– Omekšivači su vječita glavobolja za sve domaćice. Svaako ima nekog svog favorita, i sa njime voli da pere svoje rublje, ali ipak, svi oni generalno i ne mirišu toliko koliko se navodi na samoj reklami. Mi danas donosimo par trikova, kako da riješite problem sa mirišljavim rubljem….

Tako izvanredan podvig! Ako ste se ikada susreli s nesretnom posljedicom da vaše rublje nije bilo adekvatno očišćeno u perilici, što je rezultiralo neugodnim mirisom, a ne ugodnim, postoji nekoliko čimbenika koje trebate uzeti u obzir. Povremeno, perilica rublja možda neće uspjeti učinkovito očistiti rublje, uzrokujući pojavu neželjenog mirisa. U tim se slučajevima preporučuje procijeniti funkcionalnost grijača i, ako se čini da stroj ispravno radi, istražiti druge potencijalne uzroke problema.

  • Vjerojatno je ne samo da je stroj u kvaru, već da postoji i greška u procesu pranja rublja. Uobičajeno je da pojedinci, osobito žene, koriste pretjeranu količinu deterdženta ili omekšivača tijekom pranja rublja. Nažalost, stroj nije u stanju adekvatno eliminirati te tvari, što rezultira njihovim nakupljanjem unutar tkanine. Kao rezultat toga, umjesto ugodnog mirisa, krajnji rezultat podsjeća na nešto nečisto. Kada odlučujete hoćete li koristiti omekšivač, važno je uzeti u obzir vrstu rublja koje se pere i je li tkanina kompatibilna s njim.

Preporučljivo je biti oprezan pri korištenju omekšivača na različitim vrstama tkanina, osobito sintetičkih materijala, jer možda neće dati željene rezultate i može uzrokovati štetu. Proizvođači trapera snažno ne preporučuju korištenje omekšivača jer ima štetne učinke na traper.

Dodavanje omekšivača traperu može dovesti do istezanja tkanine i ubrzati blijeđenje boja. Ako se odlučite ne pridržavati ove preporuke, preporučljivo je uzeti u obzir da je optimalno trajanje pranja traper hlača obično između 2 do 6 mjeseci, uzimajući u obzir koliko često ih nosite i individualne karakteristike vaše tjelesne građe. Nakupljanje prljavštine u perilici rublja može biti odgovorno kako za neugodan miris rublja, tako i za stvaranje bijelih mrlja na ormaru. Kako biste to spriječili, pridržavajte se nekoliko jednostavnih preporuka za održavanje. Provjerite jeste li odmah izvadili odjeću iz perilice čim svaki ciklus završi.

Nakon svakog ciklusa pranja, važno je temeljito očistiti gumu na vratima, osiguravajući potpuno uklanjanje svih ostataka deterdženta. Obavezno redovito sušite odjeljak za deterdžent kako biste održali njegovu čistoću. Kako bi se osigurala odgovarajuća dezinfekcija, preporučljivo je jednom mjesečno raditi sa strojem bez ikakvih predmeta, koristeći kombinaciju deterdženta i octa. Imam još jedan koristan prijedlog: primjenom ove tehnike osigurat ćete da vaša odjeća zadrži svježi miris cijeli tjedan nakon pranja.

Za najbolji rezultat, preporučljivo je izbjegavati omekšivač tijekom početne faze pranja. Prije dodavanja omekšivača preporučuje se pričekati dok stroj ne završi svoj prvi ciklus pranja i ne započne sljedeći, dopuštajući da se voda upije. Povećanje količine omekšivača u tkanini rezultirat će jačim mirisom. Važno je biti oprezan jer zaostali ostaci omekšivača koji pridonose jačanju mirisa mogu potencijalno nadražiti kožu. Kako biste osigurali zaštitu od alergijskih reakcija i održali optimalno zdravlje, Glossy preporuča oprez i korištenje bio omekšivača.

Preporučeno