– Za ovaj vikend spremili smo vam jednu jako zanimljivu priču i savjet, a koji je povezan sa kućnom higijenom. Naime, čišćenje laminata i parketa, zna da bude jako neugodno, pogotovo ako se zapusti i ne čisti se na vrijeme….

Nakon duljeg boravka u kući s parketom vrlo je vjerojatno da ste na površini naišli na ružne ogrebotine. Čak i blagi pritisak pokretnih predmeta kao što su stolci ili komode mogu ostaviti vidljive tragove koji ostaju. Nađete li se s vidljivim ogrebotinama na području koje se ne može sakriti, nema razloga za brigu. Inventivna domaćica na TikToku otkrila je pametno rješenje o kojem možda niste razmišljali. Ova inovativna tehnika, poznata kao “Caku”, koristi predmete koje vjerojatno već imate u svom domu. Dok je najizravnije rješenje postaviti tepih ili prostirku preko pogođenog područja, što učiniti kada to nije opcija? Upravo se tada ovaj manje poznati trik pokazuje korisnim.

Video je podijelila osoba koja koristi ovu mrežu, gdje su prikazali svoje eksperimente s raznim “rješenjima” za ove mrlje. Pojedinac je tvrdio da su pronašli dokaze koji ukazuju na to da trljanjem oraha na ogrebotine one mogu nestati. Nakon pokusa s pekan orahom, orasima i pistacijama, zaključeno je da je izvorno rješenje dalo najbolje rezultate. Tragovi ogrebotina u potpunosti su nestali, ne pokazujući nikakav znak njihovog prijašnjeg postojanja. Na ovoj je platformi objavila video koji je prikupio milijune gledatelja, očarao mnoge i inspirirao ih da i sami isprobaju trik s grebanjem poda.

Prešavši milijun pregleda, video je brzo postao viralan, osvojivši srca online zajednice. Usred tog entuzijazma, netizen se revno uključio u razgovor, nudeći oštroumnu analizu razloga uspjeha štosa. U svojoj je objavi spomenuo da je ogrebotina na drvu samo površinska. Dodatno, istaknuo je da nanošenje orahovog ulja ne samo da hidratizira drvo, već i vraća njegov izvorni izgled.

DODATNI SADRŽAJ

Šarlah uglavnom pogađa djecu od 5 do 15 godina. Ova posebna bakterijska infekcija cilja na nepčane tonzile, čineći djecu posebno ranjivom. Zbog njegove sposobnosti da šteti srcu i raznim drugim organima, pravodobno i učinkovito liječenje antibioticima je ključno. Što je zapravo šarlah, i što dovodi do njega? Infekciju uzrokuje bakterija Streptococcus pyogenes. Tipično, simptomi se sastoje od vrućice i grlobolje. Nadalje, nespecifični znakovi poput kožnog osipa koji može pokriti cijelo tijelo i crvenog jezika nisu obično povezani s drugim infekcijama krajnika. Nekad se smatrala ozbiljnom bolešću, ali je ozbiljnost ove infekcije smanjena zbog napretka medicine i liječenja antibioticima. Unatoč tome, ako se ne liječi, šarlah može dovesti do težih komplikacija koje mogu utjecati na srce, bubrege i dodatne organe.

Prepoznavanje šarlaha: kojih simptoma trebate biti svjesni? Vidljivi fizički pokazatelji koji bi mogli upućivati ​​na postojanje šarlaha sastoje se od: Crvenog osipa koji podsjeća na opekline od sunca i grub je na dojam; obično počinje na vratu ili licu prije nego što se proširi na torzo, ruke i noge. Kada se pritisne upaljena koža, svijetlo crvene linije postaju vidljive na zahvaćenom području. Područja kao što su prepone, ispod pazuha, laktovi, koljena i vrat često pokazuju intenzivniju nijansu crvene od drugih regija zahvaćenih osipom. Lice također pokazuje značajno crvenilo, praćeno svjetlijim prstenom oko usana.

Osim toga, jezik može biti kvrgaviji i crveniji, nalik na bobicu, a često je prekriven bijelim naslagama u početnim fazama bolesti. Osip, alergija. Slika: Profimedia. Drugi pokazatelji šarlaha uključuju simptome poput vrućice (38,0 C ili više), izrazito bolno i crveno grlo (koje ponekad može imati bijele ili žućkaste mrlje), poteškoće s gutanjem i osjetljivi natečeni limfni čvorovi na vratu na dodir. Dodatni simptomi mogu se sastojati od mučnine ili povraćanja, bolova u trbuhu, glavobolja i općih bolova u tijelu.

Preporučeno