– Danas malo govorimo o paradajzu, koji je već počeo da se pojavljuje na tezgama na lokalnim tržnicama. Jako je ukusan, pun je vitamina, dobar je za imunitet i može se spremati na jako puno načina. 

U današnjem izdanju imamo posebnu poslasticu za vas – recept koji je prenio iskusni vrtlar, izvorno objavljen u starinskim novinama. Kad smo slučajno naišli na ovaj dragulj, obratili smo se iskusnim uzgajivačima koji ne samo da su potvrdili njegovu učinkovitost, već su svoje izvanredne žetve rajčica pripisali upravo ovom receptu. Upute za ovo jelo su jednostavne. Da biste napunili kantu od 3 litre, jednostavno ulijte otprilike 2,6-2,7 litara vode, po mogućnosti neklorirane ili čak kišnice.

  • Zatim dodajte 100 grama kvasca otopljenog u toploj vodi – u slučaju da kvasac nije lako dostupan, moguće ga je napraviti u udobnosti vlastitog doma. Sastojke dobro promiješajte, a zatim smjesu prekrijte slojem gaze. Preporučljivo je povremeno promiješati smjesu tijekom cijelog procesa. Nakon završetka procesa fermentacije, otopina se priprema za upotrebu. Za pripremu otopine potrebno je jednu šalicu mješavine razrijediti u 10 litara vode, a zatim jednom litrom dobivene otopine lagano preliti jednu biljku.

Tijekom ljetne sezone preporuča se zalijevati svaku biljku otprilike tri puta za optimalan rast i zdravlje. Možete očekivati ​​da će ishod biti neizmjerno ispunjavajući, iskustvo koje će vas obogatiti kao nijedno drugo koje ste ikada imali. Možemo očekivati ​​da će plodovi biti obilni, sočni i velike veličine. Jedna od najvećih prednosti primjene ove metode je ta da će biljke imati sposobnost podnijeti povišene temperature tijekom ljetnih mjeseci.

Nekoliko uzgajivača je izvijestilo o izvanrednim uspjesima, čak su uspjeli dati urod rajčice i do listopada, unatoč nepovoljnim uvjetima koje karakterizira hladno i kišovito vrijeme. Generacijama su se iskusni vrtlari oslanjali na jednostavan, ali učinkovit savjet: dodavanje sastojka iz vrta kvascu povećava njegovu moć. Ova provjerena metoda pokazala se dragocjenom tajnom u vrtlarstvu. Ovaj izvor hrane opskrbljuje ih esencijalnim nutrijentima potrebnim za njihov rast i sposobnost reprodukcije. Uz izvanredne rezultate, primjenjujem ga na rajčice, krastavce i paprike u svom vrtu. Kakav je proces stvaranja gnojiva?

Napravite slojeve slažući ih u kantu od emajla ili plastike. Zatim pažljivo dodajte vodu u kantu, pazeći da razina vode bude otprilike 10-15 cm ispod ruba. Na kraju napravimo mjesta za smjesu kvasca koja će se dodati. Umak se priprema prema sljedećim koracima: Za smjesu pomiješajte 200 grama tople vode s 2 žlice suhog kvasca, 2 žlice šećera i malo finog brašna. Za optimalne rezultate preporuča se pripremiti flaster ujutro i nakon toga ga staviti.

Smjesu dobro sjediniti s vodom nalivenom koprivom. Ostavite kombinaciju da se odmori neko vrijeme. Izložio sam ga suncu do podneva, a zatim sam ga premjestio u sjenu. Spaljivanje izravno pod užarenim ljetnim suncem nije idealno za smjesu. Stoga ovo mjesto nudi savršenu priliku za sunčanje na jutarnjem suncu i traženje utočišta od popodnevne vrućine u ugodnom hladu. Preko smjese stavite pokrov. Svakodnevno se uključujemo u čin stapanja. Konačna kombinacija ima tamnu nijansu, nalik nijansi koja je gotovo crna.

Nakon nekoliko dana ovaj će hranjivi preljev biti potpuno pripremljen i spreman za uživanje. Za izradu gnojiva pažljivo se pripremi mješavina od 10 litara vode i pola litre gnojiva. Svaki grm dobije litru mješavine kada ga zalijemo. Korištenjem ovog gnojiva možete pospješiti rast biljaka, pospješiti rodnost, zaštititi se od bolesti i osigurati cjelovitu ishranu vaših biljaka. Što se tiče krastavaca, paprike i rajčice, to uključujem u svoju rutinu svaka tri tjedna. Tijekom sezone obično zalijevam svoje biljke otprilike 3-4 puta.

Preporučeno