Domaći lijekovi, postali su jako popularni u posljednjih par godina, a evo i jednog, sa kojim ćete i riješiti i probleme u kičmi, ako ih imate….

Priroda je očito zajamčila da je sve dostupno u svakom trenutku, danas vam pišemo recept koji će vam pomoći kod bolova, točnije u križima. Bol u leđima jedan je od najčešćih tjelesnih poremećaja s kojim se odrasli gotovo uvijek moraju suočiti u nekom trenutku. Mnogi misle da je odmor najučinkovitiji način za vraćanje zdravlja, no stručnjaci tvrde da to nije nužno tako. Treba savjetovati samo odmor u ograničenom vremenskom razdoblju do 48 sati.

Nakon toga nedostatak aktivnosti može dovesti do negativnih posljedica poput gubitka mišića, razvoja depresije, pa čak i začepljenja krvnih žila u nogama. Zbog toga je redovito kretanje ključno za prevenciju i liječenje bolova u leđima. Drugi traže prirodne lijekove koji ublažavaju bol ili je potpuno uklanjaju. Osim brojnih balzama i masaža, priroda nudi brojna rješenja koja se koriste stoljećima. Jedan od najpoznatijih prirodnih tretmana za bolove u leđima je glina. Ova tvar je puna minerala, uključujući kalij, natrij, aluminij, željezo, bakar i magnezij. Da bi se glina mogla koristiti kao oblog, potrebno ju je pomiješati s malo octa i vode te dodati mljevenu koprivu. Smjesa se zatim namaže preko najlona ili tkanine i stavi na bolno mjesto koje je prethodno premazano uljem. Tlak se održava dnevno 7 dana. Drugi prirodni lijek je napravljen od sušenog voća poput smokava, šljiva i marelica. Ovi plodovi olakšavaju obnovu tkiva i jačanje kralježnice.

Čaj se proizvodi tako da se pet suhih šljiva, jedna suha smokva i jedna suha marelica najprije prokuhaju u vodi, a zatim smjesa odstoji dva sata prije konzumiranja. Uzimanjem ovog napitka svake večeri, kralješci će se u pravilu vratiti u prvobitni položaj. Kombinacija krumpira i luka je česta, ali ima i ljekovita svojstva. Krumpir ublažava bolove i smanjuje upale, a luk pojačava cirkulaciju. Kada se ove dvije namirnice samelju i pomiješaju s malo soli, stavljaju se na bolna mjesta pokriju gazom i ostave preko noći.

Druge moćne prirodne terapije, uključujući češnjak, posebno su korisne za liječenje diskus hernije. Moguće ga je koristiti kao svojevrsni oblog nakon što se 10 klinčića poprži na ulju, a zatim se ta smjesa nanese na bolna leđa i drži minimalno tri sata. Postupak se ponavlja svaki dan mjesec dana. Također, češnjak je djelotvoran i u kombinaciji s mlijekom – četiri naribana luka vlasca pomiješaju se s 200 ml mlijeka i aromatiziraju po želji. Napitak se može piti cijeli dan, bez vremenskog ograničenja, jer nema nuspojava. Đavolja kandža je biljka koja se koristi za ublažavanje bolova i obnovu hrskavice.

Njegova učinkovitost je dokumentirana studijama koje ga uspoređuju s lijekovima poput brufena. Čaj se dobiva od korijena biljke kuhanjem jedne žličice osušenog korijena u 4 dcl vode. Nakon što se napitak ohladi i filtrira, preporuča se piti dvije do tri šalice dnevno. Kupus je poznat po svojim umirujućim svojstvima. Listovi kupusa se valjkom za tijesto isjeku na debljinu od oko 1 cm, bolno mjesto premažu uljem, a zatim zavoje i pričvrste krpom ili drugim materijalom. Predviđeno je tri sata ujutro i isto toliko poslijepodne, u razdoblju od šest dana.

Nakon toga očekuje se mjesec dana pauze. Druge prednosti ove kombinacije uključuju povećanje snage kupusa i njegovu izdržljivost. Pola kilograma mljevene gline umiješa se u veću posudu, doda litra vode i tri palca jabuke. Kad se sve to uklopi i pusti da odstoji, smjesa se nanese na bolno mjesto, prekrije listovima kupusa i održava. Ova smjesa se održava 12 sati. Svi ovi pristupi koriste snagu prirode i pristupačni su i blagi. Iako su prirodni, ovi postupci često zahtijevaju san.

Preporučeno