Iza osmeha ove jake žene – Nine Olik krije se nezamisliva priča koja slama i najtvrđa srca. Toliko je potresna, da se mnogi pitaju kako je uspela da sve izdrži na svojim leđima i to sa tako malo godina… Mnogo je bilo noći kada je pomišljala da sebi oduzme život i skrati muke, ali onda je odlučila da se bori za sebe, za bolja prava žena i dece u svojoj domovini. Danas je uspešna spisateljica, humanitarka, aktivistkinja i motivatorka i mnogim ljudima je pomogla kada su se našli na litici…

 

  • Ninini roditelji stigli su u Veliku Britaniju iz indijske države Punjab pedesetih i šezdesetih godina prošlog stoljeća, zajedno s brojnim drugim sunarodnjacima. Majku opisuje kao domaćicu, a oca kao zgodnog muškarca, napominjući da su se prema njoj ponašali kako su znali, što nažalost nije bilo lijepo.

    Uloga sluškinje-“Nisu bili baš taktični, ali mislim da roditelji tog razdoblja nisu bili takvi. Nisu voljeli grliti i grliti svojoj djeci i govoriti im da ih vole. Tih godina nije bilo grljenja i grljenja i pričanja svoju djecu oni su ih uopće voljeli “Međutim, ja nisam bio voljen od trenutka kad sam se rodio. Moj posao je da im kuham i čistim, pa nemamo perilicu. Ja sam jedina djevojka u obitelji pa se moram brinuti o svom bratu i da budem iskrena sretna sam što je ovo što radim dozvoljeno da bude na TV-u pa su knjige moji prijatelji. ” Počela je ispovijedati “Desiblitz”.

    Nina je odrastala u uvjerenju da je njezina svrha obavljati kućanske poslove i zajedno s njom usrećiti svoju obitelj. Kod kuće marljivo uči, ali u isto vrijeme dobiva odlične ocjene i najbolje ocjene u školi. Takav način života nastavila je do svoje 14. godine kada se sve promijenilo preko noći, i to ne na bolje.

    Strašno zlostavljanje od mog oca i njegovih prijatelja “Moj otac je, kao i većina naših sunarodnjaka, svake večeri dovodio kući neke svoje prijatelje i rođake, jer tako je Noć, mama me probudila, bila sam jako umorna i moji hormoni su se aktivirali, pogotovo jer moj dan počinje u 5 ujutro kuhanjem, ali samo sam htjela završiti jako kasno, instinktivno sam znala da nešto nije u redu, i danas govorim ljudima – naša tijela imaju sustav za primanje informacija na mentalnoj razini, a ja sam ušao u sobu spuštene glave i svi su me zgrabili i stavili na stol On je bio taj koji Prvo sam me silovao, ali sam svakoga od njih prepoznao po glasu, mirisu, pa čak i pokretima, a onda su ih svi silovali nezamislivo.

    Nini je ovo jako teško palo. Sam čin bio je bolan i stravičan, a još gora činjenica da je to bio njezin otac, glava obitelji i njezin zaštitnik. No, Nina je bila prisiljena nastaviti govoriti kao da se ništa nije dogodilo.”Sljedećeg jutra mama me probudila. Otvorila je vrata i zalupila njima, a ja sam se tako uplašio. Pogledao sam oko sebe i odjeća mi je bila poderana, bio sam sav u krvi, imao sam svakakve rane, i samo sam Razmišljam što učiniti? “Upasti ću u nevolju jer je posuđe razbijeno i primjećujem da moram sve počistiti prije nego što to tata vidi jer ću upasti u nevolju i što da radim, uđem u kuhinja polugola,

Prvo me majka zamolila da se skinem i istuširam, iako nisam smjela da se tuširam, otišla sam, napunila kantu i počela brisati pod. Napokon je sve bilo čisto i pitala sam mamu mogu li ići u krevet, a ona je samo kimnula, iznervirana što se nisam probudila puna dva dana i što sam prvi put tako fizički i psihički nesređena. Znala sam da nešto nije u redu s mojim životom i da ne bih trebala tako živjeti – prisjetila se Nina.

Strašna istina-Ovo zlo iskustvo ostavilo je trajne ožiljke na Nininoj duši; ona se bori s unutarnjim sukobom da ne razumije u potpunosti što se dogodilo. Istovremeno je vodila još jednu bitku – bila je jedna od rijetkih djevojčica druge boje kože u školi i jedina tamnoputa djevojka u cijelom okrugu. Društvo ju je izopćilo, a vršnjaci su je svakodnevno vrijeđali i smijali joj se.

