom sastavu sadrži niz aktivnih spojeva poput eteričnog ulja, gorkih tvari, smole, tanina, kamfora, inulina, karotenoida, flavonoida i saharoze.
Izvanredna svojstva arnike uključuju njezinu sposobnost borbe protiv bakterija, gljivica i upala. Služi kao učinkovita obrana od štetnih mikroorganizama, inhibira rast bakterija i gljivica te potiče razvoj granularnog tkiva, što u konačnici ubrzava zacjeljivanje rana.
Primarna primjena ove biljke uključuje liječenje širokog spektra kožnih bolesti, uključujući infekcije, rane, opekline, ubode insekata, iščašene zglobove i modrice. U moderno doba, kreme za lice na bazi arnike stekle su priznanje za svoju učinkovitost u rješavanju problema s aknama. Osim toga, ova se biljka koristi za izradu tinktura, ulja i praha.
Čajne mješavine namijenjene ublažavanju upale grla često sadrže arniku kao jedan od sastojaka.
Arnika se može naći u raznim čajnim mješavinama koje su posebno osmišljene za ublažavanje simptoma povezanih s grloboljom, gnojnom anginom, bronhitisom, gripom, tifusom, infekcijom bubrega, glavoboljom, ubrzanim radom srca, nesanicom, nemirnim snom s noćnim morama, neurozom i histerija. Međutim, ključno je biti oprezan pri internoj konzumaciji arnike zbog njezinih snažnih učinaka. U većim koncentracijama, arnika ima potencijal izazvati trovanje, koje se može karakterizirati simptomima poput mučnine, povraćanja ili proljeva.
U narodnoj medicini koristi se svaki sastojak arnike, s posebnim naglaskom na izvrsne ljekovite cvjetove koji se brižno skupljaju u razdoblju cvatnje.
- Za liječenje rana i raznih stanja kože, jedna metoda korištenja arnike uključuje stvaranje melema od njezinih cvjetova. Postupak se sastoji u tome da se jedna velika žlica suhih cvjetova pomiješa s 2,5 dl prokuhane vode. Nakon 10-minutne infuzije dodaje se dodatnih 2,5 dl vode, čime se dobiva melem spreman za upotrebu. Za nanošenje melema namočite čisti rupčić ili komad gaze i pokrijte zahvaćeno područje kože. Preporuča se držati oblog na mjestu minimalno 30 minuta, a ovaj postupak se može ponoviti više puta tijekom dana. Ova aplikacija ne samo da ublažava bol i dezinficira površinu, već također pomaže u regeneraciji kožnog tkiva, ovisno o konkretnom problemu. Međutim, važno je izbjegavati korištenje većih koncentracija arnike kako bi se spriječila pretjerana iritacija kože.