Cijeli svijet duboko se divio kultnoj izraelskoj pjevačici, Ofri Hazi. Njezin zarazan osmijeh imao je moć očarati, a njezin očaravajući glas imao je sposobnost prodrijeti čak i u najotpornije duše.
Rođena 1957. kao najmlađe i deveto dijete imigrantske obitelji koja se borila, skromni počeci Ofre Haze oblikovali su njezin rani život.
Njezin izvanredan talent i zadivljujući glas postali su njezin spasitelj, spasio ju je iz stiska siromaštva i očarao sve one koji su imali sreću da joj se nađu na putu.
Već s dvanaest godina svojim iznimnim talentom zaokupila je pozornost predstavnika renomiranog kazališta za djecu “Bezalel Aloni”. Od tog trenutka njezina je karijera vrtoglavo uzletjela, gurnuvši je do vrha svjetske glazbe. Domaći mediji obasuli su je hvalospjevima, prozvavši je “Madonom s istoka”. Tijekom godina, Haza je postigla nevjerojatan niz trijumfa, objavljujući singlove na vrhovima ljestvica, bestselere i osvajajući publiku svojim nastupima na brojnim festivalima. Nadalje, svoje je glazbeno umijeće pokazala skladajući glazbu za razne filmove. Međutim, prema Stilu, njezino krajnje postignuće u području glazbe dogodilo se 1983. godine kada je osigurala drugo mjesto na Euroviziji, čime je otvorila vrata međunarodnoj pozornici.
Njezin uspon do globalne slave došao je s izdavanjem pjesme “Im Nin’Alu”, pjesme koja je osvojila srca publike diljem svijeta. No, njezina očaravajuća izvedba pjesme “Spasi nas” iz animiranog filma “Egipatski princ” istinski je osvojila javnost. Ova izvanredna pjevačica pokazala je svoj talent otpjevavši emotivnu baladu na nevjerojatnih 17 različitih jezika. Tragično, život Ofre Haze prekinut je zbog snage ljubavi.
Čak i uz njezinu slavu i bogatstvo, Ofra Hazina nepokolebljiva odanost svojoj obitelji i snažnim moralnim i vjerskim vrijednostima doveli su do toga da bude cijenjena kao legendarna ličnost i gotovo kao božanstvo u svojoj domovini Izraelu.
Tijekom svoje karijere održavala je mirnu egzistenciju, neokaljanu nikakvim mrljama, lišenu kompromitirajućih fotografija s muškarcima i potpuno lišenu bilo kakve naznake skandala.
Suprotno uvriježenom mišljenju, Haza je bila poznata po svojoj nepokolebljivoj potrazi za pravom ljubavi i predanosti očuvanju nevinosti do svoje bračne noći. Nisu je zanimali brojni udvarači koji su je proganjali, čvrsto vjerujući da će joj sudbina donijeti savršenog partnera. Napokon, u 39. godini Hazin dugoočekivani “princ na bijelom konju” materijalizirao se u liku biznismena Dorona Ashkenazija.
Ofrin život obilježila je intrigantna činjenica da je ostala nezamijećena u najužem krugu vlastite bake, koja je ustrajno preispitivala njezinu vrijednost i značaj, naglašavajući uvjerenje da žena bez obitelji nema nikakvu važnost i vrijednost.
Njezin je brat jezgrovito dočarao bit situacije izjavom: “Ofra? Samo slobodna žena bez rodbinskih veza!”
Zadesila ju je nesreća zbog ljubavi. Iako su dostupne ograničene informacije o njezinoj kratkoj zajednici, neporecivo je da joj je njezin suprug prenio virus AIDS-a, što je u konačnici dovelo do njezine prerane smrti. Tragično, Ofra je 2000. godine podlegla upali pluća uzrokovanoj virusom HIV-a.
Posljednji trenuci njezina života bili su zasjenjeni ogromnom patnjom. Nažalost, njezin je anđeoski glas prerano utihnuo zbog njezine nesretne ljubavne veze.
Sljedeće godine, tragedija ponovno pogađa jer njezin suprug podleže smrtonosnoj predoziranju. Okolnosti oko njihove prerane smrti i dalje obavijaju istinu velom tajne, ostavljajući neodgovorena pitanja koja traju do danas.
U jesen 1999., samo šest mjeseci prije njezine smrti, Ofra Haza snimila je svoje posljednje radove, koji do danas nisu objavljeni.