Kad sam imala 17 godina, majka me rodila i odlučila dati na usvajanje. S 20 godina sam je našao, ali mi je odmah rekla “Zaboravi me!” Izrazila je da je moj muž jaka osoba i da bi me ostavio kad bi saznao za moje postojanje. Godinu dana kasnije, njezin se muž pojavio na mojim vratima nakon što me je pronašao. Shvativši da su sve informacije koje mi je majka dala bile potpuno lažne, moj život je bio bačen u haos.

  • Otkrio je da je čuo privatni razgovor moje majke i njezine majke, tijekom kojeg je saznao da ja postojim kao njezina kći. Kad joj je na to skrenuo pozornost i zamolio je da mi se još jednom obrati, bezosjećajno je odbila njegov zahtjev i izjavila da sam za nju “mrtav”. Motiviran željom da me locira, angažirao je istražitelja koji me naposljetku uspio pronaći. Želio se povezati s prvim djetetom svoje supruge. Stvarnost me je tako snažno pogodila da sam se počeo tresti. Kratko vrijeme kasnije, zatekla sam se ukočena u nevjerici kad mi je dao veliku omotnicu.

U njemu su bile fotografije njegovih dviju kćeri — mojih polusestara, za čije sam postojanje tek saznala. Uz slike je priložio i značajnu svotu novca, svjestan da mi je hitno potreban. Zagrlila sam ga dok su mi suze tekle niz lice. Uvjeravao me da sam uvijek dobrodošla da upoznam svoje sestre, iako me se majka i dalje držala podalje. Jedan od najljubaznijih postupaka koje sam ikada doživio došao je od njega. U tom mi je trenutku pomogao shvatiti pravo značenje imati oca, unatoč tome što nikad nisam poznavao svog vlastitog.

DODATNI TEKST

Smrzavanje je proces u kojem se tečna supstanca pretvara u čvrsto stanje uslijed smanjenja temperature. To je fizički proces koji nastaje kada temperatura padne ispod tačke smrzavanja tečne supstance, što dovodi do toga da se molekuli te supstance usmere i formiraju čvrstu strukturu. Najpoznatiji primer smrzavanja je voda, koja se pretvara u led kada njena temperatura padne ispod 0°C (32°F).

  • Jednostavno rješenje, temeljeno na tradicionalnoj ruskoj metodi koju koriste vojnici, može pomoći u održavanju topline u vašim stopalima tijekom iznimno hladnog vremena. Ovaj pristup podrazumijeva izradu “uradi sam” “izolacije” za vašu obuću. Za početak, važno je izbjegavati uske cipele ili čizme u teškim zimskim uvjetima; po mogućnosti bi trebali biti barem pola broja veći. Tijesne cipele ograničavaju protok krvi i eliminiraju zračni sloj koji sprječava stopala da imaju potreban prostor za “disanje”. Važno je zapamtiti da su vam stopala suha kako biste izbjegli ozebline, što uključuje sprječavanje znojenja. Za održavanje suhoće preporuča se nanijeti antiperspirant na obje noge prije obuvanja.

Osim toga, mnoge trgovine cipelama nude vodootporni sprej koji štiti cipele i čizme od vlage, prljavštine i snijega – mudro je ulagati u ovaj proizvod. Nadalje, postoji jednostavna, brza i pristupačna tehnika koju koristi ruska vojska koja eliminira potrebu za zimskim uvjetima i koja se pokazala učinkovitom. Točnije, dodatni sloj mora biti postavljen ispod originalnog uloška čizama, idealno izrađenog od kuhinjske aluminijske folije. Kao alternativa, može se odlučiti za specijaliziranu reflektirajuću aluminijsku foliju koja se može naći u trgovinama hardverom, a koja nudi još više prednosti.

Ipak, dovoljna je i obična folija. Samo nacrtajte obris izvornog umetka na foliji i izrežite ga. Ključni korak uključuje postavljanje folijskog uloška ispod običnog uloška, ​​jer je svrha folije spriječiti hladnoću da dopre do stopala. Ako je ovaj raspored obrnut, može doći do kondenzacije, što rezultira znojenjem i parom na nogama, piše Blic Žena. Izvrsna preporuka je da originalni uložak zamijenite novim od filca. Iako ovaj korak nije potreban, on će povećati učinkovitost ove metode.

Preporučeno