Pojedinci koji su u najvećem riziku od razvoja bolesti bubrega su oni koji imaju dijabetes, visoki krvni tlak ili genetsku predispoziciju. Znakovi i simptomi bolesti bubrega uključuju učestalo mokrenje ili poteškoće s regulacijom mokrenja, nelagodu u donjem dijelu leđa, bol ili osjećaj žarenja tijekom mokrenja i oticanje različitih dijelova tijela, poput nogu, trbuha i pluća. Osim toga, bubrezi imaju ključnu ulogu u proizvodnji do 150 litara krvi dnevno i eliminaciji dvije litre otpadnih tvari i viška vode, kao iu kontroli krvnog tlaka i proizvodnje crvenih krvnih stanica. Može doći do upale bubrega, koja može biti akutna ili kronična i teška je bakterijska infekcija, piše portal Krenizdravo. Infekcije ili imunološke reakcije koje oštećuju bubrege najčešći su uzroci upale bubrega.

Imunološki odgovor može se dogoditi kada antitijela napadnu bubreg ili susjedni antigen. Jedna metoda uključuje antitijelo koje se veže za antigen u drugom dijelu tijela i zatim se veže za stanice bubrega. Akutna upala bubrega može nastati zbog različitih čimbenika i, ako se ne riješi, na kraju može dovesti do kvara bubrega. Ovo stanje je prepoznato kao Brightova bolest. Pojedinci u određenim skupinama posebno su osjetljivi na upalu bubrega i teža stanja, poput onih s genetskom pozadinom bubrežnih bolesti ili infekcija, onih s poremećajima imunološkog sustava poput lupusa i onih koji konzumiraju prekomjerne količine antibiotika ili lijekova protiv bolova.

Osobe koje su nedavno imale operaciju mokraćnog sustava trebaju biti svjesne glavnih simptoma upale bubrega koje ne smiju zanemariti. Ovi simptomi uključuju smetenost, nemogućnost koncentracije, suhu i osjetljivu kožu, visok krvni tlak, anemiju, bolove u donjem dijelu leđa, natečene udove, zimicu, gubitak apetita, metalni okus u ustima i loš zadah, kao i probleme s mokrenjem. Ako osjećate ove simptome dulje od nekoliko dana, nemojte se ustručavati kontaktirati svog liječnika kako biste utvrdili uzrok. Za prevenciju i liječenje problema mokraćnog i bubrežnog sustava postoji nekoliko čajeva za bubrege koje možete pripremiti kod kuće. Čaj od peršina je, primjerice, najučinkovitiji čaj u detoksikaciji organizma i djeluje kao diuretik. Obiluje flavonoidima, fiksiranim uljima, uljnom smolom, proteinima, ugljikohidratima i vitaminima.

Antioksidansi koji se nalaze u peršinu neophodni su za zaštitu tijela od štetnih učinaka slobodnih radikala. Čaj od peršina vrlo je učinkovito sredstvo za čišćenje gotovo svih tjelesnih organa, a posebno bubrega. Njegova primarna funkcija je pročišćavanje mokraćnih kanala i bubrega. Recept za ovaj čaj uključuje nekoliko ključnih sastojaka: 3 limuna, 1 šalicu sitno nasjeckanog peršina, 5 stabljika celera, 6 šalica vode i 1 komad đumbira. Za pripremu dodajte sve sastojke osim vode u blender i miksajte dok ne dobijete glatku smjesu, zatim umiješajte vodu i ponovno miksajte. Pijte čaj tijekom dana za maksimalne rezultate.

Preporučeno