Ljubav je popularna tema mnogih knjiga, kako u sadašnjosti tako iu budućnosti. Međutim, često se zanemaruje druga strana medalje, ravnodušnost. To je osjećaj koji se lako odbacuje ili miješa s njegovim privlačnijim dvojnikom. Spoznaja da osoba s kojom smo dugo bili više ne uzvraća naše osjećaje može biti bolno iskustvo. Ruska psihologinja Ana Kirjanova u svojim se radovima bavi muško-ženskim odnosima, posebno se baveći razlozima zašto neke veze završe nesretno. Kirjanova tvrdi da postoje izdajnički znakovi koji pokazuju kada muškarac više ne voli svoju partnericu. Ovi znakovi uključuju: nedostatak spontanih zagrljaja, nevoljkost zajedničkom razgovoru, nenazivanje na pregled tijekom radnog dana i nespremnost za pružanje pomoći.

Brinuti se o odraslom čovjeku kao o djetetu nije čin ljubavi. Kada vas omalovažava, ismijava, ignorira vaš trud i rad, kritizira vašu hranu, miješa se u vaše odluke i vrijeđa vašu inteligenciju, to nije ljubav. Kada vas naziva “oblinama”, ne odobrava sve što kažete i radite i odbija slobodno izraziti svoju ljubav, to jednostavno nije ljubav. Nedostatak ljubavi od strane muža može uzrokovati da žena s vremenom postane neprivlačna, skrušena, sramežljiva ili neugodna, budući da je to bitna komponenta ženine sreće i dobrobiti. Nasuprot tome, kada pojedinci dođu u kasne dvadesete ili rane tridesete i ostanu nevjenčani, skloni su iskusiti tjeskobu oko pronalaska odgovarajućeg partnera. Taj strah često potiče otkucavanje njihovog biološkog sata. Razumljivo je da većina ljudi strahuje kada će doći do tako važnog životnog događaja kao što je brak. Stručnjaci sugeriraju da je optimalno vrijeme za “skrasiti se” kada netko završi svoje obrazovanje i počne graditi karijeru.

Najpogodnija dob za brak, procijenjena kombinacijom matematičkih algoritama i životnog iskustva, je 26. godina. Znanstvenici su uspostavili princip “37 posto”, koji kaže da je to idealno vrijeme za brak. Stručnjaci koji su proveli istraživanje tvrde da do te dobi osoba ima dovoljno informacija da donese informiranu odluku, a da pritom ne bude preopterećena prevelikim izborom. Nadalje, ovo pravilo vrijedi i pri odabiru romantičnog partnera, jer je tipičan raspon godina za traženje ljubavi između 18 i 40 godina, pri čemu je 26 godina “37 posto”. Nakon ove točke, kvaliteta dostupnih opcija počinje se smanjivati. Socijalna radnica Kelsi Torgerson savjetuje da se prije odluke o braku pričeka dok se mozak potpuno ne razvije, što se uglavnom događa u dobi od 25 godina.

Moje osobno uvjerenje je da je čekanje do određene točke u vremenu optimalan postupak. Nadalje, ključno je suočiti se s preprekama zajedno sa svojom dragom osobom i uspješno ih savladati. To znači da ako ste u vezi sa svojom srednjoškolskom ljubavi, preporučljivo je promatrati kako se oboje nosite s izazovima koji dolaze sa stjecanjem visokog obrazovanja, vezama na daljinu, studiranjem u inozemstvu ili traženjem posla.

Preporučeno