U martu 1998. godine, desetogodišnja Nataša Kampuš iz Beča nestala je. Policija je intenzivno radila na njenom pronalasku, proširujući istragu i na inostranstvo. Osam godina kasnije, Nataša je pronađena živa, a istina o njenoj otmici postala je svetska senzacija. Međutim, mnogi su sumnjali u verodostojnost njene priče.

Što se dogodilo s Natašom Kampuš?2. ožujka 1998. Wolfgang Priklopil oteo je Natašu Kampuš s bečkih ulica dok je išla u školu. To je dovelo do jedne od najvećih akcija potrage za nestalim osobama u Austriji, ali nije urodila plodom.

Nakon dojava da su Natašu vidjeli kako dvojica muškaraca uvlače u bijeli kombi, potraga se usredotočila na vlasnike kombija. Čak su i njezinog otmičara uzeli u obzir kao jednog od tih vlasnika i otišli ga posjetiti. Zadovoljili su se, međutim, njegovim objašnjenjem za alibi i nisu ga dodatno pritiskali kao osumnjičenika. Natašu su držali u tajnom podrumu bez prozora u Priklopilovoj kući u Štraßhofu, sjeveroistočno od Beča.

Fizički ju je i seksualno zlostavljao i isprva joj ni pod kojim uvjetima nije dopuštao da izađe iz podruma. Na kraju joj je dopušten pristup drugim dijelovima kuće i natjerana da kuha i čisti za otmičara. Tada joj je počeo donositi knjige i puštati radio i nije mu smetalo da ona nastavi školovanje.Naposljetku je Priklopil pristao pustiti Natashu na odmor s njim, iako je ona tvrdila da ju je promatrao kao jastreb i nije joj ostavljao nikakvu priliku za bijeg.

Bilo je to u ranim poslijepodnevnim satima 23. kolovoza 2006., kada je osamnaestogodišnjoj Natashi dopušteno odšetati do ulazne kapije Priklopilove kuće kako bi usisala njegov automobil.Kada je uzeo telefon, udaljio se od usisavača prema vratima, ostavivši Natašu samu ispred kuće. Nataša je ostavila usisivač da radi i otišla kod nekih susjeda da im kaže tko je.Ubrzo je stigla policija i nakon dugih osam godina Nataša je vraćena obitelji.

Kako je Nataša sve to podnijela?Nataša je kasnije to vprasanje opravila s riječima: “Res je, da sam se ja oglasila glede te teme, jer me zanima biologija i mene zanima clovekov organizm. Ampak nema nikakve veze s tabom.” Ko so ji kasnije nasli knjige o izrocitvi v kleti, tvrdila je, da so tamo samo zaradi toga, ker jih je bil notri postavio Priklopil in da ona nikdar ni bila noseca. Kaj zdaj pocne Nataša Kampus?

Nataša je ispričala da ju je oteo Wolfgang Priklopil kako bi umjesto njega obavljala kućanske poslove.Također joj je rasporedio svaki dan kako bi svi kućni poslovi bili dovršeni, a u isto vrijeme mogla nastaviti s učenjem. Od TV-a do knjiga i časopisa, kasnije je udovoljavao Natašinim traženim narudžbama, nakon što joj je priskrbio one s radiom, puno neprikladnih darova uključujući i igrice.

No, iako je Nataši omogućen dio luksuza koji je tražila, pa je na kraju i izašla u vrt, strani mediji prenose da je djevojka od Priklopila doživjela strahovito nasilje. Navode da je jedan od njegovih motiva da ju je oteo bilo njegovo divljenje Hitleru: želio je da se ona osjeća kao žrtva nacista. U izjavi nakon bijega Nataša je rekla: “Dao mi je malo hrane, malo odjeće, ponižavao me, puštao me da radim težak posao i obrijao mi je glavu. Divio se Adolfu Hitleru i želio je da se osjećam kao žrtva nacizma.”

Natascha je imala tajni dnevnik, ispisan na toaletnom papiru, koji je dobro skrivala od Priklopila. Pisalo je: “Najmanje 60 udaraca u lice. Deset do 15 mučnih udaraca u glavu. Jedan udarac punom težinom u moje desno uho.” Nataša je uvijek demantirala glasine da ima bebu od otmičara. Procurili dokumenti o njezinim mukama uključuju intervju s liječnikom koji ju je pregledao kad je pronađena – navodno pitajući koliko dugo nakon poroda možete znati je li žena trudna.

Kasnije je Nataša to pitanje opravdala riječima: “Istina je da sam pitala o ovoj temi jer me zanima biologija i zanima me ljudsko tijelo. Ali to nema nikakve veze sa mnom osobno”. Kad su knjige o trudnoći pronađene u njezinu podrumu, sugerirala je da ih je tamo možda stavio Priklopil, tvrdeći da ona sama nikada nije bila trudna.

Što sada radi Nataša Kampus?Shvativši da se njegovo hapšenje sprema, Priklopil je pobjegao iz kuće naletjevši na Natašin automobil pun usisavača. Policija je kasnije pronašla napušteni automobil, a gospodin Priklopil je nastavio hodati ili bježati pješice od njih sve dok nije došao na stanicu Vienna Nord u Beču, nakon čega je počinio samoubojstvo skočivši pod vlak.

Ona posjeduje kuću svog otmičara i unatoč tome što ne živi tamo, plaća sve račune i održavanje. Ona izvještava da je kuća bila glavni dio njezinih tinejdžerskih godina i vraća se s vremena na vrijeme kako bi potvrdila da nije vandalizirana niti neupotrebljiva za stanovanje. Što je s Volgangom Priklopilom?

Wolfgang Priklopil se ubio na dan bijega Nataše Kampuš. Shvatio je što bi se dogodilo da ga uhvate i baci pod vlak.Znajući da se bliži vrijeme uhićenja, Priklopil je pobjegao pokraj kuće u Natašinom automobilu za usisavanje. Policija je kasnije pronašla napušteno vozilo. Nastavio je bježati pored policije pješice sve dok nije stigao do Vienna Nord u Beču, gdje se bacio pod vlak i umro.

Kada je njegova smrt objavljena i emitirana na radiju, Nataša je plakala satima. Njezina je majka tvrdila da je njegovu sliku zadržala i nakon njegove smrti jer je, prema tim nagađanjima, bolovala od stockholmskog sindroma. Navodno je rekla: “Žao mi ga je – on je jadna duša”.Kurir TV od 30. kolovoza u terminu od 22.15 prikazuje Sila, tursku seriju koju je pogledalo najviše ljudi u povijesti. vikendom. Repriza je svakog radnog dana u 10 sati.

Sila nas upoznaje sa životom mlade dame koja je nakon godina držanja podalje od svoje prave obitelji prisiljena živjeti u svijetu koji nikada nije izabrala. To je priča o hrabrosti, snazi ​​i ljubavi koja prkosi svim izgledima. Serijal koji dira u srce i potiče na duboko razmišljanje o izazovima s kojima se svakodnevno susrećemo u životu.

 

Preporučeno