Snežana Berić, poznata kao Ekstra Nena, retko se pojavljuje na televiziji jer se poslednjih godina posvetila profesorskoj karijeri. U centru pažnje javnosti našla se tokom razvoda od Miroljuba Jevtića.

  • Tijekom 1990-ih Ekstra Nena se pojavila kao istaknuta glazbena zvijezda, no došlo je vrijeme kada se potpuno povukla iz javnosti. Svoj romantični život skrivala je od medija i rijetko je iznosila detalje vezane uz svoj privatni život.

    Ono što je, međutim, sigurno jeste da se 2009. godine udala za dr Miroljuba Jevtića, zamenika direktora “Železnica Srbije”. Svi su ostali zatečeni kada je otkrila da je do braka došlo samo osam dana nakon što su se upoznali.

Danas smo se sreli, vidjeli nakon sedam dana, a osmog dana smo donijeli odluku da se vjenčamo. I vjenčali smo se. Ne mogu tvrditi da mi se posebno svidjela njegova kosa ili visina… Ne! Ono što sam osjećala je da je on netko s kim želim provesti život. Prijatelj je primijetio: “Sličiš na latino seriju.” To je točno. Sada nemam više briga. Imam zaštitara. Jednostavno je moja odgovornost uključiti se u život i truditi se biti bolji nego što jesam. Suprug mi je prioritet! U razgovoru sve ravnopravno dijelimo. Doktorirao je promet i menadžment i redoviti je profesor na Sveučilištu, ali meni njegova struka nije daleka. Bavim se i akademskim radom, ispričala je tada Nena za “Illustrovanu politiku”.

Ipak, njihov brak trajao je kratko, završio je za manje od godinu dana, a konkretni razlozi njegovog raspada ostali su nepoznati javnosti.“Bila sam u braku, doduše kratko, jer smatram da je najbolje da se raziđemo kad ne štimamo”, rekla je Ekstra Nena u emisiji “Iz profila.Više od desetljeća radio je kao profesor menadžmenta na sveučilištu. Sebe smatra učinkovitim edukatorom jer je njezin primarni cilj osigurati da učenici ne samo nešto nauče nego i da ostanu angažirani, a ne frustrirani.

BONUS TEKST:

Školjke su fascinantna i raznovrsna stvorenja koja pripadaju klasi mekušaca (Mollusca), poznatoj po organizmima sa mekim telima. Najpoznatije školjke su one koje imaju spoljašnju, tvrdu ljušturu sastavljenu od dva dela – tzv. ventralni i dorzalni ventil, koji su povezani zglobom. Ta karakteristična struktura pruža im zaštitu od predatora i spoljašnjih uticaja, dok im omogućava da se prilagode različitim staništima.

Školjke žive u različitim vodenim ekosistemima – od plitkih obalnih područja mora, preko reka i jezera, do dubokih okeanskih dna. Postoje hiljade vrsta školjki, od kojih su najpoznatije ostrige, dagnje, kapice i školjke s biserima. Svaka vrsta ima specifične adaptacije koje joj omogućavaju da opstane u svom specifičnom okruženju.

Jedna od ključnih osobina školjki je njihova sposobnost filtriranja vode. Mnoge vrste školjki, poput dagnji, ostriga i kapica, filtriraju velike količine vode kroz svoje telo, hraneći se mikroskopskim planktonom i organskim česticama koje nalaze u vodi. Ovaj proces pomaže u prečišćavanju vode, jer školjke uklanjaju nečistoće i tako doprinose zdravlju vodenih ekosistema. Zbog toga su školjke često označene kao prirodni “filteri” mora i okeana, čineći ih izuzetno korisnim za održavanje ekološke ravnoteže.

Pored ekološke uloge, školjke su važan izvor hrane za ljude. U mnogim delovima sveta, posebno u obalnim područjima, školjke su cenjena delicija. One se konzumiraju kuvane, pečene ili sirove, kao što je slučaj s ostrigama, koje su poznate po svom specifičnom ukusu. Neki narodi su vekovima koristili školjke kao osnovnu namirnicu, a mnoge vrste školjki su danas značajan deo svetske gastronomije. Na primer, francuska kuhinja je poznata po svojim specijalitetima od dagnji i kapica, dok su ostrige visoko cenjene u mnogim zemljama.

Preporučeno