– Današnja tehnologija je toliko uznapredovala, da video nadzor definitivno ima na svakom ćošku. Tako da u 90% situacija gdje god da se nalazite, uvijek postoji mogućnost da vas je neka kamera snimila i da ćete kad tad da budete pronađeni.
Većina Srbije se ujedinila u potrazi za jednim pojedincem, ali postoji mogućnost da on ostane nesvjestan njihove zajedničke težnje. Mrežama se obišla vijest da je nepoznati muškarac izgubio 400 eura u trgovini na Zlatiboru. Od jučer na društvenim mrežama bilježi se porast broja korisnika koji dijele apele popraćene njegovom fotografijom s ciljem da ga se što prije locira. “Je li ova osoba ikome poznata? Postoji zahtjev za ponovno spajanje novca s njegovim pravim vlasnikom”, stoji u opisu uz fotografiju na Facebook grupi. Kliknite OVDJE kako biste vidjeli sliku čovjeka.
Unatoč pozamašnom iznosu, izumitelji su se nesebično suzdržali od zadržavanja novca i umjesto toga odmah krenuli u potragu za njegovim pravim vlasnikom. Napori koje je uložilo osoblje trgovine, kao što je navedeno u komentarima korisnika, ukazuju na njihovu odlučnost da dobiju što prepoznatljiviju fotografiju iz sigurnosnog sustava. U slučaju da ste u mogućnosti identificirati osobu prikazanu na fotografiji, možete je kontaktirati putem navedenog broja telefona (066 882 12 37) ili joj savjetovati da uspostavi kontakt na navedeni broj.
BONUS VIJEST:
S dolaskom proljetne sezone vjenčanja, tradicija darivanja mladenaca kućanskim aparatima i blagovaonskim setovima postala je zastarjela. Umjesto toga, na njegovo mjesto došao je manji, ali vrjedniji predmet: cijenjena omotnica. Gosti se sada odlučuju dati novac kao dar, što je izazvalo dugogodišnju raspravu o prikladnom iznosu koji treba uključiti u omotnicu kada prisustvuju vjenčanju. U sličnoj nevolji našao se i korisnik Reddita koji se popularnoj mreži obratio za savjet.
Čovjek se zatekao kako razmišlja o odgovarajućem iznosu koji bi darovao svojoj kumi, koja se uskoro trebala udati. Nakon što je proveo brzu online pretragu, otkrio je da je opći konsenzus bio da se ne daje manje od 200 eura, što je smatrao prilično velikim za minimalni iznos. Tražeći smjernice, raspitivao se o običajnim postupcima i mišljenjima drugih pri određivanju novčane vrijednosti koju treba staviti u omotnicu.
- Kao odgovor, brzo je dobio opsežan “cjenik” s navedenim predloženim prilozima za sudjelovanje na nadolazećoj proslavi. Za poznanike i osobe slične prirode preporučeni iznos je 50e. Dobri prijatelji trebali bi dobiti 100e, a članovi uže obitelji i oni koji imaju posebno mjesto u vašem životu trebali bi dobiti 200e. Važno je napomenuti da su ti iznosi podložni promjenama ako imate značajnu ulogu kao što je kumstvo. Siguran sam da se sjećam “cjenika”, stoga pogledajte prvi komentar za dodatne pojedinosti. Broj osoba koje dolaze i njihova povezanost s kumom i njegovom kćeri odredit će cijenu. Ako ste žena u pratnji dvoje djece, apsolutni minimum je 200.
Tipično, prosječni trošak po osobi je oko 50e. Još jedna osoba potvrdila je ovu informaciju. Dani savjeti naglašavaju važnost davanja što više novca u tom trenutku. – Iznos koji treba dati nije reguliran nikakvim neizgovorenim dekretom. U potpunosti ovisi o vlastitom nahođenju. Ako vaš kum pomno razmatra novčani prilog koji ste dali i koristi ga kao osnovu za sprječavanje vašeg braka, ostajem bez riječi. Postoji mogućnost da poveća cijenu koliko god želi, sve dok postoje pojedinci koji su voljni i sposobni platiti.
To obično predstavlja izazov za tim koji nije dio unosnijeg Reddita, jer se sastoji od dvije različite skupine: onih koji će prisustvovati bez obzira na cijenu i onih koji se raspituju o pristupačnosti prije donošenja odluke. – Osigurati da se vodi računa o lokaciji i ostaviti odgovarajuću ponudu, možda čak i nešto dodatno ako cijenite vlastitu vrijednost. Međutim, u najmanju ruku, neophodno je pokriti mjesto. Uistinu je zapanjujuće da, primjerice, pet osoba kada napusti kuću jednostavno u kovertu stave 50 eura.
Tijekom vjenčanja našla sam se u neočekivanoj nevolji kada sam nesvjesno platila 100e za tri osobe, da bih kasnije otkrila da je jedna stolica koštala 35e, ostavivši me nespremnu od Blamčine. Što se tiče davanja, iznos i želja za davanjem variraju ovisno o pojedincu. Na primjer, velikodušno sam poklonio svojoj sestri 1000 eura za proslavu njezine punoljetnosti prošle godine. Ipak, još uvijek osjećam žaljenje jer sam svom najboljem prijatelju kao kumu prije deset godina mogao dati samo 300 eura.
Tada je to bio maksimalan iznos koji sam si mogao priuštiti, ali da se njegovo vjenčanje održava ove godine, mogao bih dati više. Koncept zarade na vjenčanjima i sličnim događanjima krajnje mi je zbunjujući. Umjesto proslave značajnog dana, čini se da je fokus isključivo na zarađivanju novca. Ako netko nema financijskih sredstava da si priušti vjenčanje, možda bi bilo bolje da se potpuno odrekne ceremonije, umjesto da se upušta u apsurd “pokrivanja troškova” i potencijalno ima viška sredstava. Ovo su samo neke od primjedbi podijeljenih na ovoj online platformi.