– Poćetak novog radnog tjedna predviđen je za temu zdravlja, a danas ćemo govoriti o nekoliko savjeta šta i kako konzumirati u slučaju nekih oboljenja. Priroda je definitivno najbolji lijek, te tamo uvijek možete da potražite riješenje za neki vaš problem. 

Kombinacijom pristupa isprekidanog posta s ovim napitkom moguće je izgubiti otprilike sedam do osam kilograma unutar mjesec dana. Za optimalnu učinkovitost preporučuje se konzumiranje snažnog koktela od kefira ujutro prije nego bilo što pojedete, a početne rezultate počet ćete primjećivati ​​unutar mjesec dana.

  • Iako je nesumnjivo ključno kontrolirati unos u prehrani, izbaciti poslastice sa šećerom i tijestom i uključiti malo tjelesne aktivnosti u svoju rutinu, ovaj smoothie od kefira može poslužiti kao vrijedan suputnik na vašem putu mršavljenja. Korištenjem sastojaka ovog domaćeg pripravka možete učinkovito smanjiti struk i skinuti minimalno pet kilograma u samo mjesec dana.

Konzumacija kefira bez prethodne konzumacije hrane pomaže u kontroli žudnje, potiče osjećaj sitosti i održava metabolizam koji dobro funkcionira. Osim toga, razne druge komponente u kefiru igraju ulogu u promicanju mršavljenja i jačanju ukupne snage tijela. Peršin potiče mokraćne putove, a kopar i krastavac pospješuju probavu, pospješuju redovito pražnjenje crijeva i blago reguliraju metaboličke procese.

Potrebne komponente za ovaj recept uključuju 300 mililitara kefira.

Za ovaj recept trebat će vam tri svježe grančice peršina, korijandera i kopra.

Postoji samo jedan krastavac.

Posolite i popaprite po želji.

priprema:

Započnite s pranjem krastavca i rezanjem na veće komade. Nastavite sa sjeckanjem zelja na manje komade. Uzmite blender i ulijte 150 ml kefira, zajedno s nasjeckanim začinskim biljem i krastavcem. Miješajte smjesu dok ne dobijete glatku konzistenciju. Zatim ulijte preostali kefir i još jednom izmiksajte piće. Po želji možete dodati soli i papra da pojačate okus.

U području zdravlja, postoji još jedan značajan razvoj za podijeliti. Čudesna biljka jabuka kremasta se pokazala moćnim lijekom za mnoštvo kožnih bolesti kada se primjenjuje lokalno. Međutim, njegova učinkovitost nije ograničena samo na vanjsku upotrebu; konzumacija ove izvanredne biljke također daje izvanredne rezultate. Ne samo da jača imunitet, već i svježe zgnječeno lišće ili sok dobiven iz njega pozitivno djeluju na razna kožna stanja poput bradavica, čireva, rana, opeklina, kurjeg oka, sunčanih pjega i bolnih mjesta uzrokovanih gihtom ili ubodima insekata.

Ako bismo potrošili stražarnicu umjesto obloge, dogodili bi se sljedeći događaji.

Istraživanja su pokazala učinkovitost kombinacije jabuke s medom za jačanje imuniteta, ublažavanje cista i probavnih smetnji te ublažavanje zatvora.

Uzmite 300 grama svježih listova komorača i sitno ih nasjeckajte. Pomiješajte nasjeckane listove komorača s 500 grama meda, pazite da budu dobro izmiješani. Smjesu prebacite u staklenku, dobro je poklopite, a zatim staklenku zamotajte u foliju. Čuvajte staklenku u hladnjaku za buduću upotrebu. Za optimalne rezultate savjetuje se konzumiranje jedne žlice ovog eliksira svako jutro, pola sata prije doručka i kave. Uz to, jako se preporučuje suzdržavanje od jela ili pića sljedećih pola sata.

Snažna kombinacija sastojaka u ovoj mješavini ne samo da potiče detoksikaciju, već također pomaže u uklanjanju štetnih toksina iz tijela.