Ninin strah doseže vrhunac kada shvati da je bila trudna one noći kada su je više puta silovali različiti muškarci! Priznala je što joj se dogodilo majci, ali ono što je umjesto razumijevanja i sažaljenja dobila je ljutnja – majka ju je ošamarila! Obitelj ju je potom odvela u privatnu kliniku na pobačaj, zataškavši cijeli incident. Nizu loših događaja tu nije kraj – njezin otac je tvrdio da ga je ponizila, a obitelj ju je nastavila mučiti optužbama.
“Samo sam htio umrijeti pa sam uzeo preveliku dozu paracetamola. Nisam znao što drugo da radim. Kada su shvatili što sam napravio, držali su me budnom, udarali me, tukli i pritiskali mi prste u grlo.. .Opet sam bila nemoćna, nisam mogla ama baš ništa, bila sam spremna da odem s ovog svijeta”, rekla je Nina.

U manjinskim zajednicama u inozemstvu svatko svakog poznaje i što god se dogodi, bilo da je riječ o silovanju, emocionalnom ili fizičkom zlostavljanju, javna je tajna. Međutim, svi su se pravili da se ništa nije dogodilo. Ninina obitelj odlučila je zaustaviti njezine suicidalne misli tako što ju je prisilila na udaju – prisilili su je na brata od strica. Rekao mi je da imam dijete i da ću živjeti tamo bez obzira na sve, rekao mi je da mora dati. Njegov stric imao je puno zlata i novca”, prisjetila se Nina.Što je najgore, ovaj ujak, njezin budući svekar, bio je jedan od muškaraca koji su je silovali.

 

“Moj muž ne želi imati ništa sa mnom. On ima svoju sobu. Ja imam svoju sobu, koja je jako mala. Skoro velika kao ormar. Moj posao je opet kuhati, čistiti i brinuti se za sve. Oni očekuju Naći posao, zaraditi više, dobila sam dobar posao u velikoj tvrtki, ali osoblje je našlo ožiljke na mom tijelu i istina je da me svekar zlostavljao,” rekla je Nina.

Bježanje od kuće donosi nove probleme-U dobi od 21 godine Nina je pobjegla od kuće svog supruga i njegove obitelji i vratila se u roditeljski dom. Unatoč svemu što je tamo proživjela, i dalje je željela pomoć i razumijevanje, ali čekao ju je veći pakao, a on me uhvatio za kosu i odvukao u gostinjsku sobu, a sjećam se da sam ga molila da ostane. bio s njima, ali se naljutio i počeo me tući, slomili su mi ruke, a potom i vilicu, nastavili su me tući i nazivali me pogrdnim i uvredljivim imenima, ponekad sam izgubila Percepciju, ali ja. Kad sam čula drugog brata kako kaže da me ne mogu ubiti ovdje, moraju me odvesti u Indiju, nisam mogla pomaknuti tijelo“, samo je dio Nininog iskustva tog dana.

Drugi nasilni brak u 20 godina-Nina je uspjela pobjeći sljedećih nekoliko dana i potražila pomoć od radne prijateljice iz Nigerije. Pomogao joj je i neko su vrijeme živjeli zajedno, iako su bili samo prijatelji. Ali jedna noć pijanstva sve to promijeni – par se zbliži, a za to vrijeme Nina zatrudni. Njihova odluka da zadrže bebu označila je početak 23-godišnje veze tijekom koje su dobili još dvoje djece.

No, ni za Ninu to nije bilo sretno vrijeme, a tijekom njihove veze bila je emocionalno i fizički zlostavljana – lupao joj je glavom o zid samo iz zabave, a mogao ju je i odvesti. zatvorio ju je s djecom od 23 do 5 ujutro kako bi ih kontrolirao… i preko svake mjere pokušao ubiti nju i najmlađeg sina, te napunio kuću otrovnim plinom. Život joj je spasila starija kći, otac joj je prethodno priopćio što je učinio, pa je obavijestila majku.

Kako je sve loše pretvorila u dobro i vratila se sebi?”Dopustila sam mu sve te stvari jer sam se osjećala kao da sam bezvrijedna i da sam to zaslužila. Budući da sam prošla kroz istu stvar kao dijete, nisam se osjećala kao da zaslužujem išta bolje od ovoga. Pitanje je također Budući da je to kulturološka stvar, učili su me da moram biti u društvu ljudi koji imaju djecu”, rekao je Orlick.

Nina je sada međunarodni govornik i motivator te je posvećena društvenom aktivizmu. Bio je veliki borac protiv seksizma u ubojstvima iz časti koji postoji u nekim kulturama.”Mnogo sam se promijenila. Shvatila sam koliko je važno ustati i reći istinu, a ne šutjeti. Shvatila sam važnost svega, a ne za sebe. Nikad se nije radilo o meni. Pronašla sam slobodu i demonstrirala ono što sam Ja sam sposobna. “Društvena sloboda je ono što jest, čak i jednostavne stvari – ne lutam u strahu po kući, imam pravo na osnovna ljudska prava i dostojanstvo, imam sposobnost voljeti sebe”, rekla je. zaključio.

 

Preporučeno