– Nekada kada legnemo da spavamo, san jednostavno neće na oči. Što se više trudimo, onda ide sve teže i teže. Pilule za spavanje su definitivno prvo riješenje, međutim, ne toliko zdravo. Danaas donosimo jedan prirodan trik….

Česti nedostatak vitamina povezan je s nekoliko zdravstvenih komplikacija, iako se veza između nedostatka vitamina i lošeg sna većinu vremena zanemaruje. Sve veći broj aktualnih istraživanja počinje povezivati ​​vitamine s procesom spavanja. Prema Leafu, neuroznanstveniku i liječniku, psihološki problemi i stres mogu spriječiti apsorpciju hranjivih tvari u tijelu.

To zatim može dovesti do petlje lošeg mentalnog zdravlja koja uzrokuje više problema s mentalnim zdravljem zajedno s fizičkim simptomima koji ubrzo slijede zbog neadekvatne apsorpcije hranjivih tvari od strane bolesnog mentalnog stanja, što zatim dodatno pogoršava loše mentalno stanje, tj. gubi kontrolu sve dok čovjek se oslobađa iz ovog ciklusa koji počinje iznova onog trenutka kad pustiš da opet sklizne… Rekao je: “Um pokreće ono što se događa u probavnom sustavu. Najveći dio učinkovitosti hranjivih tvari kontrolira mjesto na kojem se osoba nalazi”, izvještava Bustle. Također, za brigu o mentalnom zdravlju i kvalitetnom snu više su od vitamina. Ironično, neki vitamini kada se pretjerano unose mogu pogoršati probleme sa spavanjem.

S druge strane, kada se uzimaju u odgovarajućim količinama, oni su povoljni. To je dovelo do toga da su liječnici predložili sedam loših kvaliteta sna. Vitamin D Tijelo prirodno proizvodi vitamin D kada je izloženo sunčevoj svjetlosti. Također se može dobiti putem prehrambenih izvora kao što su riba i određeni mliječni proizvodi. Istraživanja pokazuju da nedostatak vitamina D može uzrokovati poremećaje spavanja.

Stoga, ako nemate dovoljno sunčeve svjetlosti, morate napuniti svoje vitamine. 2. Vitamin C Vitamin C nije odličan samo za prehlade, već i za hormone stresa i poteškoće sa spavanjem koje smanjuje djelovanjem na razinu kortizola. Naranče nisu jedini izvor vitamina C; drugi dobri izvori su brokula, kelj, paprika i jagode. Slika U posljednjih 70 godina ovih 7 područja doživjelo je velike promjene posvuda osim ovdje: Kalcij je treći. Vjerojatno bi ideja o uzimanju čaše toplog mlijeka prije spavanja mogla biti valjana. Studije pokazuju da kalcij doseže vrhunac tijekom REM faze sna. REM je najdublja faza sna povezana sa sanjanjem.

  • Mineral koji pomaže u proizvodnji melatonina objašnjava zašto hrana bogata kalcijem pomaže spavanju. 4. Vitamin B12 Biljna prehrana, osobito ako je slijede vegani i vegetarijanci, skreće pozornost na unos vitamina B12 budući da se ovaj nutrijent uglavnom nalazi u proizvodima životinjskog podrijetla. Nedostatak vitamina B12 može imati za posljedicu poremećaje poput nesanice, depresije ili kroničnog umora. Ako imate bilo koji od ovih simptoma nakon što ste postali vegan ili vegetarijanac, razmislite o nekim vitaminskim dodacima prehrani.

5. Magnezij Nedostatak magnezija može dovesti do poremećaja sna; pacijenti koji imaju probleme sa spavanjem kao što su nesanica, prekomjerna potrošnja i depresija prije svega pogoršavaju situaciju. Visok sadržaj magnezija povezan je s kvalitetnijim snom tijela i optimalnom kontrolom stresa. Uobičajeni unos ovog esencijalnog minerala hranom uključuje tamnozeleno lisnato povrće, orašaste plodove, sjemenke i tamnu čokoladu.

6. Vitamin B6 važan je u pretvorbi triptofana u serotonin — koji je potreban za regulaciju raspoloženja i razine melatonina — nedostatak vitamina B rezultira lošom kvalitetom sna, a može se dobiti i prirodnim putem iz hrane poput slanutka, lososa, lubenice i špinat. 7. Melatonin Tijelo samo proizvodi melatonin, ali postoje mnoge stvari koje mogu inhibirati njegovu proizvodnju. Prirodni izvori melatonina uključuju goji bobice, ananas i orahe; razine se također mogu povećati tehnikama opuštanja.

Preporučeno