BONUS VIJEST:

Proslava Uskrsa, poznata kao najradosnija prigoda u kršćanskom kalendaru, također je vrijeme kada smo skloni uživati ​​u većem obilju jaja nego inače. Međutim, ova povećana konzumacija ponekad može rezultirati prejedanjem i neugodnim osjećajem nadutosti u trbuhu. U nedavnom prilogu jutarnje emisije “Jutru” na Prvoj, gastroenterolog dr. Srđan Marković i stručnjakinja za prehranu Svetlana Stanišić podijelili su vrijedna saznanja o tome kako učinkovito izbjeći ove probleme.

Doktorica Marković upozorila je na štetnost prekomjerne konzumacije masnoća, posebice u vrijeme Uskrsa kada su jaja istaknuti simbol. Ne samo da je gušterača napadnuta, već i želudac, žučni kanali i žučni mjehur. Gušterača je posebno napeta kada se unese velika količina masnoće, dok se želudac širi kako bi primio značajan obrok, što kasnije može dovesti do nelagode i nadutosti. Osim toga, žučni mjehur povećava proizvodnju žuči, potrebne za probavu masti. Međutim, ako osoba ima kamenac u žučnom mjehuru, mogu se pojaviti komplikacije.

Prema riječima liječnika, kada se žučni mjehur skupi, postoji mogućnost da može doći do začepljenja odvoda gušterače, što rezultira pankreatitisom, osobito ako je kamenac malen. To može dovesti do pojave boli. Dok rakija može pomoći u opuštanju želuca, važno je napomenuti da sam alkohol može imati negativne učinke. No, doktorica naglašava da dok god se sve konzumira umjereno, nema potrebe utjerivati ​​strah u ljude.

Govoreći o načinima izbjegavanja prekomjerne konzumacije, Svetlana Stanišić istaknula je važnost promišljene prehrane i izbjegavanja mentalnog sklopa oskudice. Izrazila je povjerenje u pojedince koji prakticiraju post, ističući njihovu disciplinu u reguliranju unosa hrane. Prijelaz s razdoblja apstinencije od namirnica životinjskog podrijetla može resetirati nečiju osjetilnu percepciju, što rezultira osjećajem sitosti uz manje porcije. Međutim, Svetlana je upozorila da su oni koji preferiraju kalorične namirnice podložniji prejedanju.

“Imamo moć izbjeći takav ishod. Primijetio sam, i kod sebe i kod drugih, tendenciju konzumiranja hrane kao da je neće biti dostupno u budućnosti. Još jedan ključni aspekt je uključivanje promišljene stanke. To je Korisno je razmišljati o tome kako ćemo se osjećati nakon što sve pojedemo. To ne znači da se moramo suzdržati od jedenja određene hrane, poput svinjetine, već da trebamo pažljivo pristupiti svojim obrocima , kako bismo prepoznali kada treba stati kako bismo spriječili pretjerivanje“, objasnila je Svetlana Stanišić, dok je liječnica naglasila da nadutost nije teška zdravstvena tegoba.

Doktorica Marković objasnila je da proces probave počinje u usnoj šupljini, istaknuvši važnost temeljitog žvakanja hrane. Nadutost, česta tegoba pacijenata, može biti uzrokovana konzumiranjem velikih količina hrane ili neravnotežom korisnih i štetnih bakterija. Međutim, umirujuće je znati da je nadutost bezopasno stanje, a ne ozbiljna bolest. Rješavanje ovog problema prvenstveno uključuje pridržavanje određenog plana prehrane i, ako je potrebno, savjetovanje s gastroenterologom kako bi se optimizirao probavni proces. Svetlana je dodala da bi pojedinci trebali voditi računa o izboru hrane, jer svatko zna koja hrana će mu donijeti zadovoljstvo ili nelagodu.

Svetlana Stanišić predlaže uvođenje salata u prehranu kao način smanjenja konzumacije životinjskih namirnica. Dok se neki pojedinci mogu mučiti s probavljanjem salata ili imaju specifičnu averziju prema sastojcima kao što su krastavac ili rajčica, to je i dalje najučinkovitiji način ograničavanja unosa životinjskih proizvoda. Uz to, Stanišić ističe važnost pronalaska alternativnih izvora uživanja i traženja druženja u blagdansko vrijeme. Biti sam u to vrijeme može dovesti do osjećaja blagdanske depresije, što može rezultirati prejedanjem kao načinom suočavanja s negativnim emocijama.

Preporučeno