Od kako je krenula pandemija korona virusa, cijeli svijet je krenuo da bježi iz gradskih centara te su sve više i više svoj mir tražili u prirodi. Samim time i cijene nekretnina, kao i zemlje su otišle jako visoko, ali opet, imamo jaki procenat osoba koji teže ka tome. Međutim, mi danas govorimo o jednoj milionerki, koja je cijeli svijet ostavila iza sebe, i sada živi na totalno čudnom mjestu. 

Nakon što je stekla bogatstvo, Kaitlin Pajl svjesno je odlučila napustiti svoj raskošni životni stil i prigrliti život digitalnog nomada.

U dobi od 36 godina prethodno je bila vlasnica uspješne lektorske tvrtke, a njezino bogatstvo procjenjuje se na gotovo 3,7 milijuna eura.

Prije razvoda sa suprugom je živjela u raskošnoj osmokatnici na Floridi. Međutim, donijela je životnu odluku da krene novim putem i proda svoju tvrtku. Raskošnu vilu, za čije je održavanje prije plaćala oko 165 tisuća eura godišnje, sada iznajmljuje preko agencije po mjesečnoj cijeni od 33 tisuće eura.

Uz kupnju kombija koji košta 81 tisuću eura i dodatna ulaganja od gotovo 94 tisuće eura za njegovu obnovu, Pajlin trenutni životni stil vrti se oko istraživanja golemih krajolika Amerike, bavljenja aktivnostima na otvorenom poput planinarenja i uranjanjem u čuda prirode. . Istovremeno, zarađuje za život radeći na daljinu kao life coach.

Caitlin, koja nimalo ne žali zbog svoje odluke koja joj je promijenila život, s entuzijazmom izjavljuje: “Ovo je bio najveći izbor koji sam ikad napravila! U svom novostečenom životu imam slobodu organizirati vlastite uzbudljive eskapade. Moje unutarnje dijete je presretno!” U prošlosti se Caitlin prepustila višestrukim raskošnim odmorima godišnje, što je bio neodrživ način života. Međutim, sada uživa u dnevnoj potrošnji od 18 do 28 eura, živeći život za kojim je oduvijek žudjela. Bez ikakve namjere da se odrekne svog nomadskog načina života, Caitlin ostaje odlučna u svojoj potrazi za avanturom. I to nije sve; još jedna zadivljujuća priča čeka. Ulazi Lase Stoli, mladi programer koji je krenuo na jedinstveno putovanje u dobi od 16 godina, odlučivši živjeti u vlakovima. Svaki dan, Lase uživa u prvoklasnom smještaju, uživajući u doručku u salonu i pronalazeći utjehu u spavaćim kolima svake večeri. Ovom njemačkom koderu ovaj nekonvencionalni pristup služi kao očaravajuće sredstvo za istraživanje svijeta.

Lase Stoli, digitalni nomad, odlučio je vlakove učiniti svojim domom i krenuti na nevjerojatno putovanje Njemačkom, prelazeći otprilike 1000 kilometara svaki dan vlakovima Deutsche Bahna. Iznenađujuće, nalazi se kako uživa u razini udobnosti koja nadilazi očekivanja, prepuštajući se prvoklasnom smještaju, nadoknađujući san tijekom noćnih vožnji, pa čak i uživajući u doručku u luksuznim DB salonima. Za održavanje osobne higijene koristi javne bazene i rekreacijske centre za tuširanje. Ovaj nekonvencionalni stil života omogućen je korištenjem neograničene godišnje željezničke karte, što mu omogućuje da prihvati nomadski život bez fiksne adrese. Unatoč nedostatku stalnog doma, u ovakvom načinu života nalazi veliko zadovoljstvo koje često dijeli sa svojim čitateljima na svom blogu prigodnog naziva “Život u vlaku”. U dobi od 16 godina, sa školom iza sebe i cijelim svijetom na dohvat ruke, donio je hrabru odluku da se upusti u ovaj životni stil usmjeren na vlak.

Lase Stoli, digitalni nomad, proteklih je godinu i pol proveo boraveći u vlaku. Kad padne noć, on mirno spava u vlaku Intercity Express (ICE) u pokretu, a kad sunce izađe, zauzima svoje mjesto za stolom među suputnicima, marljivo programirajući. Njegovo ga putovanje vodi od jednog kutka nacije do suprotnog, dopuštajući mu da temeljito istraži cijelu Njemačku.

U zreloj dobi od 16 godina napravio sam hrabar izbor da vlak bude moj dom. Dok su moji školski dani bili u prošlosti, osjećao sam kako me cijeli svijet poziva da istražim njegova čuda. I tako sam u ljeto 2022. donio odvažnu odluku prihvatiti život lutanja, oprostiti se od roditelja, naše kuće u Schleswig-Holsteinu i krenuti u nesvakidašnju avanturu.

“Kad imam želju posjetiti obalu, odlučujem se za jutarnji vlak koji vozi prema sjeveru. Ako žudim za živahnom energijom užurbane metropole, tražim prijevoz do Berlina ili Münchena. Alternativno, biram brzi vlak za Alpe za pomlađujuću planinarsku avanturu. Koristeći pogodnosti aplikacije, bez napora dogovaram svoje sljedeće putovanje navečer, dopuštajući mi da mirno spavam dok me vlak brzo nosi do željenog odredišta. Bez stalnog prebivališta, sam vlak postaje moja draga kući”, podijelio je s Business Insiderom. Ovakav nekonvencionalan način života Laseu donosi godišnji trošak od oko 10 tisuća eura.

Kako bi održao svoju rutinu, mora osigurati da se svake večeri bez greške ukrca na noćni vlak. U slučaju da mu se okolnosti ne slože u prilog, prisiljen je promijeniti svoj raspored zbog iznenadnog izostanka vlaka. Uvjeravanje njegovih roditelja zahtijevalo je znatne napore, ali nakon što su shvatili da je to zakonit način za njega da nastavi svoj životni stil, pristali su.

Preporučeno