Nerijetko se na kadama i zidovima nakupljaju mrlje, osobito u teško dostupnim kutovima. Ovi kutovi su posebno osjetljivi na privlačenje plijesni i plijesni, što ih čini još težim za čišćenje. Tradicionalni alati za čišćenje kao što su spužve i četke neučinkoviti su u dosezanju svih područja uglova. Dok je prskanje sredstva za čišćenje kade i pločica po uglovima donekle učinkovito, ono često sklizne. Kako biste uklonili plijesan s rubova, sredstvo za čišćenje potrebno je držati što dulje na površini. Tu dobro dolaze kuglice od vate. Ako ih postavite u kutove gdje se zid spaja s pločicama, možete ih obilato poprskati sredstvom za čišćenje na bazi izbjeljivača. Ova metoda, zajedno sa posebnim postavljanjem pamučnih kuglica, vrlo je učinkovita u uklanjanju plijesni i plijesni iz kade.

Za optimalne rezultate ostavite zahvaćeno područje nekoliko sati, najbolje preko noći. Nakon tog vremena navucite par rukavica i uklonite vatu, zatim isperite površine toplom vodom. Ovo bi područje trebalo izgledati besprijekorno, ali ako nije, ponavljajte postupak dok se ne ukloni sva plijesan. Preporuča se da se ovaj postupak ponavlja jednom mjesečno kako bi se spriječio razvoj plijesni u kupaonici. U nekim slučajevima, plijesan se može proširiti izvan rubova pločica, čineći pamučne kuglice neučinkovitima. Međutim, umjesto njega može se koristiti toaletni papir jer se može oblikovati u bilo koji oblik. Kada započnete organizirati kupaonicu, važno je postaviti jasan cilj: stvoriti svijetao, čist i uglađen prostor.

Nakon što odredite ovaj cilj, započnite s odbacivanjem svih nepotrebnih predmeta u kupaonici, uključujući kozmetiku, ručnike i kućne ogrtače koji zauzimaju prostor. Nakon što ste eliminirali sve nepotrebne predmete, nastavite s čišćenjem svih površina, uključujući radne površine, police, ladice, stakla i prozore. Ako sredstvo za čišćenje treba stajati u WC školjci ili umivaoniku, ostavite ga tamo i odvojite vrijeme da sortirate predmete koje ste izvadili iz kupaonice. Nije ugodno oku imati hrpu proizvoda uokolo, stoga je to savršena prilika da pregledate rok trajanja kozmetičkih proizvoda i odbacite one koji su prazni ili neiskorišteni.

Prije nego sve vratite natrag, provjerite jesu li sve površine čiste od prašine. Pravilan postupak uključuje brisanje ogledala, čišćenje slavine i sudopera. Ovo je pola puta i trebalo bi više od sat vremena. Konačno, organizirajte i vratite sve na svoje mjesto. Važno je osigurati da perilica ne bude pretrpana s previše proizvoda, te da su raspoređeni na jasan i vidljiv način. Nakon što su proizvodi posloženi, preporuča se obrisati sve površine suhom krpom kako bi se spriječilo stvaranje mrlja od vode.

Preporučeno